Takie sobie mapy...

Zaczęty przez Dynozaur, Wrzesień 14, 2011, 19:25:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ліцьвін

No cóż już w takiej zacząłem to potem nie było za bardzo sensu zmieniać, z racji, że w paincie nie ma żadnych warstw. Następnym razem użyję czytelniejszej.

Litewski = Białoruski
  •  

Widsið

Alternatywna historia, a w niej Nowogródek nadal z jakiegoś powodu istotny na tyle, żeby być czegoś stolicą <3
  •  

Todsmer

W jednej prowincji z Drohiczynem, który miał pewne regionalne znaczenie w historii.
  •  

Ліцьвін

Rozumiem, że twoim zdaniem Drohiczyn byłby lepszą stolicą tego obwodu niźli Nowogródek?

Litewski = Białoruski
  •  

Τόλας

Moim zdaniem, tak.


Królewiec to Ramuwa? Dobrze widzę? Skąd to?
  •  

Ліцьвін

#215
W takim razie nie mogę się z tym zgodzić, ponieważ mimo tego iż jest to historyczna stolica Podlasia to Nowogródek w Litwie był ważniejszy. W końcu był nawet swego czasu jej stolicą. Zresztą mapa i tak przedstawia świat w XIV wieku, więc wtedy jeszcze nawet w naszej historii miał dość spore znaczenie. Królewiec to Twanksta (najwcześniejsza nazwa tego miasta jaką znalazłem, https://de.wikipedia.org/wiki/Twangste). Ramuwa (po polsku Romowe) to było centrum religijne pogańskich Prusów (czy może nawet i wszystkich Bałtów), w której świątyni płonął święty płomień przetransportowany po najeździe krzyżaków do Wilna, a potem do Mińska po chrzcie Litwy, gdzie przetrwał do początku XX wieku. Z racji, że tutaj cały wschód jest pogański uznałem, że to najrozsądniejsza stolica dla Prusów.

Litewski = Białoruski
  •  

Feles

Cytat: マシオ w Grudzień 03, 2016, 21:30:50
No cóż już w takiej zacząłem to potem nie było za bardzo sensu zmieniać, z racji, że w paincie nie ma żadnych warstw. Następnym razem użyję czytelniejszej.
Inkscape se zajnstaluj, abo coś.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Icefał

Jakbyście mieli podzielić Polskę na 4-6 jednostek administracyjnych według ważniejszych krain historycznych, to gdzie by trafiła Łódź i okolice?
  •  

Pluur

Cytat: Maorycy w Grudzień 22, 2016, 00:21:27
Jakbyście mieli podzielić Polskę na 4-6 jednostek administracyjnych według ważniejszych krain historycznych, to gdzie by trafiła Łódź i okolice?

Chyba jednak osobno, jakieś środkowo-, czy staropolskie (tj. skrawki Małopolski i Wielkopolski z Radomiem, czy Częstochową)
  •  

Feles

Cytat: Maorycy w Grudzień 22, 2016, 00:21:27
Jakbyście mieli podzielić Polskę na 4-6 jednostek administracyjnych według ważniejszych krain historycznych, to gdzie by trafiła Łódź i okolice?
A mogę Kongresówkę wciepnąć jako jedno województwo?
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Τόλας

Ja bym jednak z Kongresówki wydzielił Sulejówek jako województwo sulejóweckie, przez wzgląd na Marszałka.
  •  

Todsmer

Wolne Miasto Marszałkowskie Sulejówek.
  •  

Widsið

Cytat: Toyatl w Grudzień 29, 2016, 21:44:29
Ja bym jednak z Kongresówki wydzielił Sulejówek jako województwo sulejóweckie, przez wzgląd na Marszałka.
Administracyjny nonsens, biorąc pod uwagę wielkość, znaczenie i lokalizację tego miasta.
  •  

Todsmer

Wziąłeś pod uwagę, że to był może... żart?
  •  

Widsið

W tematach okołowojewódzkich tutaj zawsze trudno stwierdzić :P
  •