Takie sobie mapy...

Zaczęty przez Dynozaur, Wrzesień 14, 2011, 19:25:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dynozaur

>warmińsko-mazurskiego

kek

Mogłeś ustalić chociaż granicę polsko-pruską według granic plebiscytowych (z maksymalną opcją dla Polski), większość "warmińsko-mazurskiego" i tak zostałaby w Polsce, a nie byłoby tej obrzydliwej stalinowskiej prostej linji...
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Towarzysz Mauzer

Za każdym razem, kiedy widzę mapę bez Jugosławii, moje serce krwawi. Problem polega na tym, że im ni ze sobą, ni bez siebie żyć - sieć podobieństw i różnic nie pozwala sensownie wytyczyć granic. Kulturowo Bośnia jest dużo podobniejsza do Serbii niż do Chorwacji - biorąc topografię miast, muzykę, kuchnię. Jedynym poważnym problemem jest pamięć historyczna, ale gdyby nie było II WŚ...
Natomiast Chorwacja zawsze odgraniczała się od "całej reszty", silnie tkwiąc w Europie Środkowej. Przez co ta garstka Chorwatów w Bośni jest niejako osierocona przez swój kraj. Z drugiej strony kłopotem są środkowoeuropejscy Serbowie z Wojwodiny, którzy ubierali się, jedli i grali to samo, co Chorwaci ze Slawonii, tylko byli innego wyznania - co też nie pozwala jasno poprowadzić jakichś podziałów.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Spiritus

Mauzer! Postanowiłem uśmierzyć twoje smutki!
Spoiler
[Zamknij]
  •  

CookieMonster93

Cytat: Dynozaur w Luty 05, 2015, 15:13:26
>warmińsko-mazurskiego
kek
Mogłeś ustalić chociaż granicę polsko-pruską według granic plebiscytowych (z maksymalną opcją dla Polski), większość "warmińsko-mazurskiego" i tak zostałaby w Polsce, a nie byłoby tej obrzydliwej stalinowskiej prostej linji...
Zajmę się tym przy odrobinie wolnego czasu. Też mi się ta linia zbytnio nie podoba, ale wygodnie było tylko wklejać kolor w paincie, zwłaszcza, że się namęczyłem szukając p....nego Zaolzia. Myślałem o granicach typu różowe punkciki na tej mapie: http://en.wikipedia.org/wiki/Second_Polish_Republic#mediaviewer/File:Poland1937linguistic.jpg , ale kiepski jestem w przenoszeniu takich rzeczy na paintowe mapy.
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

CookieMonster93

#124
Wprowadziłem drobne poprawki :-) Czeczenia poszła do Rosji, nadal nie wiem, co z Maltą. Stworzyłem autonomiczne regiony w Fr i Włoszech. No i powiększyłem Prusy. Francuska Flandria poszła z powrotem do Flandrii wg tej mapki: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/5c/Frans-Vlaanderen.jpg/1024px-Frans-Vlaanderen.jpg [cały teren, łącznie z niebieskim i Dunkierką] i oddałem Flandre romane Walonii. http://nl.wikipedia.org/wiki/Frans-Vlaanderen#mediaviewer/File:Carte_de_la_Flandre_fran%C3%A7aise.png
Spoiler
[Zamknij]
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Henryk Pruthenia

Granicę rusko-norweską to zgwałciłeś. Tę kazachsko-ruską też zresztą.

CookieMonster93

#126
A to niechcący, z założenia miały pozostać te same.
EDIT: Tera dobrze?
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Spiritus

Co byście myśleli o tym [raczkującym] althiście? Granice są wstępne i nie zawsze dokładne. Macie jakieś zjeby na mnie xD?
Spoiler
[Zamknij]
Nie miałem pojęcia, co zrobić z ochłapami Rumunii. Zostawiłem Macedonię, bo nie wiedziałem pod co ją wcisnąć. Nie wiem, co zrobić z Włochami. Z jednej strony nie chcę mieć nudnych, jednych Włoch, z drugiej - tysiónca pinćuset stu dziwińćuset księstewek i państw-miast. BTW, ma ktoś lepszą nazwę na te nieszczęsne "Morawy"?
  •  

Henryk Pruthenia

Obrzydliwy. Spójrz na mapę świata, i poszukaj, czy kiedykolwiek i gdziekolwiek kraje były cienkimi rybimi filetami rzuconymi na mapę.

Henryk Pruthenia

Cytat: CookieMonster93 w Luty 10, 2015, 15:57:25
A to niechcący, z założenia miały pozostać te same.
EDIT: Tera dobrze?
No dalej nie wiem czemu tak nie chcesz, by Astrachań był w Rosji i co on ma wspólnego z Kazachstanem...

Spiritus

Komentarz Pruthenii taki produktywny...
Nie, tu nie ma ironni.
Ani sarkazmu
  •  

Henryk Pruthenia

Ależ czemu? Po prostu zaburza to całą politykę państw. Państwa dążą do skracania granic, a u Ciebie wszystko na odwrót. Unia Północnoniemiecka jest zgaduję germańska, a Pomorze już nie, więc nie wiem skąd miałoby dojść do do pomoryzacji Szlezwiku i Holsztynu plus Prus, jak Kurlandia miałaby nie być w RONie (Rosja nie dążyłaby do zajęcia Łotwy od RONu, bo wolała by wziąć ziemie Ruskie!), czemu większość krajów ma granice nieoparte o bariery naturalne, dlaczego silne Węgry nie mają Słowacji, jakim cudem duża Serbia oddałaby Kosowo Albanii, wszak niezależne Kosowo to dopiero innowacja Niemców by osłabić prorosyjską Serbię na Bałkanach, czemu Oksytania ma Sardynię i Korsykę, gdy te obszary były zawsze bliżej Włochom, skąd tylu Niemców na Śląsku i w Posen, to przecież zaburza osadnictwo.

No i najważniejsze pytanie, czemu użyłeś mapy Ciasteczkowego Potwora bez moich poprawek (tak, widać to, naprawdę, granica Rosyjsko-Norweska szczypie w oczy, kolor jezior też widać). Ogólnie rzecz biorąc to wszystko jest mało przemyślane, a to zaś już dla mnie jest obrzydliwe.

CookieMonster93

Spoiler
[Zamknij]
Poprawione. Naprawdę miałem spore problemy z naniesieniem wszystkiego. Na początku prawie wszystko było białe: http://i50.tinypic.com/2e2qdll.png
Ciężko się było w tym ogarnąć.Tak się namęczyłem z szukaniem p....nego Zaolzia, że mnie pięćdziesiąt razy szlag trafił i wschody trochę olałem. Co do Rosji – wolałbym mapę zupełnie bez niej, ale niestety nie miałoby to za bardzo sensu. ;p
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Spiritus

@upup, dzięki, że zwróciłeś uwagę na parę rzeczywiście ważnych kwestii i wytknąłeś mi parę dużych błędów. W sumie teraz nie wiem, dlaczego oddzieliłem to biedne (jermańskie!) Pomorze od macierzy. Chyba coś ze Szwedami, ale przy braku Wazów na polskim tronie, nie miałoby to większego sensu. Chciałbym też zaznaczyć, że Lędzka =/= Polska. Lędzka przyjęła chrzest w obrządku prawosławnym, ale nie została wchłonięta przez Ruś z powodu konfliktu z Madziarami, dlatego też cała Słowacja (poza Nitrą) do nich trafiła. Ogólnie cały ośrodek owej "polskości" jest przesunięty na południowy wschód. Te Morawy to zlepek Czechy+Nitra+część(?) Łużyc+GŚ, gdzie ten ostatni został wchłonięty, bo przecież nie było polskiej konkurencji. Historia Pomorza dość realhistowa, więc nie dziwi jego germanizacja, tej biednej Wielkopolski w sumie też, nie wspominając już o DŚ. Kosowo wróciło do Serbii. Tę "Toskanie" (xD) zmieniłem w Królestwo Sardynii, więc podział Włoch ostatecznie przypomina ten sprzed Zjednoczenia, przy czym Rzym chyba będzie jakimś zeświecczonym państwem postpapieskim. Nie wiem, co zrobić z Kurlandią, serjo.
A oto mapka:
Spoiler
[Zamknij]
  •  

Todsmer

Cytat: Henryk Pruthenia w Luty 10, 2015, 23:27:44
Obrzydliwy. Spójrz na mapę świata, i poszukaj, czy kiedykolwiek i gdziekolwiek kraje były cienkimi rybimi filetami rzuconymi na mapę.
Spójrz choćby na mapę przedwojennej Czechosłowacji.
  •