Takie sobie mapy...

Zaczęty przez Dynozaur, Wrzesień 14, 2011, 19:25:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dynozaur

#150
Ja kwestję "lubuskiego" załatwiłbym tak:
-Jego dolnoślązką część połączył z macierzą (bo jakże by inaczej)
-To, co zostało włączyłbym do Szczecina
-Wydzieliłbym ze szczecińskiego województwo koszalińskie (ze stolicą w Sławnie, h8rs gonna h8), przez co woj. szczecińskie byłoby długim wężem idącym na południe xD

Zjebany pomysł, wiem.

W każdym razie, nie ma żadnej zgody na integrację Nowej Marchji z Poznaniem. Nie ma i już.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Vilène

Cytat: Dynozaur w Kwiecień 17, 2015, 14:20:24
-Wydzieliłbym ze szczecińskiego województwo koszalińskie (ze stolicą w Sławnie, h8rs gonna h8), przez co woj. szczecińskie byłoby długim wężem idącym na południe xD
Czyli chcesz zlikwidować jedno niepotrzebne województwo i utworzyć inne niepotrzebne województwo? LOGICZNE
  •  

OldSchool

#152
A wracając do meritum, czyli do mapy:
Ciekawe, jak prezentowałyby się dzisiaj tablice rejestracyjne w takiej Polsce.

Województwo podkarpackie (poszerzone o Lwów) - L
LBI - Bieszczadzki
LBO - Bóbrka
LBR - Brzozów
LDE - Dębica
LD - Drohobycz miasto
LDO - Dobromil
LDR - Drohobycz powiat
LGR - Gródek Jagielloński
LJA - Jarosław
LJS - Jasło
LJW - Jaworów
LKL - Kolbuszowa
LK - Krosno miasto
LKR - Krosno powiat
LLA - Łańcut
LLE - Leżajsk
LLS - Lesko
LLU - Lubaczów
LMI - Mielec
LMO - Mościska
LNI - Nisko
LP - Przemyśl miasto
LPR - Przemyśl powiat
LPZ - Przeworsk
LRA - Rawa Ruska
LRS - Ropczyce
LRU - Rudki
LR - Rzeszów miasto
LRZ - Rzeszów powiat
LSA - Sanok
LSM - Sambor
LSO - Sokal
LSR - Strzyżów
LST - Stalowa Wola
LT - Tarnobrzeg miasto
LTA - Tarnobrzeg powiat
LTU - Turka
LW - Lwów miasto
LWO - Lwów powiat
LZO - Żółkiew

Jako że obecnie wyróżnik L stosuje województwo lubelskie, zamiast niego stosowałoby wyróżnik A.
AB - Biała Podlaska miasto
ABI - Biała Podlaska powiat
ABL - Biłgoraj
AC - Chełm miasto
ACH - Chełm powiat
AHR - Hrubieszów
AJA - Janów Lubelski
AKR - Kraśnik
AKS - Krasnystaw
AL - Lublin miasto
ALU - Lublin powiat
ALB - Lubartów
ALE - Łęczna
ALK - Łuków
APA - Parczew
APU - Puławy
ARA - Ardzyń Podlaski
ARY - Ryki
ASW - Świdnik
ATM - Tomaszów Lubelski
AWL - Włodawa
AZ - Zamość miasto
AZA - Zamość powiat

Województwo huculskie (X):
XDO - Dolina
XHO - Horodenka
XKA - Kałusz
XK - Kołomyja miasto
XKO - Kołomyja powiat
XKS - Kosów
XNA - Nadwórna
XRO - Rohatyn
XS - Stanisławów miasto
XST - Stanisławów powiat
XT - Stryj miasto
XSJ - Stryj powiat
XTL - Tłumacz
XZY - Żydaczów

Województwo podolskie (T):
TBE - Brzeżany
TBO - Borszczów
TBR - Brody
TBU - Buczacz
TCZ - Czortków
TKA - Kamionka Strumiłowa
TKO - Kopyczyńce
TPO - Podhajce
TPR - Przemyślany
TRA - Radziechów
TSK - Skałat
TA - Tarnopol miasto
TAR - Tarnopol powiat
TTR - Trembowla
TZA - Zaleszczyki
TZB - Zbaraż
TZL - Złoczów
TZO - Zborów

