I co teraz?

Zaczęty przez Mścisław Bożydar, Lipiec 01, 2014, 13:35:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mścisław Bożydar

Takem sobie pomyślał, że w związku z tym, iż tego roku ukończyłem obowiązkową naukę języków żywych, to dobrze by było zabrać się za jakiś język na własną rękę i nauczyć się go tak porządnie. I tu mam do waćpanów prośbę o radę.
Chodzi o to, żebyście mi, Panowie, doradzili na którym języku się skupić. Już za sobą mam (w różnym stopniu):
Angielski (tego nie chcę rozwijać, bo nie lubię)
Niemiecki (chyba w to zainwestuję)
Rosyjski
Włoski
Ukraiński (tego mi się trochę nie opłaca)

Na którym z tych języków byście się skupili na moim miejscu?
(ewentualnie zaproponujcie jakiś inny, ciekawy i względnie wyuczalny język* [najlepiej słowiański lub germański :D])

*myslałem o islandzkim, ale na uj mi on?
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Pluur

Ze słowiańskich - czeski, rosyjski (ta kolejność), a z germańskich - niemiecki, islandzki/szwecki (też w tej) a propos są jakieś dobre materiały do islandzkiego i czeskiego po polsku?
  •  

zabojad

#2
Nie wiem co ci poradzić, nie jestem wszak tobą ;)
Powiem tylko że ja w planach mam słoweński i srpskohrvatski - oba mi się ze słowiańskich nabardziej podobają, zwłaszcza przez swoją odmienność.
Mam bardzo fajny uczebniczek do niderlandzkiego - więc czemu by nie?
Swego czasu nrawił mi się szwedzki, którego całkiem sporo rozumiem, ale znalezienie czegoś dobrego do nauki graniczy z cudem(w moim przypadku).
Na półeczce wciąż stoi "Ucz się sam. Język węgierski" a w szufladzie biurka spoczywa p. Mroczko ze swoim samouczkiem.

Nie wiem co ci doradzić bo mnie osobiście bardziej potrzebna jest/będzie łacina ;P

EDIT: Jest całkiem dobry samouczek Wiedzy Powszechnej, "Mluvité Český?"
Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •  

Mścisław Bożydar

Cytat: zabojad w Lipiec 01, 2014, 14:29:59
Nie wiem co ci doradzić bo mnie osobiście bardziej potrzebna jest/będzie łacina ;P

Co masz na myśli pisząc "bardziej"? :P

Pluur, podoba mi się ta kolejność :D
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

zabojad

Cytat: Mścisław Ruthenia w Lipiec 01, 2014, 16:08:36
Cytat: zabojad w Lipiec 01, 2014, 14:29:59
Nie wiem co ci doradzić bo mnie osobiście bardziej potrzebna jest/będzie łacina ;P
Co masz na myśli pisząc "bardziej"? :P

Ponieważ, powiedzmy, wiąże z jej regularnym używaniem swoją przyszłość :P
Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •  

Mścisław Bożydar

Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Henryk Pruthenia

Ma zamiar przenieść się w czasie w przeszłość, lel.

Ghoster

#7
[...........]
  •  

Pluur

CytatPluur, podoba mi się ta kolejność :D

Dziękuję :) Co do materiałów do islandzkiego, wiem, że wydawnictwo Edgar wydało fiszki do owego, jakieś zdania, wyrazy itd., pytanko się nasuwa czy one są dobre czy nie ;c
  •  

Mścisław Bożydar

Dzieliłem się już z wami postanowieniem?
Na najbliższy czas postanowiłem widerhonąć niemca (rok, może więcej... aż książkę przerobię) a potem zabrać się na poważnie za ruski... tak żeby Pruthenię zagiąć xD
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •