Skargi na moderatorów i administrację

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Maj 21, 2013, 15:28:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dynozaur

Cytat: Canis w Lipiec 09, 2018, 18:02:10
Nie "dyskord", a "discord"

Jebany preskryptol xDDDDDDDDDDDD

Na "Discordzie" to może siedzą twoi nieheteronormatywni kumple gejmerzy. My tutaj mamy Dyskorda i chuj xD
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Canis

Gardzę pretensjonalnym spolszczaniem wszystkiego xD
Nie dość, że błędne i wbrew przyjętej wymowie i pisowni, to jeszcze wynika chyba z czystej arogancji.
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Τόλας

Cytat: Canis w Lipiec 09, 2018, 18:19:32
Gardzę pretensjonalnym spolszczaniem wszystkiego xD
Nie dość, że błędne i wbrew przyjętej wymowie i pisowni, to jeszcze wynika chyba z czystej arogancji.
Gardzisz tysiącletnią językową kulturą, zwyczajami naszych praszczurów, popierasz makaronizmy i liberum veto. XD

Ja będę mówił dyskord. Czemu? Bo tak chcę.
  •  

Pluur

Cytat: Canis w Lipiec 09, 2018, 18:02:10
Nie "dyskord", a "discord", a poza tym jest to część społeczności tak samo jak Wiki. Głównym odniesieniem społeczności jest to forum.
Amen.

Cytat: БорівойPowiedziałeś "trochę" więcej niż jedno zdanie.
Tak. Tym bardziej, że po ostatniej burzy na forum wielce się zastrzegałeś [odnosi się do Dynozaura], że już nie będziesz (w przybliżeniu). Na dyskordzie od tego czasu wiele razy pisałeś rzeczy, które żal przytaczać ponownie...
  •  

Torkan

#170
CytatGardzę pretensjonalnym spolszczaniem wszystkiego xD
A ja gardzę ludźmi uznającymi szacunek do języka ojczystego, jego reguł fonetycznych i ortograficznych, za pretensjonalny. xD Po francusku, łacinie i angielsku możesz sobie mówić, odpowiednio, Paris, privilegium i discord. W polszczyźnie mamy swojski, zdecydowanie bardziej bezpretensjonalny Paryż, przywilej i dyskorda właśnie. I niech tak pozostanie.
  •  

Kazimierz

Co to ma być za robienie z polskiego nóblangu bez fonotaktyki i historji? W polskim nie ma miejsca na żadne "di", dlatego powinna być uznawana równiesz forma zpolszczona, "dyskord". I jeśli ktoś chce zpalszaczać obce wyrazy z poszanowaniem zasad własnego języka, to jest to w pełni uzasadnione.
  •  

Canis

Nie mamy konsekwencji w języku polskim, poprawny jest jedynie utrwalony stan obecny, bo tak dyktuje wyczucie poprawności u ludzi wszelkich warstw społecznych i powszechność użycia. Dlatego macie "dynamo", ale "dinozaur". Poza tym fonetyka języka polskiego z "di" radzi sobie doskonale, na co wskazuje fakt, że jest to normalna sylaba współczesnego języka polskiego.
Na moje to co robicie to hipsterska hiperpoprawność, no ale okej.

A co do Dynozaura, ma na chwilę ograniczony dostęp do Discorda, i to wystarczy.
  •  

pipipipi

Po mojemu "dyskord" to tak samo zleksykalizowany element kultury fora który się spontanicznie przyjął jak niegdysiejsza "dalwidnia" dla telewizora. Żadna próba polszczenia na siłę ani realny postulat posługiwania się czymś takim na poważnie. Tak mi się wydaje.
Discuck Inc.
Demokracja to ustrój w którym dwóch profesorów marksistowskich uniwersytetów może przegłosować menela spod budki z piwem - Zbyszek_Z
Są na tym świecie rzeczy które się filologom nie śniły.
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Canis w Lipiec 09, 2018, 18:02:10
Nie "dyskord", a "discord", a poza tym jest to część społeczności tak samo jak Wiki. Głównym odniesieniem społeczności jest to forum.
Weź czapi, bo gadasz farmazony xddd

Canis

  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Canis w Lipiec 10, 2018, 07:41:15
Nie lubię naszej kultury forumowej :D
To zgodnie z TJU masz niezły sajgon w głowie xd

Todsmer

Offtop continues :)

Cytat: Henryk Pruthenia w Lipiec 10, 2018, 08:11:37
To zgodnie z TJU masz niezły sajgon w głowie xd
Niezły dualizm mamy, na forum, Canis odpowiednikiem Ahury Mazdy, Dynozaur Ahrymana xD

A samo słowo spolszczyło się w sposób naturalny, nie zapominajmy, że mamy tutaj trochę bardziej świadomych użytkowników polszczyzny. Zresztą Kaniseł by i tak gadał po angielsku.
  •  

Dynozaur

Cytat: Борівой w Lipiec 10, 2018, 08:15:21Niezły dualizm mamy, na forum, Canis odpowiednikiem Ahury Mazdy, Dynozaur Ahrymana xD

Jak śpiewał Bard Wolności Kelthuz:

Demiurg w opiece ma ten świat
Cierpienie i udręka od niezliczonych lat
Jego imię to Aryman
W każdym dziecku na nowo się skrywa


W sumie nie wiem, dlaczego to ja jestem Arymanem, ale niech ci będzie xDDDDDDDDDDD Ustawię se taki nick na Dyskordzie.

PS: I tak lepszy Ary-man niż Hart-man xDDDDDDDDD
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Todsmer

  •