Hatua-Inmeira

Zaczęty przez Canis, Czerwiec 02, 2013, 10:12:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

Canis

A O M A


Szanowni państwo, zapraszam do tematu o dość pokaźnym owocu mojej ostatniej pracy, którą dało się już zauważyć na Wiki pod hasłem Aoma.

Kulisy
Zniechęcony moimi błędami i trudnościami technicznymi w rozwijaniu świata Haivoori, który znamy z języka ahtialańskiego, zapragnąłem stworzyć od zera duży i konsekwentny projekt, który byłby ciutkę bardziej realistyczny niż on. Tak powstała planeta Aoma, a program Space Engine pozwolił nie tylko na bardzo dokładny kosmiczny adres, ale i na fajne zdjęcia zarówno z orbity, jak i z powierzchni planety.

Ludzie?
W conworldzie Haivoori pojawienie się ludzi na nieludzkiej planecie wyjaśniłem dość naiwnie - tutaj wyjaśniłem to ciutkę bardziej realistycznie. W odległej przyszłości, gdy podróże międzygwiezdne stały się możliwe, na orbicie Aomy doszło do katastrofy okrętu eksploratorów. Ludzie musieli lądować, nikt ich nigdy nie znalazł, zdziczeli w trudnym terenie. Po dwustu tysiącach lat przebywania tam wtórnie stworzyli cywilizację i teraz poszukują śladów swojej historii...

Państwa
Obecnie udało mi się zaprojektować jedno "imperium", a więc duże państwo. Stanowi ono federację trzech państw położonych na trzech kontynentach: północnym, równikowym i południowym (patrz zdjęcie wyżej). Nazywa sie Nirane. Oczywiście kontynentów jest więcej i państw jest więcej.

Języki i pisma
Na Nirane mówi się językiem ayu - jest to język komunikacji na najwyższym szczeblu politycznym, jest to język prosty, ale posiada też swoich użytkowników rodzimych, którzy żyją na wyspach oceanu centralnego Metlanui.

Każdy z kontynentów posiada wiele narodów, które mówią własnymi językami. Na razie zajmuje się opracowywaniem jednego nowego. Nie nadałem mu jeszcze nazwy, ale udało mi się zaprojektować bardzo ładne pismo, które niebawem pokażę. Ma ciekawy zapis w alfabecie łacińskim (taki będę stosował na wiki). Oto przykład:
'Fescar acyon ximerin puani.'
/feʃar açøn s̠imerin pʷaɲi/
Ten język ma mieć spółgłoski zaokrąglone, rozróżniać /s̠/ "x" i /s̟/ "s", ma być analityczny i ma posiadać wydźwięk fonemów taki, jak ahtialański (łagodne, ostre, nijakie, itp.).


Wydaje mi się jednak, że sam całej planety nie jestem w stanie opisać. Jeśli są osoby chętne, to z przyjemnością oddam taki czy inny kontynent na założenie państwa i opracowanie na nim języków, historii i kultury.
  •  

Ghoster

#1
[...........]
  •  

Canis

No pole do popisu jest, bo niedużo opracowałem. Na wiki jest adres, jak ściągniesz space engline to możesz do woli oglądać planetę, księżyc itp.

Poziom rozwoju technologii: człowiek stanął na wszystkich trzech księżycach, ma apetyt na więcej. Niemniej do 'galaktycznych imperiow' to im bardziej daleko, raczej jak Ziemia dziś + dofinansowanie.
  •