Wasze słowotwory

Zaczęty przez Noqa, Luty 19, 2014, 22:24:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

Noqa

Mniej lub bardziej etymologicznie umotywowane:

Kadesz - nienawiść odczuwana wobec osoby, której kiedyś współczuliśmy, a teraz zazdrościmy
Juon - jednostka odległości artykulacyjnej dla samogłosek, oparta o równoległobok samogłosek, jeden juon jest równy odległości artykulacyjnej między [i] i [u].
Zaoblanie - zanik wklęsłości, traktowanej matematycznie, a więc zanik wypustek/wypukłościj, w ujęciu bardziej potocznym, zachodzący wskutek równomiernego rozrostu.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Ghoster

#1
[...........]
  •  

Widsið

"żarki", kiedy coś jest bardzo ciepłe, ale jeszcze nie nazbyt gorące.
  •  

spitygniew

Kiedyś tłumacząc wiersz użyłem słowa "łóg". Ciekawe, że nasunął mi się całkiem spontanicznie i wydaje się być całkowicie zrozumiały dla każdego użytkownika polszczyzny, mimo derywacji według praindoeuropejskiego ablautu.
P.S. To prawda.
  •  

Noqa

At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

spitygniew

P.S. To prawda.
  •  

zabojad

Ale skoro istnieje po-łóg, to czemużby nie łóg? :P
Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •  

Widsið

Cytat: spitygniew w Luty 20, 2014, 12:30:22
Kiedyś tłumacząc wiersz użyłem słowa "łóg". Ciekawe, że nasunął mi się całkiem spontanicznie i wydaje się być całkowicie zrozumiały dla każdego użytkownika polszczyzny, mimo derywacji według praindoeuropejskiego ablautu.
Istnieje połóg, może to dlatego.
  •  

spitygniew

Cytat: Widsið w Luty 20, 2014, 12:48:40
Cytat: spitygniew w Luty 20, 2014, 12:30:22
Kiedyś tłumacząc wiersz użyłem słowa "łóg". Ciekawe, że nasunął mi się całkiem spontanicznie i wydaje się być całkowicie zrozumiały dla każdego użytkownika polszczyzny, mimo derywacji według praindoeuropejskiego ablautu.
Istnieje połóg, może to dlatego.
Myślałem nad tym, ale położyć nie ma paralelenego znaczenia które mogłoby sugerować analogię (no, chyba ze położna).
P.S. To prawda.
  •  

Todsmer

  •  

Dynozaur

W moim idjolekcie - bardłóg.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Aureliusz Chmielewski

dobrzej, kiedy jest lepiej niż dobrze

Jak byłem na obozie, to razem z kolegami się u nas to przyjęło i o dziwo bardzo przydatne. Dobrze jest takie suche, właściwie dobre to trochę takie przeciętne, więc uznaliśmy że przyda nam się stan lepszy niż przeciętny. Dziwne, ale paradoksalnie to słowo jest przydatne.
The n-word
  •  

Henryk Pruthenia

Katasza - osoba z nerwicą,  keskese- podejście do śmierci,  chodzić spać-> umrzeć,  taka przesuwka, dlatego mówię połóżmy się spać,  nigdy chodżmy,  takie tabu.

Noqa

Cytatdlatego mówię połóżmy się spać,  nigdy chodżmy,  takie tabu.

Jesteś najbardziej pretensjonalną osobą jaką poznałem, serio.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Ghoster

#14
[...........]
  •