Autor Wątek: Ncaoqi - język nesacki  (Przeczytany 2337 razy)

Offline Hector

Odp: Ncaoqi - język nesacki
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 09, 2011, 15:37:47 »
Ok, ogólnie język jest w budowie i powijakach (a może na etapie życia płodowego?), więc ten tekst, który wrzuciłem to raczej zajawka tego, co chciałbym zrobić.

Inspiracje: greka, koreański i nie-wiem-co-jeszcze.

Podstawowe plany/założenia:
  • w czasownikach: strony czynna, medialno-bierna i statyczna; przedrostki osobowe, czasowe (cz. przeszły, teraźniejszy/przyszły), reduplikacje intensyfikujące, końcówki aspektowe (perfekt), jakiś ablaut (?)
  • w rzeczownikach: dwie liczby, trzy (?) rodzaje, z przypadków ergativus, absolutivus, accusativus

Brzmi nudno? Ciekawie?

Offline Ghoster

« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 09, 2011, 19:29:29 »
Rzeknę, iż podoba mi się to. Język ma fajne brzmienie, nie jest może jakiś szczególnie zmyślny (mam nadzieję, że do czasu), ale na pewno będę śledził ten temat. Ze swojej strony dodam, że fajnie by było, gdybyś zapisywał ten język greką (skoro sam przyznałeś, iż się nią inspirujesz xd), ale mimo wszystko; czy tylko mi nazwa języka kojarzy się z gnoocchi?

Offline Hector

« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 09, 2011, 19:47:22 »
Będzie zmyślny, ale powoli - boję się, że sam się zgubię w tym wszystkim, jak zacznę wymyślać, więc po kolei. Grecki alfabet możemy wypróbować:

ksaerua putey-no, hánu-si, hua la’ gi-pelúc, l-ahilúc
hua beblineymua dui gaonora fu ahae’et sírora yulahte
κξηρυα πυτει-νο χάνυ-ξι χυα λα' γι-πελύς λ-αχιλύς
χυα βεβλινειμυα δυι γωνορα φυ αχη'ετ ξίρορα ιυλαχτε

Nie... nie podoba mi się. Ale inspiracja greką nie jest zbyt fonologiczna - raczej gramatyczna (mediopassive voice).

Offline jasnysfinks

« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 10, 2011, 08:41:36 »
wcale nie