Witam

Zaczęty przez Ciacho23, Styczeń 06, 2014, 01:42:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

Canis

Cytat: Ghoster w Styczeń 06, 2014, 16:48:23
Cytat: NoqaNie. Ten symbol jest zwyczajnie głupi. Ani miejsce artykulacji, ani sposób artykulacji dla polskiego <sz> nie przypominają retrofleksów. Równie adekwatnym symbolem byłoby tu [s'].
Po prostu zorientowano się, że <sh> angielskie i <sz> polskie są różne i na siłę przyporządkowano drugiemu [ʂ], żeby tylko nie przyznać, że angielskie to [ʃʲ].
Kurwa, tak bardzo to.
To. ALE! Lepiej pisać [ʂ] na polskie "sz" niż użerać się z nierozróżnianiem [ʃʲ] i [ʃ] (czy po prostu z tym, że czytając IPA ludzie na ogół widząc [ʃ] czytają [ʃʲ], a TRZEBA to jakoś rozgraniczyć!).
  •  

Ciacho23

#31
Widzę, że zaczął się ciekawy temat xP. Ghoster, sorki za pisanie małych liter. Zawsze tworzyłem alfabety jednoszeregowe i jakoś tak wyszło ;\.

PS: Mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie dawać niedoszłe noobconlangi? Bo szkoda zaśmiecać forum.
  •  

Spiritus

Cytat: Ciacho23 w Styczeń 07, 2014, 20:08:10
PS: Mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie dawać niedoszłe noobconlangi? Bo szkoda zaśmiecać forum.

Kliknij tutaj i przenieś się do Narnii.
  •  

Wedyowisz

Cytat: 카니스 w Styczeń 06, 2014, 23:25:45
Cytat: Ghoster w Styczeń 06, 2014, 16:48:23
Cytat: NoqaNie. Ten symbol jest zwyczajnie głupi. Ani miejsce artykulacji, ani sposób artykulacji dla polskiego <sz> nie przypominają retrofleksów. Równie adekwatnym symbolem byłoby tu [s'].
Po prostu zorientowano się, że <sh> angielskie i <sz> polskie są różne i na siłę przyporządkowano drugiemu [ʂ], żeby tylko nie przyznać, że angielskie to [ʃʲ].
Kurwa, tak bardzo to.
To. ALE! Lepiej pisać [ʂ] na polskie "sz" niż użerać się z nierozróżnianiem [ʃʲ] i [ʃ] (czy po prostu z tym, że czytając IPA ludzie na ogół widząc [ʃ] czytają [ʃʲ], a TRZEBA to jakoś rozgraniczyć!).

Niektórzy fonetycy (nawet taki Ladefoged) w konsekwencji używali liter z kropką u spodu dla zadziąsłowych typu polskiego (typu <ṣ>). Nie zostało to jednak przyjęte przez ustalaczy IPy. MZ jeżeli ktoś nie odczuwa irracjonalnej obawy przed używaniem IPowych diakrytyków, sprawę można rozwiązać dość satysfakcjonująco bez wprowadzania tt. symboli.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Canis

Od czego jest skrót "MZ"? "Moim zdaniem"?
  •  

ShookTea

Jeśli faktycznie "Moim zdaniem", to bardziej popularne jest ostatnio "IMHO".

No i dlaczego "to"? Trudno mi przywyknąć do czegoś takiego, że ktoś coś pisze, a inni (zgadzając się? a może nie?) w odpowiedzi piszą "To.". Tutejsza kultura jest bardzo mnie ciekawi :)
  •  

Ghoster

#36
[...........]
  •  

Wercyngetoryks

Cytat: ShookTea w Styczeń 10, 2014, 20:22:07No i dlaczego "to"? Trudno mi przywyknąć do czegoś takiego, że ktoś coś pisze, a inni (zgadzając się? a może nie?) w odpowiedzi piszą "To.".

O, a mi np. bardzo takie coś się podoba i kiedy pierwszym razem znalazłem

CytatTo.

to od razu wiedziałem, o co chodzi.
ChWDChRL
  •  

Steam Lord

#38
Hej
Chyba nie muszę pisać, że jestem tu nowy, prawda? xD
Jakbym powiedział coś nie tak, to mnie nie bijcie, a ja wkrótce opublikuję tu może jakiś konlang.
Pozdrawiam

Ps.: Może nawet dzisiaj? ;-)
  •  

Mścisław Bożydar

Z tym niebiciem może być problem (ode mnie nie masz się czego bać, bo rzadko tu bywam, ale inni... kto wie?)
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Henryk Pruthenia


Steam Lord

No, dzięki za powitanie
  •