Vendlånðskje jörek

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Czerwiec 26, 2013, 12:34:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

Towarzysz Mauzer

Cytatt', d' > θ, ð
Hej, w RH istnieją jakieś słowiańskie dialekta, w których te głoski występują?

Cytatθ, s > s̠ (θ wszędzie, s przed samogłoską)
x, k (k tylko przed zwartymi i sonornymi) > s
Ostro pojechałeś! Ja nie umiem chyba robić ciekawych aposterioryków, bom zbyt zachowawczy, siląc się na realizm, jakieś dawkowanie wpływów i ograniczanie zmian głównie do wewnętrznej dynamiki systemu.

A tymczasem najładniejsze skutki są - jak widać na załączonym przykładzie - jak się przyłoży najwyraźniejsze cechy obszaru, na którym chcemy umieścić nasz język. Taki plan mam dla mojego nowodackiego, tak apropos wymarłych języków europy ;).

Rotacyzm jest super!
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Henryk Pruthenia

RH - czyli?

Znaczy się, nie jest to jakoś ostro pojechane. θ i s po prostu zbliżyły się wymową, a pary ð - z nie było, bo z > r.
I powstała para s̠  - ð, niesymetryczna, ale sądzę, że rodzimi użytkownicy tego języka byliby jej świadomi.

Hmmm, i mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie Mauzerze, co sądzisz o liście słownictwa? Jak podobają Ci się owe zmiany w użyciu?

A ten język też jest realistyczny. Każda zmiana jest realistyczna, naprawdę, jeżeli po drodze ma odpowiednie stadia przejściowe.

Todsmer

  •  

Henryk Pruthenia

No też tak myślałem, że o to chodzi, ale mam nerwicę natręctw i muszę mieć potwierdzone zawsze wszystko.