Nauka Conlangu

Zaczęty przez Cusses, Październik 29, 2013, 09:12:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ghoster

#15
[...........]
  •  

Ciacho23

Aż tak się na tym nie znam, ale faktem jest że zerżną z wielu języków, także nordyckich, celtyckich itd.
  •  

Spiritus

Cytat: Ghoster w Styczeń 07, 2014, 21:58:57
Tym bardziej szczerze wątpię, by ktoś chciał się faktycznie uczyć twojego konlangu (a już na pewno jeśli jest więcej niż aglutynacyjny).

Cytat: Spiritus
Naiwne pytanie.

Czytaj ze zrozumieniem.
  •  

Aureliusz Chmielewski

To nie rozumiem, po co w sumie się pytałeś?

A ja tam jestem przywiązany do języków tolkienowskich. To dzięki nim poniekąd zacząłęm zabawę z językotwórstwem (poniekąd, bo tak naprawdę zacząłem od języków Paoliniego) i zacząłem tworzyć własne światy, alfabety i takie tam. Jakbym miał się uczyć conlangu, to właśnie któregoś z popularniejszych Tolkiena, esperanto lub volapük.
The n-word
  •  

Ciacho23

Tolkien tworzył tak długo swoje Conlangi, bo nie był conlangerem tylko pisarzem. Fakt skończył studia i takie tam (pełno tego miał z lingiwstyki chyba też), ale większość czasu skupia na tworzeniu swego conwolrdu.

PS: Muszę się odzwyczaić, że pochwała to nie "like" na facebooku xP.
  •  

Silmethúlë

Nie. To znaczy, jasne, poświęcał wiele czasu na tworzenie światów. Ale zaczął od tworzenia i języków i cały świat, jak i całą mitologią, stworzył, żeby gdzieś osadzić swoje języki – żeby miały jakąś historię, żeby gdzieś się mogły rozwijać. Całość jego twórczości była poświęcona językom właśnie.

Więc nie był przede wszystkim pisarzem. Był przede wszystkim conlangerem.
  •  

Cusses

Ja się po prostu chcę nauczyć jakiegoś sztucznego języka i nie patrze na przydatność, bo gdyby to mnie interesowało, to wziąłbym np. hiszpański. Po co? A kogo to obchodzi po co? Po co tworzy się sztuczny język? To pytanie zostawiam bez odpowiedzi. Natomiast jeśli o mnie chodzi, to po prostu chcę nauczyć się sztucznego języka dla zabawy. Tak dla zabawy - jaka w tym zabawa? A no dla mnie jest i to duża :D Może czegoś nauczę.
As cusse aídd movõ cu aídd vwarõ!
  •