Fonetyczna sztafeta

Zaczęty przez Wedyowisz, Wrzesień 22, 2013, 14:04:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wedyowisz

— pierwsza osoba przygotowuje nagranie krótkiego tekstu w języku sztucznym (najlepiej o interesującej, egzotycznej-dla-Europejczyka głosowni: jakieś ejektywy, językowo-wargowe, tony itp.)
— druga zapisuje to, co słyszy w alfabecie fonetycznym
— trzecia sporządza własne nagranie na podstawie zapisu drugiej osoby
— kolejna zapisuje to, co słyszy itd. Idealnie każda osoba mogłaby zapisywać i czytać (1cz, 2z, 3cz, 1z, 2cz...). Ciekawe, na ile i co będzie się konwergować z polską głosownią.


Co sądzicie, jest ktoś chętny?




Rezultaty — tutaj można zobaczyć, co z tego wszystkiego wyszło!
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Feles

Brałbym jak de Saussure laryngały.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Ghoster

#2
[...........]
  •  

Wedyowisz

Cytat: Ghoster w Wrzesień 22, 2013, 15:10:10
Mogę sporządzić pierwsze nagranie. xd

Bien. Ale jako że ja też chcę, proponuję puścić od razu 2 i wymienić się. Na razie jednak, CHCIAŁBYM ZAPROSIĆ WSZYSTKICH PAŃSTWA NA FONETYCZNĄ SZTAFETĘ KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ DNIA HMHMHMH W JĘZYKOTWÓRCZYM LUDOWYM DOMU KULTURY HMHMHM DLA WSZYSTKICH PAŃSTWA PRZYGOTOWALIŚMY UPOMINKI BĘDZIE MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU EKSKLUZYWNYCH WYROBÓW CHAŁTURNICZYCH NIELETNICH W CHINACH JESTEŚMY NA RYNKU OD 2005 ROKU I MOŻEMY POSZCZYCIĆ SIĘ LICZNYMI NAGRODAMI W MIĘDZYNARODOWYCH KONKURSACH 1% PIENIĘDZY ZOSTANIE PRZEKAZANY NA KONTO FUNDACJI NA RZECZ AUTYSTYCZNYCH TRÓJKĄTÓW MALUJĄCYCH POŚLADKAMI
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Spiritus

Ja też chętnie wezmę udział. Chociaż lepiej, żeby nie było tonów, bo ich nie umiem wymawiać xD.
  •  

Ghoster

#5
[...........]
  •  

Wedyowisz

Zgłoszenia tylko do godz. 20:00 25 wrz. br.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Noqa

Zgłaszãśę!
Świetna idea.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Wedyowisz

#8
Ok, zatem zakładam następującą listę biorących udział:

I tura:

1. ja (n)
2. Feles (z) 27 — 28 IX
3. Ghoster (n) 29 IX — 1 X
4. Spiritus (z) 2 X — 3 X
5. Noqa (n) 4 X — 6 X

II tura:

1. Ghoster (z) 7 — 8 X
2. Feles (n) 9 — 11 X
3. Noqa (z) 12 — 13 X
4. Spiritus (n) 14 — 16 X
5. ja (z) 17 — 18 X

Myślę, że wystarczą po 3 dni na (n)agranie i 2 dni na (z)apis w IPA/X-SAMPA. Ja się postaram w ciągu tej doby nagrać swój tekst i udostępnić Felesowi. Będzie miał ~40 sylab. Zapisujcie nagrania jako .wav, to tak żeby wyznaczyć jakiś ogarnialny standard. Na koniec pewnie poproszę o udostępnienie poszczególnych wytworów, więc nie usuwajcie ich od razu.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Noqa

A może przemieszać drugą turę, tak żeby nie powtarzała się kolejność?
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Wedyowisz

#10
Udostępniłem nagranie Felesowi.

Cytat: Noqa w Wrzesień 26, 2013, 14:07:56
A może przemieszać drugą turę, tak żeby nie powtarzała się kolejność?

Wedle życzenia.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Ghoster

#11
[...........]
  •  

Feles

Wiesz, sam nie wiem, czy to, co potraktowałem jako tony nie jest intonacją, czy czuj wie czym innym.

Wstydzisz się wydawać niezidentyfikowane dźwięki w obecności domowników? :P
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Ghoster

#13
[...........]
  •  

Noqa

Powiedz im, że uczysz się węgierskiego. Wszystkie dźwięki przejdą.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •