Forumowy Conworld

Zaczęty przez Ghoster, Wrzesień 10, 2011, 19:12:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ghoster

CytatRównież ja nabrałem ochoty na uczestnictwo w conworldzie. Za chwilę przygotuję opis kraju wraz z mapką, jeśli nie ma nic przeciwko.

EDIT:

Spoiler
· Krijowa Respublikema ·
· Republika Kri ·


Republika Kri to silne państwo socjalistyczne, którego potęga oparta jest na rozbudowanych gałęziach przemysłu i rolnictwie.
Władzę wykonawczą sprawuje Prezydent Rady Najwyższej RK, gen. Abdal Harami, powołany jednorazowo na okres lat piętnastu spośród jej 30 członków. W ramach tzw. Planu Przekształceniowego zezwolono na działalność dwóch dużych partii politycznych o charakterze lewicowym, których wydelegowani w wyborach powszechnych przedstawiciele spotykają się na Zgromadzeniu Ludowym, liczącym 217 deputowanych.
Oprócz tych dwóch partii dopuszcza się także istnienie mniejszych organizacji lokalnych, za wyjątkiem stosujących przemoc. Przywódcy organizacji lokalnych mogą uczestniczyć w wyborach do Zgromadzenia Ludowego z list głównych partii.
Około 70 lat temu w kraju miała miejsce rewolucja komunistyczna obalająca monarchię. Rodzina cesarska zostaje uwięziona, a następnie skazana na śmierć. Szczątki zostały zatopione w morzu, daleko od wybrzeży kraju, co miało symbolizować pośmiertne wygnanie. Władzę szybko przejęło skrajne skrzydło rewolucjonistów pod przywództwem Mosafa Gerawo, który po 8 latach panowania ginie w zamachu bombowym, o który niektórzy historycy oskarżają jego późniejszego następcę, gen. S. Waŋwo, którego władza ciągnie się przez następne 22 lata, po czym umiera z niewyjaśnionych do końca przyczyn. Po jego śmierci dokonano zmian w organizacji państwa:
- dokonano pewnej demokratyzacji państwa wprowadzając wybory ludowe do Zgromadzenia Ludowego
- połączono Radę Komisarzy Ludowych z Radą Najwyższą
- dokonano usprawnień administracyjnych na szczeblach lokalnych
- wprowadzono nowy podział administracyjny, tylko częściowo oparty na podziale etnicznym (dwie główne mniejszości otrzymały autonomię)
- uznano istnienie dwóch głównych frakcji politycznych w obrębie partii komunistycznej (komuniści i centrolewicowi socjaldemokraci)
- wybrano socjaldemokratę A. Kabarę na przewodniczącego Rady Najwyższej
Kabara dokonuje dalszych zmian, m.in. zezwala na zerwanie więzów partyjnych pomiędzy komunistami a socjaldemokratami, co skutkuje dualizmem partyjnym wewnątrz republiki. Wypłacono rolnikom odszkodowania za utracone grunty orne wskutek wprowadzonej na początku rewolucji kolektywizacji. Zezwolono na prowadzenie prywatnej działalności gospodarczej firmom nie więcej niż 15-osobowym.
Po 17 latach latach rządów Kabary Kri staje się znaczącą siłą ekonomiczną. Teraz głównym celem rozwoju stawał się przemysł, a zwłaszcza przemysł górniczy, oparty na wydobyciu węgla kamiennego, rud żelaza, miedzi i uranu oraz eksploatacji złóż boksytowych z wybrzeża, a także przemysł zbrojeniowy i rolno-spożywczy.
Obecnie trwają prace nad darmowym dostępem do energii elektrycznej.
[Zamknij]
Wszystko ładnie, tylko... Gdzie ten kraj leży? :D

CytatLądy północy są ogromne, więc nie chce mi się blokować wszystkim pozostałym. Zakreśliłem tylko pojedynczym ruchem ołówka ich zarys, a linię brzegową będę sobie spokojnie i długo dopracowywał. A najfajniej by było, Ghoster, jakbyśmy się podzielili - Ty byś dopieścił lewą połowę, a ja zrogię prawą połowę. Będzie szybciej  :-)
Spoiler

Idea? Tylko najbardziej na południu znajdzie się parę państw. I skala jest taka, że te państwa mają być bardzo małe w stosunku do mapy. Będzie mnóstwo ogromnych, nieprzydzielonych obszarów, w których swój żywot i walki poza strukturami oficjalnej państwowości będą prowadzić ludy koczownicze i takie ordy. Sporo terenów już pozostanie jako "terra incognita". Surowce? Jeśli jakieś są, to na południu, a te tereny już będą pozajmowane. Oczywiście - nie wszystkie, państwa tu są relatywnie małe...

Byłbym szczęśliwy, jakby istniał jakiś ocean pod tym kontynentem północy - z tego względu, że próby kolonizacji ze strony innych ludów (np. kontynentów południa) zepsułyby mi wizję wojen plemion.
Jak najbardziej mogę wziąć się za lewą połowę, zapewne zrobię tam kilka małych państw, ale większość terenów będzie oczywiście niezamieszkana.
 •  

Artaxes

Cytat: GhosterWszystko ładnie, tylko... Gdzie ten kraj leży? :D

Zaktualizowane przed momentem ;D

Ghoster

Mapa na chwilę obecną, usunąłem trochę swoich terenów z wysp, może ktoś się zechce wprowadzić.
Mapa Świata
 •  

tob ris tob

A można by powiedzieć, jakiej wielkości ten świat jest, co by wiedzieć, jakie duże kraje są i ile ludzi tam może mieszkać?
Dzień dobry :-)
 •  

Ghoster

W moim zamyśle miał to być świat ogromny (załóżmy, że tak ze cztery razy Terra), tak więc dobrze by było, by byłby zamieszkany przez sporą ilość ludzi, szczególnie ze względu na taką mnogość krajów już na samym początku. Osobiście obcuję za globalną populacją w okolicach 30 mld. ludzi.
 •  

Canis

Hm, a nie lepiej tak, żeby właśnie ilość ludzi była małą, ale żeby kraje się rozwijały stopniowo?
 •  

BartekChom

Jeśli się zgodzicie, żeby to największe jezioro na największym kontynencie południa było bezodpływowe (z górami od strony oceanu to chyba miałoby sens), poproszę dwa pozostałe kraje przy jego wybrzeżu i ewentualnie jakieś inne. Jeśli to jezioro nie może być bezodpływowe, spróbuję zrobić nowy kontynent z dużym bezodpływowym jeziorem.
 •  

Pingǐno

Uwaga, uwaga! Dodaję swój kontynent i od razu zaklepuję swoje państewka!
Na Imageshacku wysyłało za małe.
http://www.dropmocks.com/mZVpz
 •  

Ghoster

CytatHm, a nie lepiej tak, żeby właśnie ilość ludzi była małą, ale żeby kraje się rozwijały stopniowo?
Ależ kraje będą się rozwijać stopniowo, po prostu załóżmy, że ludzie na tej planecie są nieco mniej kreatywni niż na Ziemii i nie znajdzie się wśród takiego ludu tylu geniuszy. xd

CytatJeśli się zgodzicie, żeby to największe jezioro na największym kontynencie południa było bezodpływowe (z górami od strony oceanu to chyba miałoby sens), poproszę dwa pozostałe kraje przy jego wybrzeżu i ewentualnie jakieś inne. Jeśli to jezioro nie może być bezodpływowe, spróbuję zrobić nowy kontynent z dużym bezodpływowym jeziorem.
Ależ ono już jest bezodpływowe; tym samym zaraz zaznaczę ci tam państwa.

CytatUwaga, uwaga! Dodaję swój kontynent i od razu zaklepuję swoje państewka!
Na Imageshacku wysyłało za małe.
http://www.dropmocks.com/mZVpz
Proponuję wysyłać przez tinypic.com, obrazki ładnie się wyświetlają bez tysiąca reklam jak na innych stronach.
Poza tym ten kontynent strasznie gładki taki, mogę go postrzępić? xdd (Tutaj; raczej tak jak te kontynenty na południu, a nie północny biegun).
 •  

Pingǐno

 •  


tob ris tob

#56
No to może ja sobie wezmę jeden krajik. Najwyżej go komuś oddam. :P http://i53.tinypic.com/iw8aw2.png

EDIT: Wyliczyłem, że ten kraj ma 542 944 km2. :-o
Dzień dobry :-)
 •  

Ghoster

#57
Mapa Świata
Uraż
· Υᴘaж ·
· Federacja Urażu ·

Mapa Urażu:

Federacja Urażu (lub w skrócie; Uraż [ʊɾaʐ͡ɮ]) jest stosunkowo nowym państwem, które swą siłę opiera głównie na militarii oraz handlu. Do niedawna istniało czternaście prowincji, które znajdowały się pod komunistycznym panowaniem charcza Zolżoja Żalgartaja. Po Wielkiej Rewolucji Ludu, przeprowadzonej głównie przez rebeliantów z terenów Urażu, dwa państwa, Katal Uraż (na zachodzie) oraz Gazka (na wschodzie) połączyły się w Federację Urażu, jednocząc tym samym czternaście wyzwolonych z komunizmu prowincji. Aktualnie ustrój polityczny Urażu można określić jako kapitalistyczną dyktaturę, ponieważ państwo utrzymuje się głównie z handlu; a przede wszystkim w tym kraju nigdy nie odbyły się wybory polityczne. Sytuacja jest jednak względnie dobra i ludzie nie zamierzają nic zmieniać.

Flaga Urażu:

W Urażu aktualnie nie ma większych problemów politycznych, problemy wewnętrzne także nie zdają się nękać tego kraju, przynajmniej dopóki stanowi jedną z większych siedzib kulturowych kontynentu. Kraj jest na tyle jednak bogaty, iż czerpie także spore zyski z zaopatrywania sąsiednich krajów w broń; ta jest eksportowana z Urażu do większości państw kontynentu.

Prowincje Urażu:

Uraż dzieli się na czternaście prowincji, są to kolejno: Kapbaz (wyspa najbardziej wysunięta na północ), Pizgkalm, Bertzerl (obie na wyspie Farż na północy kraju), Katal Uraż (najbardziej wysunięty na zachód, niegdyś stolica Urażu), Nakchażb, Dir, Ulrn (trzy wyspy przy morzu Urażu), Gazka (największa prowincja, niegdyś osobny kraj), Zagkalrn (pomiędzy Katal Uraż i Gazką), Kartalrn Urażal (wydzielone miasto na terenie Gazki), Durtig, Bolszgkarln (dwie wyspy na północnym wschodzie kraju), Sekl (duża prowincja na wschodzie kraju) oraz Fereb Kartalrn Użaral (podległe państwo położone na wschód od Urażu).

Prowincja Ulrn:

Arn Kartalrn Ulrnal (lub w skrócie; Ulrn (uɫɾ̩n]) jest najbardziej znaną prowincją Urażu, przede wszystkim ze względu na mnogość atrakcji turystycznych jakie oferuje. Większość muzeów i innych zabytków znajduje się właśnie na tej wyspie, a i wielu kupców osiedliło się w centrum Ulrnu, w mieście Chanaszek, gdzie kraj szczyci się ilością i jakością targów na placach. Mimo iż Ulrn nie jest stolicą kraju to jest najczęściej odwiedzaną prowincją; większość statków przybywających do Urażu cumuje właśnie tutaj, o ile nie przewożą dostaw broni lub amunicji.

Flaga Prowincji Ulrn:
[Zamknij]
 •  

Feles

Cytat: Ghoster w Wrzesień 11, 2011, 11:27:49
W moim zamyśle miał to być świat ogromny (załóżmy, że tak ze cztery razy Terra)
Ale to będzie ogromne ciążenie!

CytatAleż kraje będą się rozwijać stopniowo, po prostu załóżmy, że ludzie na tej planecie są nieco mniej kreatywni niż na Ziemii i nie znajdzie się wśród takiego ludu tylu geniuszy. xd
Ouhm. Jednak wolę wiek XX.
To może zrobię gdzieś na zachodzie własny kontynent, dla ludu z bardziej rozwiniętą techniką, który nie zaniósł jej na inne kontynenty, tylko ograniczył się do własnej ziemi. (Coś w podobieństwie do Paktu Mikujskiego, tylko mniej drastyczne).

http://oi55.tinypic.com/4tlwep.jpg

Kalendarz - proponuję, aby "macierzystą" ziemią uznać ów pierwszy kontynent i jego rachubę uznać za obowiązującą.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
 •  

tob ris tob

Cytat: Feles w Wrzesień 11, 2011, 12:41:18
Kalendarz - proponuję, aby "macierzystą" ziemią uznać ów pierwszy kontynent i jego rachubę uznać za obowiązującą.
Czyli ludzie (lub cokolwiek innego) najpierw pojawili się na tym kontynencie. W takim razie muszą być już tak rozwinięci technicznie, aby dopłynąć do innych, dalekich kontynentów.
Dzień dobry :-)
 •