Takie sobie mapy...

Zaczęty przez Dynozaur, Wrzesień 14, 2011, 19:25:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wercyngetoryks

Cytat: Henryk Pruthenia w Luty 09, 2014, 23:34:01Polska tylko Europie by przeszkadzała, byłoby niwstabilnie. Poza tym Romanowie wyglądają lepiej niż Tusk czy Kaczyński.

Aha, czyli Tusk i Kaczyński = Polska?
ChWDChRL
  •  

Henryk Pruthenia

Nie,  Polska = płacz i ból dupy mający swoje odbicie w polityce.
Serio,  nie odpowiadaj lepiej, nie nadajesz się do bronienia swojego nieprzemyślanego zachowania,  to nie tykaj i nie profanuj niczego więcej,  хорошо?

Wercyngetoryks

Cytat: Henryk Pruthenia w Luty 20, 2014, 21:41:44
Nie,  Polska = płacz i ból dupy mający swoje odbicie w polityce.

Myślę, że nie musi być to regułą.

CytatPolska tylko Europie by przeszkadzała, byłoby niwstabilnie.

Oczywiście, że tak, bo przecież gdyby nie Polska, Niemcy nie musieliby rozpoczynać wojen, żeby zająć Warschau i Krakau.

CytatSerio,  nie odpowiadaj lepiej, nie nadajesz się do bronienia swojego nieprzemyślanego zachowania,  to nie tykaj i nie profanuj niczego więcej,  хорошо?

Jeśli chodzi o dyskusję nad śląskim, to OK, ale tutaj niestety mam lepszy grunt pod nogami.
ChWDChRL
  •  

Henryk Pruthenia


ShookTea

Cytat: Spodnie w Luty 20, 2014, 22:17:04
Cytat: Henryk Pruthenia w Luty 20, 2014, 21:41:44
Nie,  Polska = płacz i ból dupy mający swoje odbicie w polityce.

Myślę, że nie musi być to regułą.

Przykro mi, ale to JEST reguła. Myślisz, że taki Palikot/Kaczyński/Tusk/każdy inny zawsze tak byli ustawieni? Kiedyś byli małymi ludzikami, którzy byli pewni, że "za moich rządów będzie lepiej dla każdego małego człowieka". Tak myśli każdy. Niestety, im wyżej, tym mniej się myśli o "małych człowieczkach", a więcej o sprawach wyższych.
  •  

Noqa

CytatPrzykro mi, ale to JEST reguła. Myślisz, że taki Palikot/Kaczyński/Tusk/każdy inny zawsze tak byli ustawieni? Kiedyś byli małymi ludzikami, którzy byli pewni, że "za moich rządów będzie lepiej dla każdego małego człowieka". Tak myśli każdy. Niestety, im wyżej, tym mniej się myśli o "małych człowieczkach", a więcej o sprawach wyższych.

Co to jest za argument?
Ja widzę tylko "Ty życia nie znasz, nie to co ja". I ta magijna wiedza, co kiedyś myśleli Palikot, Kaczyński i Tusk.
Wszystko zaczerpnięte z "Nie wiem, ale się wypowiem".
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Vilène

Gdyby rozbiory Polski okazały się sukcesem...



...nie traktujcie tej mapy na poważnie.
  •  

Norris

A oto jak wyglądałaby dziś polska sieć kolejowa, gdyby:
1) po 1815 cała dzisiejsza Polska znajdowała się pod zaborem pruskim,
2) Polska przed 1914 była państwem niepodległym (myślę, że na wschodzie sami zbudowalibyśmy znacznie więcej linii niż zbudowali nam Rosjanie).
  •  

Czyżyk Mniejszy

#98
I na dodatek Polska w 2000+ ma dokładnie takie same granice, jak w real life? Ciekawa konwergencja... :P

Mimo wszystko jestem ciekaw map gęstości zaludnienia i rozmeiszczenia miast w takim wariancie.

EDIT:
Cytat...nie traktujcie tej mapy na poważnie.
Kurczę, dzięki za info. Już miałem pytać o to, jaki jest podział administracyjny i partie polityczne w tym państwie między Renem a Bugiem.
- Kiedy zbudowano Tesco w Świebodzinie?
- 5 lat przed Chrystusem.
  •  

Vilène

Co do mapy kolejowej Polski całej pod pruskim zaborem, to warto zwrócić uwagę na realowe plany rozwoju sieci kolejowej z lat 50:

  •  

Todsmer

Chyba sprzed 1950, bo ja tam widzę Rzeczpospolitą Polską.
  •  

Vilène

Cytat: Todsmer w Listopad 09, 2014, 23:27:31
Chyba sprzed 1950, bo ja tam widzę Rzeczpospolitą Polską.
W każdym razie z lat 1945-1951.
  •  

Towarzysz Mauzer

To musi być z 1945-46, bo mamy jeszcze Lignicę i Kładzko, no i użycie pełnej nazwy państwa też świadczy o tym, że to z okresu przejściowego. PRL zaś to nazwa państwa dopiero od konstytucji 1952 roku, wcześniej mówiono raczej o Polsce Ludowej.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Norris

Tylko że po 1918 już żadne państwo na świecie nie zajmowało się budową nowych linii kolejowych na dużą skalę (dopiero od lat 70/80 ruszyła budowa kolei dużych prędkości).
Poza tym, mapka z mojego postu zawiera dużo więcej linii.  ;-)
  •  

Vilène

Cytat: Norris w Listopad 10, 2014, 10:55:58
Tylko że po 1918 już żadne państwo na świecie nie zajmowało się budową nowych linii kolejowych na dużą skalę
Bzdura totalna, proszę, na czerwono linie które wybudowała II RP, na niebiesko te które wybudował PRL:

  •