Jako że obecnie wyróżnik T stosuje województwo świętokrzyskie, zamiast niego stosowałoby wyróżnik R.
RBU - Busko Zdrój
RJE - Jędrzejów
RKA - Kazimierza Wielka
RK - Kielce miasto
RKI - Kielce powiat
RKN - Końskie
ROP - Opatów
ROS - Ostrowiec Świętokrzyski
RPI - Pińczów
RSA - Sandomierz
RSK - Skarżysko-Kamienna
RST - Starachowice
RSZ - Staszów
RWL - Włoszczowa

Województwo wołyńskie (Y):
YDU - Dubno
YHO - Horochów
YKS - Kostopol
YK - Kowel miasto
YKO - Kowel powiat
YKR - Krzemieniec
YLB - Luboml
YL - Łuck miasto
YLU - Łuck powiat
YR - Równe miasto
YRO - Równe powiat
YSA - Sarny
YWL - Włodzimierz
YZD - Zdołbunów

Województwo poleskie (V):
VB - Brześć miasto
VBR - Brześć powiat
VDR - Drohiczyn
VIW - Iwacewicze
VKA - Kamień Koszyrski
VKO - Kobryń
VLU - Łuniniec
VP - Pińsk miasto
VPI - Pińsk powiat
VPR - Prużana
VST - Stolin

Województwo podlaskie (B):
BG - Grodno miasto
BGR - Grodno powiat
BWO - Wołkowysk
Grajewo jako obecny posiadacz BGR nosiłby BGA.
Pozostała część bez zmian.

Województwo czarnoruskie (N):
NB - Baranowicze miasto
NBA - Baranowicze powiat
NL - Lida miasto
NLI - Lida powiat
NNI - Nieśwież
NO - Nowogródek miasto (?)
NOW - Nowogródek powiat
NSL - Słonim
NST - Stołpce
NSZ - Szczuczyn
NWO - Wołożyn
Jako że obecnie wyróżnik N stosuje województwo warmińsko-mazurskie, zamiast niego stosowałoby wyróżnik M.

Województwo wileńskie (I):
IBR - Brasław
IGL - Głębokie
IMO - Mołodeczno
IOS - Oszmiana
IPO - Postawy
ISW - Święciany
IW - Wilno miasto
IWT - Wilno-Troki powiat
IWL - Wilejka

Ziemie odzyskane - województwo warmińsko-mazursko-sambijskie (M):
MBA - Bartoszyce
MBR - Braniewo
MDA - Darkiejmy
MDZ - Działdowo
ME - Elbląg miasto
MEB - Elbląg powiat
MEL - Ełk
MGA - Gąbin
MGI - Giżycko
MGO - Gołdap
MGR - Gierdawy
MIK - Iławka
MIL - Iława
MJE - Jędrzychowo
MK - Królewiec miasto
MKR - Królewiec powiat
MKE - Kętrzyn
ML - Kłajpeda miasto
MKL - Kłajpeda powiat
MLA - Labiawa
MLI - Lidzbark
MMR - Mragowo
MNI - Nidzica
MNM - Nowe Miasto
MOE - Olecko
MO - Olsztyn miasto
MOL - Olsztyn powiat
MOS - Ostróda
MPI - Pisz
MPL - Piłkały
MRA - Ragneta
MRY - Rybaki
MSK - Szyłokarczma
MST - Stołupiany
MSW - Świętomiejsce
MSZ - Szczytno
MT - Tylża miasto
MTY - Tylża powiat
MW - Wystruć miasto
MWY - Wystruć powiat
MWE - Węgorzewo

Województwo śląskie (Zaolzie):
SFR - Frysztak

Reszta Polski bez zmian.

Tak więc pełen podział wyróżników według województw wyglądałby następująco:
A - lubelskie
B - podlaskie
C - kujawsko-pomorskie
D - dolnośląskie
E - łódzkie
F - lubuskie
G - pomorskie
H - (służby specjalne)
I - wileńskie
K - małopolskie
L - podkarpackie
M - warmińsko-mazursko-sambijskie
N - czarnoruskie
O - opolskie
P - wielkopolskie
R - świętokrzyskie
S - śląskie
T - podolskie
U - (pojazdy wojskowe)
V - poleskie
W - mazowieckie
X - huculskie
Y - wołyńskie
Z - zachodniopomorskie
  •  

Dynozaur

#153
Cytat: OldSchool w Kwiecień 17, 2015, 17:26:37Ziemie odzyskane - województwo warmińsko-mazursko-sambijskie (M):

Serjo? Nie prościej pruskie?
Trzeba w polaczkach wykorzenić strach przed tym słowem. "Prusy" to NIE jest niemiecki spiseg.

Swoją drogą, jak już uprawilniać Polskę, to uprawilniłbym i nazwy, a więc zamiast Kętrzynów, Mrągów i Nidzic znowu Rastembork, Zadzbork, Nibork it.p.

Chociaż zastanawiam się, jakby wyglądały nazwy w północnej części Prus, gdybyśmy po IIWŚ dostały całe Prusy i nazewnictwo polonizowałaby KUNM z jej polityką. Tam sytuacja jest o tyle prosta, że większość toponimów jest bałtyckich - pruskich, a na wzchodzie żmudzkich (chociaż tych drugich akurat KUNM tak konsekwentnie nie zachowywała), ale na pewno zdarzyłby się jakiś chrzest tu i tam (n.p. na pierwszej powojennej mapie kolejowej stacja Frydląd [ob. "Prawdinsk" po ruskiej stronie] nazywana jest "Gromiewo" [jakaś nazwa "z dupy"], jest to nazwa "kolejowa" i raczej nie przetrwałaby, ale myślę, że KUNM by "Frydlądu" nie zostawiła, tak jak cztery inne "Friedlandy" na terenie Z.O. przechrzciła. Podeźrzewam też, że Nordenbork stałby się Oświnem [od pruskiej nazwy poblizkiej rzeki i jeziora - a obecny w herbie miasta koń (prus. aswini = kobyła) też działa na wyobraźnię]).

No w każdym razie, wyglądałoby to o niebo lepiej niż obecnie w ruskiej strefie okupacyjnej, bo jak powszechnie wiadomo:

Wszystko >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> smak gówna >>>>>>>>>>>>>>>>>>> mord na całej rodzinie i przyjaciołach >>>>>>>>>>>>>>>>>>>> nazewnictwo w "obwodzie kaliningradzkim"
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

OldSchool

#154
CytatSerjo? Nie prościej pruskie?
Trzeba w polaczkach wykorzenić strach przed tym słowem. "Prusy" to NIE jest niemiecki spiseg.

Po pierwsze, nie w "polaczkach".
Po drugie, główne skojarzenie większości Polaków z Prusami to jednak rozbiory oraz Bismarckowska germanizacja i Kulturkampf, wobec czego na taką nazwę społecznego przyzwolenia nigdy nie będzie. A co do tych "prawdziwych" Prusów, to oni też nie byli lepsi - przypomnij, jak "przywitali" św. Wojciecha oraz dlaczego Konrad Mazowiecki ściągnął tam Krzyżaków.

Cytatale myślę, że KUNM by "Frydlądu" nie zostawiła, tak jak cztery inne "Friedlandy" na terenie Z.O. przechrzciła.
Podejrzewam, że nazwa Frydląd raczej by została z uwagi na historyczne miejsce - zwycięskiej walki wojsk napoleońskich.

A co do nazw rosyjskich - pełna zgoda, są one kpiną z historii tego miejsca (aczkolwiek zastanawiałem się swego czasu, jak Ruscy, gdyby dostali trochę więcej, nazwaliby np. Elbląg, Olsztyn).
  •  

Dynozaur

#155
Cytat: OldSchool w Kwiecień 18, 2015, 11:39:22Po pierwsze, nie w "polaczkach".

Tak, w polaczkach. Ludzi, którzy nie rozumieją historji własnego kraju, a ich tożsamość opiera się na bezmózgim, odpustowym patrjotyzmie nie sposób nazwać inaczej.

Cytat: OldSchool w Kwiecień 18, 2015, 11:39:22Po drugie, główne skojarzenie większości Polaków z Prusami to jednak rozbiory oraz Bismarckowska germanizacja i Kulturkampf, wobec czego na taką nazwę społecznego przyzwolenia nigdy nie będzie.

Co jest tylko i wyłącznie oznaką nieuctwa i ignorancji i trzeba to leczyć.

To jest, czy się to komuś podoba czy nie, część naszej historji i trzeba się z nią zmierzyć, pokochać, a nie zakłamywać (bo mówienie o "odwiecznie polskich Warmji i Mazurach" to zwyczajne zakłamywanie historji). Ten regjon nazywał się "Prusy" od niepamiętnych wieków, na długo przed bismarkowską germanizacją (i dość powiedzieć, że akurat na tych ziemiach żywioł polski był tak samo obcy i napływowy jak niemiecki - mówienie o polskich Mazurach jako tych "najprawowitszych" właścicielach tej ziemi to nic innego, jak komunistyczna propaganda [już pomijając sam fakt tożsamości Mazurów i ich związków z hehe polską macierzą - jest to temat rzeka, na inną pogawędkę]. Zresztą, ta sama komuna Mazurów z Prus wykurzyła...).

Mówienie, że jakieś mocno wtórne skojarzenia powinny skreślić setki, tysiące lat historji to sianie zwykłej historycznej ignorancji i propagandy rodem z czasów stalinowskich (To złe germańce!!!!!!!!!1111 Bić! Bić! Bić!). A to, czy na taką nazwę "nie ma społecznego przyzwolenia" jest kwestją dyskusyjną. Jest to przede wszystkim kwestja edukacji - ludzie uważają "Prusy" za zło wcielone, bo tak zostali nauczeni w PRLowskich szkołach (uczyli się też, że wzchodniopruskie miasta były "wyzwalane" przez Armję Czerwoną i znając twoje podejście do historji Prus, chyba ty też tak powiesz), kolejne pokolenia nauczają tego, co nauczyli się od poprzednich - i tak młyn się kręci. Ale można to zmienić. Zresztą, konjunktura się zmienia - mam wgląd w sytuację, bo jestem stamtąd, i uwierz mi, że dziś o Prusiech mówi się dużo częściej niż jakieś 20 lat temu. Oczywiście, do jakiegokolwiek oficjalnego przywracania tej nazwy jeszcze daleko, ale pewne tabu zostało bez wątpienia przełamane.

Już kompletnie pomijam kwestję, że gdyby po IIWŚ granice RP wyglądały tak jak na twojej mapie i Polsce dostałyby się całe Prusy Wzchodnie, to bez wątpienia do kwestji nazwy tego regjonu podeszto by inaczej (na pewno nikt nie tworzyłby frankensztajna w rodzaju "Warmjomazurosambja", bo to jest poniżej RiGCZu).

Cytat: OldSchool w Kwiecień 18, 2015, 11:39:22A co do tych "prawdziwych" Prusów, to oni też nie byli lepsi - przypomnij, jak "przywitali" św. Wojciecha oraz dlaczego Konrad Mazowiecki ściągnął tam Krzyżaków.

Powiedz, że trollujesz, prooooooszę.

Cytat: OldSchool w Kwiecień 18, 2015, 11:39:22Podejrzewam, że nazwa Frydląd raczej by została z uwagi na historyczne miejsce - zwycięskiej walki wojsk napoleońskich.

Nie takie rzeczy im nie przeszkadzały w chrzczeniu.

Chociaż w sumie cholera ich wie.

Swoją drogą, żmudzka Wikipedja i inne żmudzkojęzyczne źródłka nazywają Frydląd "Romuwą". Że niby właśnie tam znajdowało się pruskie Romowe. Teorja chyba całkowicie z dupy.

Cytat: OldSchool w Kwiecień 18, 2015, 11:39:22(aczkolwiek zastanawiałem się swego czasu, jak Ruscy, gdyby dostali trochę więcej, nazwaliby np. Elbląg, Olsztyn).

Hahah, i mnie kiedyś naszło na takie rozmyślanie.

Zgadnąć nie sposób, bo te ruskie nazwy są kompletnie z dupy, nie mają oparcia w czemkolwiek, więc nikt nie wie, co by im strzeliło do głowy (i chyba w sumie, nie chciałbym tego wiedzieć).

Chociaż myślę, że Elbląg dostałby nazwę "Diaczenko", od nazwiska "wyzwoliciela" tego miasta. Jego pijany rajd przeszedł do legendy, więc na pewno chciano by go uczcić.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Norris

  •  

OldSchool

CytatMówienie, że jakieś mocno wtórne skojarzenia powinny skreślić setki, tysiące lat historji to sianie zwykłej historycznej ignorancji i propagandy rodem z czasów stalinowskich (To złe germańce!!!!!!!!!1111 Bić! Bić! Bić!). A to, czy na taką nazwę "nie ma społecznego przyzwolenia" jest kwestją dyskusyjną. Jest to przede wszystkim kwestja edukacji - ludzie uważają "Prusy" za zło wcielone, bo tak zostali nauczeni w PRLowskich szkołach (uczyli się też, że wzchodniopruskie miasta były "wyzwalane" przez Armję Czerwoną i znając twoje podejście do historji Prus, chyba ty też tak powiesz), kolejne pokolenia nauczają tego, co nauczyli się od poprzednich - i tak młyn się kręci.

To znaczy, że 3 miliony Polaków wymordowani przez hitlerowców też jest komunistyczną propagandą? Nie wiem, czemu cię dziwi, że Polacy, niezależnie od władzy (w dodatku ZO to tak naprawdę pomysł rządu londyńskiego, a nie ZSRR) chcieli zwalczać ślady po swoim tyranie (i dlaczego uważasz, że skoro jestem antyhitlerowski, to jestem jednocześnie prosowiecki? nie rób ze mnie debila, wiem, jak wyglądała zamiana jednej okupacji w drugą.) Pamięć o bismarckowskiej germanizacji była żywa już w II RP (stąd sojusz polsko-hitlerowski był w tamtych czasach niemożliwy), dodaj jeszcze do tego zbrodnie hitlerowskie mające inspiracje właśnie w pruskim militaryzmie (Lebensraum, Drang nach Osten to dzieła Prusaków). Z kolei poza naszym "piekiełkiem", Sojusznicza Rada Kontroli Niemiec uznała, że militaryzm i ekspansjonizm niemiecki jest historycznie związany z Prusami i formalnie zlikwidowała Państwo Pruskie uchwałą nr 46 z 25 lutego 1947 roku (Wikipedia).
A tu masz zasięg Prus w 1803 - dalej ograniczony tylko do ziem zamieszkałych przez bałtyckich Prusów?
  •  

Henryk Pruthenia

Lel, to co jest zaznaczone na 1415 to była Brandenburgia.Władcom Brandenburgii przypadło być z tego samego rodu, co Książęta Pruscy, i dopiero po potopie żfeckjm doszło do połączenia tych ziem.
Zaorany.

Dynozaur

#159
(Do argumentum ad hitlerum na początku posta się nie odnoszę, bo to zwykła erystyka i pospolita cebulacka relatywizacja, w dodatku kompletnie niezwiązana z tematem nazwy Prus)

To, że Niemcy zhańbili to imię jest tylko i wyłącznie powodem, żeby je oczyścić i powrócić do jego pierwotnej definicji, a nie zsyłać do sfery tabu. I właśnie Polakom, jako obecnym gospodarzem sporej części ziem określanych jako Prusy powinno na tym zależeć najbardziej - żeby pierwotne, historyczne miano tych ziem było oczyszczone z niesławy. To lepsze, przynajmniej w moim odczuciu, niż wymyślanie nowotworów.

Robisz naprawdę wielki błąd, utożsamiając nazwę "Prusy" nierozerwalnie z całym niemieckim, bismarkowskim złem. To zwykła ignorancja. Trzeba się nauczyć odróżniać Prusy (jedne, bez dookreśleń), czyli prastarą bałtycką ziemię, zamieszkaną przez lud Prusów i nazywającą się w ten sposób od zarania dziejów oraz te "złe" Prusy, z wszelakimi niemieckimi dookreśleniami "Wzchodnie", "Zachodnie", "Książęce" it.d., czyli niemieckie nowotwory, nierozerwalnie związane z pruskim ekspansjonizmem i militaryzmem. To są, u licha, dwie różne rzeczy. Zgodzę się, że na terenach, które nazwę "Prusy" otrzymały przez germański ekspansjonizm trzeba o tej nazwie raz na zawsze zapomnieć i zostawić na śmietniku historji. Ale to JUŻ się stało - mapa, którą mi pokazałeś (swoją drogą, najzupełniej niepotrzebnie - wiem, jak wyglądały Germanoprusy, nie rób ze mnie jakiegoś nieuka) jest bezpowrotnie częścią przeszłości. Żadna część obecnej RFN się dziś Prusami nie nazywa, rozgrzebują to jedynie "nacjonalistyczne oszołomy". Również należącej do Polski Wielkopolski czy nawet Pomorza Gdańskiego "Prusami" już nie nazywamy. I dobrze - Germanoprusy wylądowały na śmietniku jak najsłuszniej. Ale tu nie rozchodzi się o niemieckie Prusy, które przywłaszczyły sobie tę nazwę bezprawnie, tylko o właściwe, pierwotne, prastare Prusy, które nosiły tę nazwę od wieków, bo jest ona nierozerwalnie z tym regjonem związana - jest to jedyna prawowita nazwa tego regjonu, która istniała tam wcześniej od i niezależnie od germańskiego ekspansjonizmu. I każda inna nazwa dla tego obszaru będzie sztucznym nowotworem. Bałtyckie Prusy mają niezbywalne prawo do posługiwanie się tą nazwą i zacieranie jej jest po prostu niszczeniem pamięci (w imię jakiegoś źle pojętego narodowego interesu) o Bogu ducha winnym ludzie Prusów, który jedynie bronił się przed atakami z różnych stron. Jest to wbijanie Prusom noża w plecy setki lat po ich śmierci, a oprócz tego obraza dla ludzi, którzy uważają się za ich potomków, tak jak ja (bo, wbrew temu co mówią niektórzy polaczkowi historycy, Prusów nie zabił meteor ani nie popełnili zbiorowego harakiri, tylko byli przez Niemców [a także Polaków] stopniowo asymilowani), zresztą za potomków Prusów uważała się niemała część Mazurów, tak ochoczo wykorzystywanych w dyskusjach przez "obrońców polskiego interesu na Warmji i Mazurach" jak ty.

Tworzenie tabu nie jest dobrą metodą na rozwiązywanie problemów. Nawet gimbusów na głupim WOSie uczą, że unikanie nie należy do pokojowych metod rozwiązywania kłótni. Traktowanie na równi wszystkiego, co jest w jakiś sposób związane z nazwą "Prusy" jest olbrzymią ignorancją i zwyczajnym zakłamywaniem historji (przypomina mi to międzywojenną Żmudź, która rościła sobie prawo do wszystkiego, co było kiedykolwiek określane mianem "litewskie" - to samo, tylko w przeciwną stronę). I o to walczę, żeby tej ignorancji nie kultywować (jakkolwiek "zgodne z polską racją stanu" by się to nie wydawało), tylko właśnie ją leczyć poprzez edukację, poprzez WŁAŚCIWE zrozumienie historji, a nie tabuizm i uciekanie od niej (i oczywiście wieczne relatywizowanie wszystkiego "bo Hitler"). Ale takie nieuki jak ty nigdy tego nie zrozumieją, bo wystarczy, że jakiś cebulacki guru krzyknie, że "Niemcy bijo! Folksdojcze! Folksdojcze wszędzie!" i już tracicie rozum i godność człowieka...

Niełatwo się walczy o prawdę w dzisiejszych czasach... zakłamanie po wszystkich stronach barykady, aż człowiek sam nie wie, w co wierzyć. Dlatego nie winię cię za twoje zbłądzenie. Szkoda tylko, że tak jak większość idziesz w zaparte zamiast chociaż próbować zrozumieć tę naprawdę złożoną kwestję.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

eatme

Cześć!

Jestem tu nowy. Założyłem tu konto, bo chciałbym wam przedstawić mój conworld. Jest to historia alternatywna, w której istoty rozumne wyewoluowały z bliskich krewnych Equus ferus caballus. Conworld roboczo nazywam Appelhaken.



Mapa przedstawiająca alternatywną wersję Europy.

Państwa:

1. Kalifat Ïhähääï.
2. Kalifat Iıhıapıa.
3. Zjednoczone Emiraty Ahıı, Ȧiȧhȧȧ i İpȧpihii.
4. Królestwo Hahahıa.
5. Kalifat Aııapıp.
6. Kalifat Hïpähïhïäh.
7. Królestwo Judy.
8. Królestwo Piiipi.
9. Królestwo Paapaaha.
10. Kaganat Piȧȧhȧhih.
11. Księstwo Iıaa.
12. Cesarstwo Hähïpääääï-Hiipiȧhiȧ.
13. Księstwo İihȧh.
14. Królestwo Zachodniego Iıaa.
15. Księstwo Pihiȧhiȧ.
16. Księstwo Ïïpäïp.
17. Republika Albanii.
18. Federacja Aapıhaı.
19. Księstwo İȧȧipi.
20. Księstwo Ȧiȧipi.
21. Księstwo Piȧhihiȧpi.
22. Strefa zdemilitaryzowana.
23. Cesarstwo Ihaıpaahapıp.
24. Cesarstwo Ïhäääää.
25. Księstwo Hipȧhiiip.
26. Związek Hahııaıh.
27. Związek Hahıahıpaa.
28. Królestwo Ïäääh.
29. Królestwo Äääïäp.
30. Księstwo İiȧihȧh.
31. Księstwo Aıpıı.
32. Autonomia Hihihiȧiȧ.
33. Królestwo Ïïähïh.
ANDRZEJ DUDA
ROZSZERZ UDA
  •  

Hapana Mtu

Witaj na forum.
Mieliśmy już podobną alt.historię, tyle że z wilkami. Nawet języki na oko są dość podobne, choć ten koński najwyraźniej ma harmonię wokaliczną.
http://pl.conlang.wikia.com/wiki/Kynozoik
http://pl.conlang.wikia.com/wiki/Hylaka
http://www.conlanger.fora.pl/,11/,2416.html
Cytat7. Królestwo Judy.
[...]
17. Republika Albanii.
To przeoczenie, czy celowy zabieg?
Cytat: eatme w Maj 13, 2015, 02:30:18
Conworld roboczo nazywam Appelhaken.
Na cześć twórców dowodu twierdzenia o czterech barwach?
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Henryk Pruthenia

Takie dość proste pytanie, dlaczego inteligentne zwierzęta koniopodobne nie wytworzyły najsilniejszej państwowości na stepach? Przecież to powinna być ichnia kolebka cywilizacji, tam powinno być największe zagęszczenie państw, cywilizacji, a nie w Europie Centralnej i Północno-Zachodniej. No chyba, że ta cywilizacja wygląda tak:

spitygniew

Cytat: Henryk Pruthenia w Maj 13, 2015, 08:20:16
Takie dość proste pytanie, dlaczego inteligentne zwierzęta koniopodobne nie wytworzyły najsilniejszej państwowości na stepach? Przecież to powinna być ichnia kolebka cywilizacji
Ee, niby czemu? Od kiedy kolebką ludzkiej cywilizacji jest Afryka?

Za to trudniejsze pytanie: by jakiś gatunek stworzył cywilizację, powinien umiec manipulować otoczeniem, czyli mieć chwytne konczyny - jak według ciebie miałyby sie wtórnie pojawić u dzisiejszych koni, które pierwszy i trzeci palec zredukowały do postaci uniemożliwiającej praktycznie powtórny rozwój jako palce?
P.S. To prawda.
  •  

matriksoft

Cytat: spitygniew w Maj 15, 2015, 12:05:38[...] by jakiś gatunek stworzył cywilizację, powinien umiec manipulować otoczeniem, [...]

Może to magiczne jednorożce?
void.
  •