Ríkǎ ûssûrrò

Zaczęty przez Noqa, Luty 20, 2014, 00:05:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

Canis

Cytat: Vilène w Luty 23, 2014, 20:54:57
Heh, myślałam że tony gramatyczne w moim dawnym nóblangu to wynik tego, że był nóblangiem stworzonym kiedym była nóbem. A tu się okazuje że i naturalne języki to mają oO.
Tak czasem bywa... ja najpierw musiałem przeżyć, że [ʜ] to nie jest "mój prywatny, oryginalny dźwięk", a potem odkryć, że tzw. "register tone" (ja to nazywam tonalność kumulacyjna, ze względu na rozróżnianie całych zestawów zjawisk fonetycznych, a nie tylko w obrębie jednego) istnieje w przynajmniej dwóch, niezbyt bliskich sobie natlangach (birmański, hmong)... a nawet fonemy wdechowe...

Edit: chciałem to napisać, ale kombinuję jak tu się wymknąć oskarżeniom o offtopowanie... to może tak: czemu by nie opisać tego języka na wiki?
  •  

Feles

Cytat: Noqa w Luty 21, 2014, 19:41:53
CytatChyba nawet notatnik ma funkcję znajdź i zamień, więc każdy lepszy edytor tekstu też powinien mieć.

Tak, wiem. Tylko chodzi o to, że nie chcę przeprowadzać długiej i niewygodnej operacji za każdym razem. Ale SCA2 powinno się sprawdzić.
Tak, chodziło o Transliterator, też go wypróbuje, nie wydaje się niewygodne.
O AutoHotKey nikt nie wspomniał? Jak dla mnie narzędzie idealne dla takich jednorazowych podmianek.

Język typologicznie dziki, ale ciekawy. Kontynuuj.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

skomand

Mój ponastępny miał mieć tony gramatyczne tylko z bardziej rozwiniętą deklinacją.  :-[
  •