Dzień dobry.

Zaczęty przez Wiktor, Sierpień 10, 2013, 17:43:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wiktor

Dzień dobry, mam na imię Wiktor. Kiedyś byłem trochę aktywny na starym forum jako Crivain i, jak wiele osób, swoją wersję z czasów liceum chętnie walnąłbym w ryj  :-[ Spojrzałem na aktywnych użytkowników i mam wrażenie, że żaden nick nie wygląda znajomo, ale pięć lat widocznie robi swoje.
Mam 22 lata, studiuję filologię rosyjską we Wrocławiu (od października zabieram się za drugi stopień). Zarodki nowych języków ciągle znajduję u siebie na karteczkach, na marginesach, nic zbytnio nie rozwiniętego, więc próbuję wrócić do tego, z czym się jakoś najcieplej związałem, czyli językiem mafajskim (mavae, mafae, mnóstwo wersji tego było).

Interesuję się technikami nauki języków (z czym pośrednio będzie związana moja praca magisterska) i próbuję znaleźć aspekt językotwórstwa, który mógłby być przydatny w dydaktyce języków naturalnych. Zdarza mi się pisać opowiadania, z rzadka umieszczam coś na Nowej Fantastyce. Ostatnio czuję coraz większą niechęć do fantasy jako nudnego podgatunku zjadającego własny ogon, a coraz większe zainteresowanie fantastyką naukową. Stąd też poczytuję chętnie kosmiczną część Wikipedii.

Chętnie się skontaktuję z kolegami i koleżankami slawistami, wrocławianami lub piszącymi prozę sci-fi. Podejście pod trzy kategorie spowodowałoby u mnie szał uniesień.
  •  

Hapana Mtu

Ӟечбур!
Cytat: Wiktor w Sierpień 10, 2013, 17:43:56
Spojrzałem na aktywnych użytkowników i mam wrażenie, że żaden nick nie wygląda znajomo, ale pięć lat widocznie robi swoje.
http://jezykotw.webd.pl/f/index.php?topic=782.0
CytatInteresuję się technikami nauki języków (z czym pośrednio będzie związana moja praca magisterska) i próbuję znaleźć aspekt językotwórstwa, który mógłby być przydatny w dydaktyce języków naturalnych.
Całe językotwórstwo może być w jakiś sposób przydatne, tyle tylko, że dla językotwórcy - im większa wiedza lingwistyczna i umiejętności, tym łatwiej podejść do nauki natlangu, mniej rzeczy człowieka dziwi, łatwiej się łapie reguły itp.
I jeszcze jedno skojarzenie: moja praca licencjacka dotyczyła conlangu, którego na seryo uczą (!!!) w specjalnej szkole (choć niestety jest to falstart, gdyż sam ten conlang ze względu na swe nader liczne przywary nie nadaje się jeszcze do bycia nauczanym).
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Wiktor

Cytat: Hapana Mtu w Sierpień 10, 2013, 19:11:52
http://jezykotw.webd.pl/f/index.php?topic=782.0
Wspaniale, dzięki!
CytatCałe językotwórstwo może być w jakiś sposób przydatne, tyle tylko, że dla językotwórcy - im większa wiedza lingwistyczna i umiejętności, tym łatwiej podejść do nauki natlangu, mniej rzeczy człowieka dziwi, łatwiej się łapie reguły itp.
Ale to musi już być w kimś, kto się chce uczyć. Chodzi mi o to, że najprawdopodobniej nie da się wykorzystać językotwórstwa w dydaktyce, niestety.
  •  

Wedyowisz

Powracają forumowi protoplaści i przemawiają do nas — — — nadeszły czasy ostateczne — — —
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Silmethúlë

Pff. Przemawiam do was w miarę cały czas.
  •  

Mścisław Bożydar

#5
"protoplasta" czyli osoba będąca na forum w którym roku?
(ja dołączyłem w październiku 2008 roku jako Mativs)
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Silmethúlë

Nie wiem, ale jako trzeci (licząc od admina-założyciela) zarejestrowany użytkownik po założeniu forum, chyba zaliczam się do protoplastów. :P
  •  

Mścisław Bożydar

Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •