Kilka słów o mnie :D

Zaczęty przez bearovski, Sierpień 05, 2014, 00:03:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

bearovski

Cześć!  ;-D

Na forum trafiłem jakiś czas temu, zawsze pochłania mnie ono na długie godziny, lecz dopiero teraz zdecydowałem się zarejestrować. Do moich głównych zainteresowań należy oczywiście lingwistyka, jednak nie ogarniam jej jeszcze w zachwycającym stopniu. Dużą pomocą okazały się studia filologiczne, które rozwinęły i nadal rozwijają moje pasje w tym zakresie. Często z własnej woli siedzę nad językoznawstwem i staram się przyswoić nowe rzeczy, aczkolwiek chyba chętniej zajmuje mnie literatura.  ;-D

Krótko o moim językowym doświadczeniu: polski (natywny), angielski (chyba C1, ale to jest sporne), rosyjski (również chyba C1), czeski (uwielbiam, ale wciąż słabo, chyba B1), fiński (największa miłość mojego życia, chciałbym władać fluently ale nauka na własną rękę nie idzie za dobrze).

Jeśli mowa o conlangach: tworzę prawdopodobnie od gimnazjum, wszystkie rozpoczynane i porzucane, nie miałem siły i motywacji do kontynuowania jakiegokolwiek projektu. Jednak przez ostatnie 2 miesiące pracuję nad conlangiem (artlang? a priori?), który rozwija się każdego dnia i jestem całkiem dumny, że nie wylądował w koszu.  ;-) Możliwe, że przedstawię go na forum w najbliższym czasie. Poza tym mam zamiar stworzyć gramatykę i ortografię języka polskiego używanego w odległej przyszłości, od dawna krąży mi po głowie obraz języka polskiego po szeregu zmian i reform.  :-D

Miło mi was poznać  :-)
 •  

Todsmer

 •  

CookieMonster93

English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
 •  

Suedpreussen

Cześć!
Ja też jestem tu od niedawna, ale forum wydaje się przyjemne :)

Z chęcią bym zobaczył twoje linguistic-fiction na temat polskiego :)
 •  

bearovski

Cytat: Pitar w Sierpień 05, 2014, 19:41:17
Z chęcią bym zobaczył twoje linguistic-fiction na temat polskiego :)

Uwierz mi, że byłby to język niezwykle interesujący, którym sam bym się chętnie posługiwał już dzisiaj  ;-) Zakładałby między innymi likwidację nosówek (co dla niektórych niestety może być trudne do zaakceptowania)  ;-D Z tego miejsca szukam osób, które wsparłyby pomysł i pomogły w jego rozwoju.
 •  

Suedpreussen

Nosówki przecież i tak  nie istniejou... :)
 •  

Spiritus

#6
Nie istniejóm, to prawda, ale myślę, że rozpad nosówek w polskim nie jest prosty i zależy od regionu. Na śląsku wymawia się je [em] i [om]; na sporych obszarach jest to /ɛm/ oraz /ɔm/ i [ɔw]~[ɔw̃] w wygłosie, w Małopolsce (Krakowie?) mają jeszcze dość sporą dozę nosowości a na wschodzie wygłosowe -ą jest wymawiane jako [ɔ]. Więc nie radzę sugerować się własnym regionem w rozwoju nosówek :). To taka mała rada ode mnie. I chętnie bym coś pomógł, ostatnio nawet się tym interesuję.
 •  

bearovski

No cóż, moim zdaniem kiedyś muszą wyginąć :( Może, żebyście jeszcze bardziej mnie poznali powiem, że moim PRAWIE ideałem języka słowiańskiego jest czeski i bardzo się na nim wzoruję (prawie, bo jestem strasznym hejterem iloczasu i przesadnych diakrytyków).
 •  

Pluur

Witam również i czekam na twój polski :)
 •  

Canis

Pozdrawiam z Gruzji i witam na forum!
 •  

Mścisław Bożydar

O, wartościowy upotrzebiciel się zapowiada :)
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
 •