Linki zbędne dla conlangera

Zaczęty przez Vilène, Marzec 12, 2014, 18:08:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

Vilène

Nie wiem, dlaczego na tym językoznawczo-zboczonym forum nie ma jeszcze tematu z randomowymi odnośnikami nieprzydatnymi w tworzeniu języków, ale i tak ciekawymi z punktu widzenia lingwistyki, bądź poszerzania ogólnej historyczno-społecznej wiedzy o językach naturalnych, dlatego też taki właśnie tworzę, fcuk yeah.

A to dlatego, że znalazłam taką oto stronę, i nie było lepszego tematu, żeby linka do niej zamieścić:

Dziedzictwo językowe Rzeczypospolitej
Baza dokumentacji zagrożonych języków
  •  

Mahtlactli Omome Tochtli

Brawo, dobry pomysł. To ja od razu wrzucę coś z tej samej mańki, a przy okazji z mojego ogródka:

http://www.revitalization.al.uw.edu.pl/
  •  

Dynozaur

Cytat: Vilène w Marzec 12, 2014, 18:08:59
Nie wiem, dlaczego na tym językoznawczo-zboczonym forum nie ma jeszcze tematu z randomowymi odnośnikami nieprzydatnymi w tworzeniu języków, ale i tak ciekawymi z punktu widzenia lingwistyki, bądź poszerzania ogólnej historyczno-społecznej wiedzy o językach naturalnych, dlatego też taki właśnie tworzę, fcuk yeah.

A to dlatego, że znalazłam taką oto stronę, i nie było lepszego tematu, żeby linka do niej zamieścić:

Dziedzictwo językowe Rzeczypospolitej
Baza dokumentacji zagrożonych języków


>języki Rzeczpospolitej
>jest łatgalski
>brak liwońskiego

Chlip.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Jątrzeniot

Noej, takie np. to mogłoby być bardzo przydatne konlangerowi, np. do tworzenia jakiegoś althistowego aposterioryka. Enyłej spoko strona, ciekawe rzeczy.
  •  

Ghoster

#4
[...........]
  •  

Jątrzeniot

Dla mnie się wydaje, że to całkiem zrozumiała konstrukcja.
  •  

Widsið

Ale preskryptywistycznie niepoprawna, coś zawsze było zbędne komuś. Podobnie jak coś było zawsze komuś dedykowane, a ostatnio dedykuje się nagminnie dla. ;)
  •  

Dynozaur

Zawsze, jak słyszę "dedykowane dla", jeszcze w tym anglopochodnym skalkowanym znaczeniu (bo słowo "przeznaczony" chyba zbyt niepostępowe), to odzywają się we mnie najniższe instynkta.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?

Noqa

Skąd wiesz, że nie jest to oznaka rosnącego prestiżu "dialektu" białostockiego? :P
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

spitygniew

Cytat: Noqa w Marzec 13, 2014, 19:44:54
Skąd wiesz, że nie jest to oznaka rosnącego prestiżu "dialektu" białostockiego? :P
Rewolucja językowa się zbliża się.
P.S. To prawda.
  •