Takie sobie mapy...

Zaczęty przez Dynozaur, Wrzesień 14, 2011, 19:25:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dynozaur

#165
Dochodzę do wniosku, że jeżeli już przyznać rację bytu województwu "lubuskiemu", to powinno się ono nazywać santockie (i najlepiej mieć stolicę w Santoku, fuck yeah, wieś stolicą województwa, tak bardzo kurwa jestem za).

No ale powiedzmy, "wersja light" to woj. santockie (t.j. lubuskie bez Zielonej Góry i z południowym, niepomorskim skrawkiem zachodniopomorskiego) ze stolicą w Gorzowie (wolałbym jakieś bardziej historyczne miasto, ale kurwa żadne się nie nadaje - same dziury zabite dechami w tym regjonie - może poza Nową Solą, dzięki V. Tyszkiewiczowi, ale to wciąż dziura, tylko odpicowana. Poza tem, Nowa Sól to już chyba Ślązk).

Discuss.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Vilène

Cytat: Dynozaur w Czerwiec 02, 2015, 23:04:09
No ale powiedzmy, "wersja light" to woj. santockie (t.j. lubuskie bez Zielonej Góry i z południowym, niepomorskim skrawkiem zachodniopomorskiego)
Otake coś?



To może od razu nazwać to nowomarchijskie, i tak będzie się pokrywało z Nową Marchią więcej niż np. mazowieckie z Mazowszem.
  •  

Silmethúlë

I stolica w Soldinie, yay!
  •  

Widsið

Oddać to Niemcom i spokój będzie.
  •  

Spiritus

Wątpię, żeby Niemcy mieli chętkę na taki szczodry podarek.
A co, gdyby zrobili z niego Kraj Łużycki ze stolicą w Landsbergu Brandenburskim xD?
  •  

spitygniew

Jeśli chodzi o nazwę, to to ewidentnie powinno nazywać się Województwo Branderburskie.
P.S. To prawda.
  •  

matriksoft

Taka tam sobie mapka mojego prywatnego Service Packa do uniwersum My Little Pony

void.
  •  

Todsmer

A teraz obróćcie sobie tą mapę o 90 stopni w lewo :)

Kuce mieszkają na Śląsku z, nie wiem, czasu wojny trzydziestoletniej?
  •  

Vilène

Cytat: Todsmer w Lipiec 03, 2015, 23:24:55
Kuce mieszkają na Śląsku z, nie wiem, czasu wojny trzydziestoletniej?
ZTCP, Śląsk to miejsce gdzie najbardziej popularne są poglądy korwinistyczne, więc nic dziwnego że kuce akurat tam xD.
  •  

Todsmer

No, w sumie Korwin dostał się do Europarlamentu ze Śląska.
  •  

matriksoft

Zbyt dużo Śląska pociągnęłoby za sobą pewien przymus dodania śląskiego do listy języków. A istnienie tego języka w tym układzie geograficznym nie ma żadnych logicznych podstaw...

Toteż wziąłem sobie tylko Śląsk Cieszyński i wygładziłem granicę północną.

PS. W tym kraju mieszkają osły, nie kuce. ;P
void.
  •  

Vilène

Cytat: Todsmer w Lipiec 03, 2015, 23:24:55
A teraz obróćcie sobie tą mapę o 90 stopni w lewo :)
I spójrzcie na nazwy, potem na tą mapę i na tą ortografię. Nic dziwnego że miałam jakieś deżawi...
  •  

matriksoft

Gratulacje Vilène!

Zostałaś zwyciężczynią konkursu "Rozpoznaj Oślą Wenedę"! Nagrodą główną jest talon na balon i uścisk kopyta Księcia Ruci (tj. piątego w kolejce do tronu).

Jakby co, moja mapa nie jest dziełem pochodnym od mapy Jana. Rysowałem ją na podstawie mapy regionów historycznych Polski z Wikipedii. Od p. van Steenbergena pożyczyłem jednak tłumaczenia nazw niektórych miast, język wenedycki jako taki i drugi wariant ortografii "poilschi". Do języka często jestem zmuszony dodawać nowe słowa, więc nie jest to chamska zżynka (w oficjalnych materiałach zawsze piszę też o autorze oryginalnego języka) Zmieniłem też w dużej mierze wybór miast oraz stolic. (Varsinia nigdy nie będzie stolicą, hahaha!) Pozmieniałem też niektóre nazwy (np. Gdańska czy Drohiczyna). Ale najistotniejszy jest inny przebieg granic oraz dodany podział na księstwa. No i "wnętrze" państwa jako takiego jest w całości moim wymysłem.
void.
  •  

Dynozaur

>Zamogiit

I c wat u did thar.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

matriksoft

Cytat: Dynozaur w Lipiec 04, 2015, 10:10:23
>Zamogiit

I c wat u did thar.

Odwrócenie żmudzkiej roli w historii nikomu krzywdy nie robi. No może tylko wileńskim nacjonalistom, ale ich nikt nie lubi. :F
void.
  •