Strona Główna w swoim języku - podręcznik

Zaczęty przez Serpentinius, Sierpień 27, 2013, 15:44:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

Serpentinius

Hej chłopaki,

próbowałem zrobić stronę główną na wiki w swoim języku, ale przyznam szczerze, że się pogubiłem. Strona główna jest mocno rozubowana. Czy są jacyś przodownicy, którzy temu podołali i są wstanie wrzucić jakiś pomocny podręcznik.

Dodatkowo zastanawia mnie sens stron głównych na dole strony oraz zupełnie innych stron w panelu bocznym. Da się to jakoś ustabilizować?

Myślę, że przyda nam się takie narzędzie, czym więcej takich stron tym lepsza promocja języka oraz ukazanie kreatywności użytkowników.
  •  

Henryk Pruthenia

Hmmm, a skopiowanie kodu z głównej (wchodząc na "edytuj") a potem wklejenie i przetłumaczenie nie starczy?
Masz stronę w paru innych językach, i mógłbyś też podpatrzeć rozwiązania stamtąd...

Spiritus

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem te wszystkie pudła itp. to się przeraziłem, ale już sobie poradziłem  :-)!

Stwórz artykuł o nazwie [Strona główna w twoim języku]. Dla mnie jest to na przykład Marell Prive. Skopiuj kod z np. mojej jakubiańskiej wersji i wklej go do swojego artykułu. Tam gdzie jest Pudło [...] {{Szablon:SG cośtam jkb}}, czy jakoś tak, w miejsce jkb wpisz 3-literowy skrót twojego języka. Następnie otwórz nową stronę i na wiki wpisz "Szablon:SG cośtam jkb, kliknij edytuj i kopiuj to co jest tam wpisane. Stwórz artykuł Szablon:SG cośtam [3-lit. skrót t. jęz.], wklej tam skopiowany tekt i przetłumacz na swój conlang i zapisz. Gdy już przetłumaczysz wszystkie szablony zapisz.

Teraz wpisz Szablon:SG w conlangach czy jakoś tak i dodaj tam swój język. Gotowe  :-)!
  •