Forumowy Conworld

Zaczęty przez Ghoster, Wrzesień 10, 2011, 19:12:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Ja bym prosił o centralną i południowo-zachodnią część tego największego kontynentu. I jakąś enklawę gdziekolwiek. Tak, użyję cyrylicy. Tak, zrobię coś a la PIE i Prasłowiański.

Ghoster

CytatJa bym prosił o centralną i południowo-zachodnią część tego największego kontynentu. I jakąś enklawę gdziekolwiek.

Pasuje? Osobna enklawa jest w centrum Urażu, jednego z krajów, które sobie tam zaplanowałem, jeśli ci to nie przeszkadza.

CytatTak, użyję cyrylicy. Tak, zrobię coś a la PIE i Prasłowiański.
Inspirować się słowiańskimi możesz, tak samo z używaniem cyrylicy, ale jak już napomknąłem parę razy, to świat aprioryczny i nie będzie tu Bolszewików. xd

A, no i chciałbym nadmienić, iż tych terenów nie oddam:
.
  •  

Henryk Pruthenia

#17
Ja bym wolał coś bardziej zwartego, wiesz, większe pole do popisu. I jak widzisz, na zarezerwowane przez Ciebie ziemie nie nachodzi:


Chciałbym zrobić coś ala Bałtosłowianie + mój ynteligencki pomysł.
A co do tego uaktualniania co miesiąc - rok to o wiele za mało.
I w jakim okresie rozpoczynamy? Ja bym epokę brązu chętnie narzucił, miło, przyjemnie, i Imperjów nie da się tworzyć.

I wpadłem nawet na ichniejszą religię. Głównym bogiem panteonu będzie pruthosъ, twórca mowy, dawca ognia, bóstwo solarne.

Pingǐno

#18
Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 10, 2011, 21:43:02
Ja bym prosił o centralną i południowo-zachodnią część tego największego kontynentu. I jakąś enklawę gdziekolwiek. Tak, użyję cyrylicy. Tak, zrobię coś a la PIE i Prasłowiański.

* Pingijno is dead.

(już szykuję nóż.)
  •  

Mścisław Bożydar

Ja poproszę o to na granatowo:


Uploaded with ImageShack.us
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Pingǐno

Duszaczu, czy mogę zrobić jakiś nowy kontynent? Postaram się, naprawdę. :P
  •  

Feles

O, bardzo ładnie, szkoda tylko że mapa wrysowana w kółko. Odwzorowaną łatwiej byłoby np. umieścić w Celestii czy wyliczyć rozmiary krain.

Jak ten świat stoi technicznie? Jest rozwinięty transport i łączność?

Myślałem sobie nad jakąś północną oceanią, ale chyba poprzestanę na jakimś nizinnym kraju dla Pakoi (mówców paikesu).
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Pingijno w Wrzesień 10, 2011, 22:25:36
Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 10, 2011, 21:43:02
Ja bym prosił o centralną i południowo-zachodnią część tego największego kontynentu. I jakąś enklawę gdziekolwiek. Tak, użyję cyrylicy. Tak, zrobię coś a la PIE i Prasłowiański.

* Pingijno is dead.

(już szykuję nóż.)
Mam piłę mechaniczną.

Dałeś mi Mścisławie zielony ^^
I to taki, jaki lubię :)
Lubię zielony. (tak, ja znowu byle durnota się cieszę).

Ghoster

#23


CytatA co do tego uaktualniania co miesiąc - rok to o wiele za mało.
Nie zgadzam się, uważam, że rok to akurat na kilka ciekawych wydarzeń w naszym conworldzie, ale żeby się nie pogubić w tym, w końcu będzie dużo więcej niż dwóch czy trzech graczy.

CytatI w jakim okresie rozpoczynamy? Ja bym epokę brązu chętnie narzucił, miło, przyjemnie, i Imperjów nie da się tworzyć.
Myślę, że dobrze by było zacząć w okresie technologicznym roku 1990, za rok będziemy już przy roku 2002. A jeśli chodzi o wewnętrzny kalendarz conworldu; trzebaby przyjąć jakieś wydarzenie, od którego zaczęlibyśmy liczyć.

Spoiler

  • Każdy gracz ma równe prawo do wprowadzania zmian w swoich państwach i językach, jeżeli nie dzieli ich z innymi użytkownikami. Gracz ma prawo zarówno do zmodyfikowania dzieła, zrobienia go od nowa lub całkowitej jego kasacji, jeżeli nie wpływa jakiekolwiek na kraje/języki/religie innych forumowiczów.
  • Wprowadzanie zmian na tle geograficznym (tutaj; dodawanie nowych państw, tworzenie wysp, kontynentów itd.) możliwe jest jedynie od początku miesiąca (to jest od godziny 00:00 pierwszego dnia miesiąca) do końca weekendu pierwszego miesiąca (to jest do godziny 23:59 pierwszej niedzieli miesiąca). Tyczy się to także tworzenie nowych rodzin językowych, religii i supermocarstw.
  • Każdy użytkownik może wprowadzać do conworldu coś od siebie, ma przy tym prawo do; najwyżej jednego supermocarstwa, tyczy się to kraju, który ma spory wpływ na świat, czy to jako centrum kultury czy jako militarna siła, najwyżej jednej religii, całkowicie apriorycznej, która może być posunięta do całkowitego ekstremum, najwyżej dziesięciu państw na miesiąc, przy czym mogą być one tworzone tylko i wyłącznie do pierwszego weekendu miesiąca.
  • Każdy gracz ma prawo do wprowadzenia własnej polityki/religii/języka na terenie innego forumowicza, jeżeli zgadza się z tym gracz atakowany bądź też wszyscy inni gracze uczestniczący w tworzeniu conworldu, przy czym w każdej chwili każdy gracz może zaprotestować przeciw zmianom, może to zostać rozpatrzone przez innych graczy.
  • Każdemu graczowi przysługuje prawo do tworzenia dowolnych państw i języków na terenach stworzonych przez niego samego lub obszarach neutralnych (takich jak porzucone kraje czy oceany), w innym wypadku tereny te w fazie tworzenia są pod skrzydłem gracza, który stworzył dany kontynent i nie zrzekł się go jako twórca. Jeżeli autor danego obszaru uzna suwerenność kraju/języka nie ma więcej władzy nad projektami innego gracza w tych terenach, ale może rozpocząć protest przeciw działaniom innego użytkownika, co zostanie rozpatrzone przez ogół graczy.
[Zamknij]
Tym samym zrzekam się stworzonych przeze mnie kontynentów i zostawiam dla siebie jedynie te kraje, które są zaznaczone na mapie wyżej.

CytatDuszaczu, czy mogę zrobić jakiś nowy kontynent? Postaram się, naprawdę. :P
Oczywiście, że tak. Na tym miał polegać początek, a ja tu widzę, że wszyscy tylko po kawałeczku zarzynają moje kontynenty. :C

  •  

Mścisław Bożydar

Dodaj mi jeszcze te cztery państwa na wschód od Heńa.
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

tob ris tob

Że tak spytam: czy tylko mnie się wydaje, że to jest podobne do Ziemi?
Dzień dobry :-)
  •  

Ghoster

CytatDodaj mi jeszcze te cztery państwa na wschód od Heńa.
Zrobione.

CytatŻe tak spytam: czy tylko mnie się wydaje, że to jest podobne do Ziemi?
Wydaje ci się. xd
Poza tym; to dopiero mały skrawek południa.

Ano właśnie, Canis, z niecierpliwością czekam na twój mroźny kontynent, jeśli można to z chęcią bym zagarnął mały kawałek między biegunem a kontynentem, gdzie żyliby sobie jacyś strasznie charczący komuniści.
  •  

Pingǐno

CytatMam piłę mechaniczną.
Ołnoł!
* Pingijno leci po wałek do ciasta.

CytatOczywiście, że tak. Na tym miał polegać początek, a ja tu widzę, że wszyscy tylko po kawałeczku zarzynają moje kontynenty. :C

Nie martw się, ja będę oryginalny! :P
Hm... Mogę zrobić na północnym i środkowym zachodzie?
  •  

Ghoster

CytatNie martw się, ja będę oryginalny! :P
Hm... Mogę zrobić na północnym i środkowym zachodzie?
Zaraz się spytasz, czy możesz tam zrobić państwa.
Pewnie, rób co chcesz, jeśli będę miał jakieś zażalenia to napiszę, po prostu chciałbym, by każdy tu tworzący nowe tereny miał na względzie, iż inni także je chcą stworzyć. W tym przypadku Canis zajął biegun północny z kawałkiem na południe, i chciałbym, by to uszanowano, tak samo jak i proszę uszanować decyzję Pingijno o stworzeniu kontynentu na zachodzie. ;d
  •  

Feles

Przejdzie pomysł historii w której telewizja i internet wyewoluowały od krótkofalowej telefonii? :)
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •