Historie conlangów

Zaczęty przez ArturJD, Styczeń 08, 2014, 22:56:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

ArturJD

W sumie uważam, że ShookTea osiągnął swego rodzaju sukces. Przez trzy strony, próbowano usprawiedliwić ów umlałt, wystawiano różne teorie nt. jego pochodzenia. Można powiedzieć, żę ten conlang zaczął żyć własnym życiem. W tym wypadku, śmiem twierdzić, że zdanie autora przestaje się aż tak liczyć :D
  •  

Ciacho23

Niech pierw stworzy język, a później zajmnie się historią. Zawsze można zrobić "reformę ortograficzną", a historię można improwizować. Nie chce nic mówić (bo nie wiem), ale Wy macie historie swoich conlangów?
  •  

Fanael

Tych, które nie są żartami lub engelangami? Tak.
  •  

Canis

  •  

Ciacho23

Nie chce zaśmiecać tematu, ale ja bym pierw stworzył conlang, a później bym poprzez historie ewolucji próbował wytłumaczyć jego dziwactwa. (ale się nie odzywam bo nie wiem) [niema to jak wyrażać swoje poglądy i jednocześnie wmawiać ludziom że się nic nie powiedziało xD].
  •  

Ghoster

#5
[...........]
  •  

Ciacho23

Teoretyczne są tutaj argumenty dotyczące losu nieszczęsnego "n", ale mój post na pewno wywalcie xP.
  •  

ShookTea

Taki delikatny offtopic, bo coś zauważyłem.

Poprawna forma to "umlaut" czy "umlałt"? A może obydwa?
  •  

Canis

Cytat: ShookTea w Styczeń 09, 2014, 08:12:03
Taki delikatny offtopic, bo coś zauważyłem.

Poprawna forma to "umlaut" czy "umlałt"? A może obydwa?
W języku polskim literę "ł" piszemy tam, gdzie kiedyś u nas był dźwięk [ɫ] lub gdzie on jest/był w niektórych obcych językach (rosyjski, tatarski). Słowo "umlaut" jest niemieckie, nie miało [ɫ], więc zapisujemy to słowo przez "u". No chyba, że chcesz to słowo wykpić. Wtedy możesz napisać umlałt. A nawet ümlałt.

inb4 wydzielanie offtopu z wydzielonego offtopu
  •