Polska Językotwórcza Sztafeta VII

Zaczęty przez Pingǐno, Czerwiec 10, 2013, 11:14:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

W każdym.
Napisałem, byś całkowicie ominął problem sandhi...

Hapana Mtu

#46
Henryk ma niesamowity dar plątania węzłów gordyjskich. Próbując odgadnc z tej zlepianiny morfemów znaczeń słów czuję się trochę jakby kazano mi zgaść znaczenie wyrazu 雑誌 po użytych w jego zapisie kluczach (dziewięć krótkoogoniastych ptaków na drzewie mówi do serca samuraja).

EDIT: Po mękach mam polski tekst. Jutro po bibliotece postaram się zrobić tłumaczenie.
Henryk natomiast dostał jeszcze jedno małe pytanie.

EDIT2: Poszło dalej.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Tuktun

#47
Wycofuję się, żeby za dużo osób nie brało udziału  ;-D (na serio dlatego, że nie zdążę).
Mój uprzedni, lipny nick to Lord of the Potatoes.

És most következzék valami egészen más. A Monty Python Repülő Cirkusza.
  •  

Wedyowisz

W takim razie ktoś powinien chyba przesłać to coś do mnie.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Hapana Mtu

º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Wedyowisz

Dzisiaj nie prześlę tego tłumaczenia ze względu na absolutorium i na to. Jutro również wątpliwe. Zatem można mię wykreślić albo czekać do niedzieli, wedle uznania.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Pingǐno

Spokojnie, mogę poczekać.
Zgadzacie się w tym czasie zorganizować ósemkę?
  •  

Pingǐno

Okej, ja rezygnuję. Przeziębiłem się. :P
  •  

Pingǐno

"Podszywanie zasłon
Podszywanie zasłon jest łatwe, jeśli nie jest zasłona albo nie jest materiał łamliwy.
Łata daje, żeby się robiło zasłony z mięsa, daje dobrobyt, daje dobry sen, broni od słońca, promieniowanie słońca może dać , że materiał  uszkodzi się, grubość łaty robi dokładnie,  że zmieni się mieszkanie w nocy, rozpada się ono na podłodze. Trudne jest z łatą odkrycie zgodnie z wiedzą o niebycie tego najlepszego z miejsc robotników, ponieważ musi być taki jak te zasłony w oknie."


xD
  •