Udmurcja

Zaczęty przez varpho :Ɔ(X)И4M:, Maj 26, 2013, 01:02:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

varpho :Ɔ(X)И4M:

pamięta mnie jeszcze ktoś? :P
mam kilkadziesiąt stron nieprzeczytanych wątków do przeczytania i przez najbliższe dni będę to nadrabiał, ale na razie chciałem tylko przekazać informację, że do końca maja można się zgłaszać na kurs letni do Udmurcji.
to jest w Rosji, Hapana Mtu może potwierdzić.
szczegóły na stronie http://www.udmurcja.pl/kursy.htm.
kurs będzie w lipcu.
język udmurcki jest fajny - chciałem przed przekazaniem info o tym kursie rozszerzyć dział "język", ale to wtedy byłoby jeszcze bardziej za późno na zgłaszanie się ewentualnych chętnych niż jest teraz. tak więc szczegółowy opis języka zaprezentuję trochę później.

<pip>
a tak gwoli samochwalstwa i wytłumaczenia się z niebytności na forum - w zeszłym tygodniu się obroniłem i tym samym dołączyłem do grona doktorów mowodziejów. :D mówcie mi Doktoro Sufisanto. LOL
</pip>

no, to tyle, mam nadzieję, że się po tych miesiącach jakoś tu odnajdę. :D
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Ghoster

#1
[...........]
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

spodziewałem się raczej "A któż ty?"
sam nie wiem, co gorsze. ;)
tak, odszedłem, ale powracam. z wolną głową.
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Toivo

Super sprawa, ale ja mam w lipcu jeszcze zajęcia :/
  •  

Hapana Mtu

Cytat: varpho :Ɔ(X)И4M: w Maj 26, 2013, 01:02:40
to jest w Rosji, Hapana Mtu może potwierdzić.
Potwierdzam. Naprawdę super sprawa. Nie mówiąc już o tym, że będziecie mieli okazję obok udmurckiego "pouczyć" się budinosa i poznać Arzamazova we własnej osobie (w każdym razie mi się udało).
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Pingǐno

A mje się zdawało, że byłeś wśród nas przez dłuższy czas.
  •  

Hapana Mtu

º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Dynozaur

#7
Tak z ciekawości się zapytam - czy Wotjacy się burzą kiedy nazywa się ich Wotjakami?

Bo ja osobiście nie dzierżę tych korenizacyjnych etnonimów... Dla mnie nie ma Chanty-Mansijska tylko jest Ostjako-Wogulsk.

Lol, post nr 1700.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Hapana Mtu

#8
Nie wiem, nigdy ich tak nie nazywałem, muszę kiedyś spróbować. Tę nazwę w ustach samych Udmurtów słyszałem tylko raz - w ramach wykładu o pochodzeniu nazwy Udmurt właśnie, nb. pan twierdził, że Ud- w słowie Udmurt i Wot- w Wotiak najpewniej łączą się z nazwą rzeki Wiatki, co nie jest takie głupie.

Wiem za to, że Suomalaiset nie obrażają się o nazwanie ich Finami, a Madziarzy o nazywanie ich Węgrami.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Dynozaur

#9
A z drugiej strony, Rromani obrażają się o nazywanie ich Cyganami, Łużyske Serby obrażają się o nazywanie ich Wendami (czego nie ogarniam w ogóle), Saami obrażają się o Lapończyków, KhoiKhoi o Hotentotów et cetera, et cetera. Już tak bywa, że egzonimy bywają źle odbierane, chociaż wiadomo, że u różnych ludów bywa z tym inaczej...

Niemniej, o ile słowo Udmurt jest naturalnym określeniem w ich języku, to w języku rosyjskim czy innym europejskim jest to ćennajizm. Dlatego też wolę używać określeń tradycyjnych.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Hapana Mtu

Jakby ktoś się namyślił, to w tym roku też będą organizowane letnie kursy udmurckiego w Iżewsku - zgłoszenia można przysyłać do 30 maja. strona organizatorów
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •