Wóbej zmurof – aprioryczny konlang, którego domaga się Canis

Zaczęty przez Vilène, Czerwiec 01, 2013, 19:43:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

Vilène

Ponieważ niektórym osobom brakowało nowych prawdziwie apriorycznych konlangów na tym forum, postanowiłem sworzyć jeden, ku uciesze Canisa i całej reszty. Tak wygląda jego alfabet:

a ą b c ć d ę f g h i j k l ł m n ń ó p r s ś t u w y z ź ż

Język ten ma chyba najdoskonalszą ortografię, jaka istnieje na świecie. Ł czyta się jako [ɫ], ą jako [õ], a ę jako [ẽ]. Reszta – jak w polskim.

Krótki słowniczek:

mężczyzna – szbądźwik
kobieta – chwiżyństwa
kot – kwandar
mysz – chmizia
pies – chuj – jest to zapożyczenie z tabasarańskiego, jedyne w tym języku.
duch – lebieza
woda – kwiacz
ogień – krądwa

I przykładowy tekst:

Choma czema waden loper hę czwatyna i siąstwa krawazum, kiężdęby charaćwina. Cwyl kwie żabnu żemisływ, kara cię wyżurnadyła.

Domyśli się tu ktoś, co on oznacza?
  •  

Ghoster

#1
[...........]
  •  

Canis

*clap* *clap* *clap*
Piękna parodia, Vilen, naprawdę ubogaca to nasze zbiory. Godne wyróżnienia na wiki.

Żeby było więcej apriorycznych to jest moje pobożne życzenie. Wiele naturalistycznych conlangów też jest i było godnych szacunku. Ale skoro w "po obcemu" rozmowy są po japońsku, to dlaczego powstają głównie slavlangi to pozostaje poza moim pojmowaniem.
  •  

Vilène

Cytat: Ghoster w Czerwiec 01, 2013, 19:57:10
Czy czasowniki kończą się na "-gej"?
Rzeczowniki. I to nie wszystkie, bo to końcówka robinsonkruzownika liczby ujemnej.
  •  

CookieMonster93

Ja bym coś potworzył, ale mam coś na zasadzie podwójnej sesji... Najpierw robią nam trudne (przynajmniej tak zakladają, nie wiem, jak to będzie) kolokwia w tym tygodniu (od jutra), a jak je napiszemy, to dopuszczą nas do egzaminów, które ponoć są łatwiejsze.

pardą za offtop
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •