"Dolka" (pomóżcie, proszę)

Zaczęty przez banned, Grudzień 17, 2023, 13:40:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

banned

Jeśli "pewna" Kobieta na jednym z portali internetowych ma pseudonim "Dolka" właśnie, to - w Waszej ocenie - od jakiego imienia może pochodzić owe zdrobnienie (a przynajmniej domniemywam, iż jest to jakaś forma odmiany Jej imienia)? Internet podpowiada mi, że to Dorota, tudzież Dominika (ew. jeszcze Dolores), ale będąc szczerym, to nie do końca pasuje mi którakolwiek z tychże podpowiedzi (dlatego właśnie, tak na wszelki wypadek, pozwalam sobie zapytać jeszcze Was).

Innymi słowy, spotkaliście się już kiedyś z takim "wołaniem" na Dziewczynę ? Jak może być tego geneza ?

Z góry najmocniej przepraszam, jeśli powyższe pytanie nie kwalifikuje się na to forum, ale na przysłowiowy "gwałt" potrzebuję rozwikłać tę zagadkę (pozwolę sobie już pominąć "do czego" jest mi to potrzebne...), a nie mam bladego pojęcia "do kogo" lub też "gdzie" się z tym udać (z góry też uprzedzam: samej Zainteresowanej nie ma co o to pytać, gdyż od przeszło 6 miesięcy nie była aktywna na rzeczonej Stronie)...

Dzięki,
Kuba
  •  

Τόλας

Z opowieści rodzinnych wiem, że brat mojego dziadka Adolf był nazywany Dolkiem, więc kobieta to chyba Adolfina.
  •  

spitygniew

Czy my mamy ci pomóc w jakimś stalkingu? xD
P.S. To prawda.