Narzecze wysokopolskie

Zaczęty przez Feles, Wrzesień 17, 2011, 14:10:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

CookieMonster93

#315
Cytat: Gubiert w Grudzień 09, 2012, 12:14:30
Gdyby PS zapożyczył derp, to i tak by się nie liczyło. Odgrzewanie rdzeni prasł. totalnie niezaświadczonych w polskim nie ma wg mnie sensu, bo to nie wysokopolski, tylko jakiś polskawonowosłowański by powstał. Może w ramach innej zabawy.

Co robimy z mocno wrosłymi, starymi pożyczkami słowiańskimi jak huba i nadwyrężyć? Skalkowanie dałoby niezadawalające rezultaty (gęba, nadwrzedzić? naprawdę?).

Trolling niezauważón?

PS. Co proponujecie zamiast ketchupu? Moja babcia mawiała gdziuk, bądź dziekieć/dziegieć.
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Wedyowisz

Cytat: CookieMonster93 w Grudzień 09, 2012, 12:16:34
Cytat: Gubiert w Grudzień 09, 2012, 12:14:30
Gdyby PS zapożyczył derp, to i tak by się nie liczyło. Odgrzewanie rdzeni prasł. totalnie niezaświadczonych w polskim nie ma wg mnie sensu, bo to nie wysokopolski, tylko jakiś polskawonowosłowański by powstał. Może w ramach innej zabawy.

Co robimy z mocno wrosłymi, starymi pożyczkami słowiańskimi jak huba i nadwyrężyć? Skalkowanie dałoby niezadawalające rezultaty (gęba, nadwrzedzić? naprawdę?).

Trolling niezauważón?

Pisze: trolling dobrem zwyciężaj.

Cytat
PS. Co proponujecie zamiast ketchupu? Moja babcia nań mawiała gdziuk, bądź dziekieć/dziegieć.

Liczne lesiste regiony przetworami drzewnianymi stały, ale żeby je traktować jako art. spożywcze?

Rajska maź?
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

CookieMonster93

Cytat: Gubiert w Grudzień 09, 2012, 12:25:55
Cytat: CookieMonster93 w Grudzień 09, 2012, 12:16:34
Cytat: Gubiert w Grudzień 09, 2012, 12:14:30
Gdyby PS zapożyczył derp, to i tak by się nie liczyło. Odgrzewanie rdzeni prasł. totalnie niezaświadczonych w polskim nie ma wg mnie sensu, bo to nie wysokopolski, tylko jakiś polskawonowosłowański by powstał. Może w ramach innej zabawy.

Co robimy z mocno wrosłymi, starymi pożyczkami słowiańskimi jak huba i nadwyrężyć? Skalkowanie dałoby niezadawalające rezultaty (gęba, nadwrzedzić? naprawdę?).

Trolling niezauważón?

Pisze: trolling dobrem zwyciężaj.

Cytat
PS. Co proponujecie zamiast ketchupu? Moja babcia nań mawiała gdziuk, bądź dziekieć/dziegieć.

Liczne lesiste regiony przetworami drzewnianymi stały, ale żeby je traktować jako art. spożywcze?

Rajska maź?

Ta świętej pamięci kobieta dożyła 93 lat, nie oceniaj. Ja bym proponował pomidornik.
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Feles

E no, przecież sam pomidor nie jest wysokopolski...
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Wedyowisz

CytatTa świętej pamięci kobieta dożyła 93 lat, nie oceniaj.

Broń Boże; ponoć nawet na arszenik można rozwinąć sporą tolerancję...
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Dynozaur

#320
Cytat: Gubiert w Grudzień 09, 2012, 12:14:30
Gdyby PS zapożyczył derp, to i tak by się nie liczyło. Odgrzewanie rdzeni prasł. totalnie niezaświadczonych w polskim nie ma wg mnie sensu, bo to nie wysokopolski, tylko jakiś polskawonowosłowański by powstał. Może w ramach innej zabawy.

Oczywiście, była to ironja. Po co nam jakieś derpy?

Cytat: Gubiert w Grudzień 09, 2012, 12:14:30Co robimy z mocno wrosłymi, starymi pożyczkami słowiańskimi jak huba i nadwyrężyć? Skalkowanie dałoby niezadawalające rezultaty (gęba, nadwrzedzić? naprawdę?).

Ultrapuryzm to ultrapuryzm.

I "huba" odpada zupełnie bo ma "h", niespotykane w odziedziczonych wyrazach. I nie musimy wszystkiego "uzasadawiać", czasami można znaleźć jakiś lepszy czystopolski odpowiednik (zamiast huby może gwarowa gliwa, choć nie wiem jakiego dokładnie grzyba to oznaczało).
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Wedyowisz

CytatOczywiście, była to ironja. Po co nam jakieś derpy?

Chuj z derpami, raczej chciałem nawiązać do dyskusji, która toczyła  się wcześniej.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Vilène

Cytat: CookieMonster93 w Grudzień 09, 2012, 12:16:34
PS. Co proponujecie zamiast ketchupu?
polew rajczakowy :P

A na poważnie, cholera, trudne słowo do zwysokopolszczenia.
  •  

Dynozaur

#323
Zaprawnik?

W ogóle, ciekawe jest to, że na zagranicznych keczupach (np. Heinza) ciągle widnieje napis "Tomato Ketchup", chyba ze względów historyczno-przyzwyczajeniowych, bo dziś "keczup" to praktycznie wyłącznie sos z pomidorów przynajmniej w teorji... Bo niektóre, zwłaszcza te tańsze, to chyba pomidora dawno nie widziały, dawniej nie było to takie oczywiste.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Pingǐno

  •  

Noqa

A zdajecie sobie sprawę, że keczup nie jest jedynym sosem/kondymentem i te inne też by wypadało jakoś móc nazwać?
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Feles

Nie ma sosu prócz Keczupu,
A pomidor jego substratem.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

CookieMonster93

A co ze słowami:
-krem
-tonik
-alkohol
-wino
-whisky
-czekolada

?

* Cookie wyciąga pudełko na popcorn, wypełnione po brzegi ciastkami.

EDIT: Mam słowo na dezodorant > przeciwsmród
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Dynozaur

Wolę jakiś odwaniacz~odwonnik.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Wedyowisz

#329
ta, dezodorant – odwaniacz, sam czasem tak mówię
Wino – ts. co chleb, tzn. należy zostawić z uwagi na dawność
Alkohol – wyskok

skoro:

metan, etan, propan, butan, pentan: błotak, niebak, trzeciak, masłak,  piątak
—, eten, propen, buten, penten: —, niebek, trzeciek, masłek, piątek
—, etyn, propyn, butyn, pentyn: —, niebik, trzecik, maślik, piącik

etanol – wyskok niebaczy (a. niebaczny jeśli komuś nie wadzi double entendre)
стань — обернися, глянь — задивися
  •