Forumowe Lekcje Języków

Zaczęty przez Ghoster, Wrzesień 21, 2011, 14:13:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ghoster

[...........]
  •  

Mścisław Bożydar

Podoba mi się. Zaklepuję prowadzenie kursu ukraińszczyzny (co będzie się zasadniczo sprowadzało do tłumaczenia książki na polski)
Nigdyś się nie uczył niemieckiego?
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Canis

Popieram. Stworzę ku temu odpowiedni dział, jak zwykle, w ciągu 24h (prokrastynacja mocno). Radzę przy tym, by osoby chcące uczyć po swojemu i w pojedynkę zawierały swój nick w nazwie tematu, np. "ukraiński u Ghostera" i tak dalej. Ale to nauka języków - rzecz potrzebna - mnie się bardzo bardzo marzy porządne opracowanie. Dam dodatkowe punkty lansu osobom, które zrobią artykuły o natlangach na Wiki, takie, że angielska Wikipedia się schowa...
  •  

spitygniew

Cytat: Galicjan w Wrzesień 21, 2011, 14:18:21
Nigdyś się nie uczył niemieckiego?
Pewnie miał w szkole, ale patriotycznie nie uważał na lekcjach.
P.S. To prawda.
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Ghoster

#5
[...........]
  •  

lehoslav

Cytat: Ghoster w Wrzesień 21, 2011, 19:41:44
Ale za to, nie wiem jakim cudem, mam bardzo dobrą wymowę.

Chętnie posłuchamy :-P
  •  

Mścisław Bożydar

Cytat
Tym bardziej, że samo tłumaczenie praktycznie rzecz biorąc nie nauczy się tak dużo jak kilka jasno wytłumaczonych tabelek i opisów.
OK, lekcje będą łopatologiczne.
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Hapana Mtu

O, fajna idea.
Ja już od jakiegoś tygodnia bawię się z niezłymi skutkami w korespondencyjne wykładanie praktycznej gramatyki tureckiej. Mogę wrzucić te pliki na form, gdyby kto był zainteresowany.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Mścisław Bożydar

A ktoś byłby zainteresowan ukrajinśkim?
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

BartekChom

Powiedzmy, że ja bym był. Jestem rodzimym użytkownikiem polskiego, do rosyjskiego mam niezły słownik z gramatyką - powinno być łatwo. Najbardziej interesuje mnie kilka wyrazów o regularnej odmianie, żebym mógł składać zdania.

Holenderskim zresztą też - może zapamiętam jakieś wskazówki, żebym mógł coś pisać po holendersku, a nie tylko domyślać się znaczenia, zresztą w dużym stopniu po omacku.

A sam mogę uczyć najwyżej niemieckiego. Ale nie mam pomysłu, od czego zacząć. Szczegółów wymowy w praktyce nie znam.
  •  

Feles

Cytat: BartekChom w Wrzesień 21, 2011, 21:57:38A sam mogę uczyć najwyżej niemieckiego. Ale nie mam pomysłu, od czego zacząć. Szczegółów wymowy w praktyce nie znam.
Mógłbym niecoś pomóc.
Abstrahując, przypomniało mi się, jak w podstawówce tworzyłem własny podręcznik języka niemieckiego. :-)
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Ghoster

#12
[...........]
  •  

zavadzky

Cytat: Fēlēs w Wrzesień 21, 2011, 22:11:41
Cytat: BartekChom w Wrzesień 21, 2011, 21:57:38A sam mogę uczyć najwyżej niemieckiego. Ale nie mam pomysłu, od czego zacząć. Szczegółów wymowy w praktyce nie znam.
Mógłbym niecoś pomóc.
Abstrahując, przypomniało mi się, jak w podstawówce tworzyłem własny podręcznik języka niemieckiego. :-)
Także byłbym zainteresowany.
[/quote]
Mam 5 metrów za sobą parę książek o niemieckim, więc też jakby co mogę być przydatny, mimo że z językiem kontakt już nie jest taki jak dawniej.

Ukraińskim byłbym zainteresowany tyż.
  •  

lehoslav

Cytat: BartekChom w Wrzesień 21, 2011, 21:57:38
Szczegółów wymowy w praktyce nie znam.

Jakby co to w tej kwestii mogę pomóc.
Np. jakimiś złośliwymi komentarzami ;-)
  •