Pytania różne a rozmaite

Zaczęty przez Mścisław Bożydar, Sierpień 16, 2011, 23:29:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

Todsmer

Przecież nawet w angielskim zaimki odmieniają się przez przypadki.
  •  

Rémo

Mnie nie pytajcie. Ja uczę się języka, nie nazywania tego wszystkiego. :)
Pozdrawiam! :)
  •  

Widsið

Po przyimku musi być zaimek akcentowany: avec moi, avec toi, avec elle, itd.
  •  

Rémo

Cytat: Widsið w Lipiec 11, 2012, 17:38:04
Po przyimku musi być zaimek akcentowany: avec moi, avec toi, avec elle, itd.

To do mnie? Wiem, bo zaimek akcentowany określa podmiot i występuje po przyimkach, jak napisałeś.
Pozdrawiam! :)
  •  

Widsið

To czemu byłeś zdziwiony tym toi? ;p
  •  

Rémo

Cytat: Widsið w Lipiec 11, 2012, 17:49:35
To czemu byłeś zdziwiony tym toi? ;p

Nie byłem zdziwiony, tylko zdanie zdawało mi się bez sensu.  :-P
Pozdrawiam! :)
  •  

Wedyowisz

Cytat: Rémo w Lipiec 11, 2012, 16:51:26
Przepraszam, czy ktoś z bardziej ogarniętych we Francuskim ludzi może mi podpowiedzieć co znaczy:

Je suis avec toi. - Ja też z ? xD

Jestem z połową wychodka?
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Canis

"Northrop". Zarąbista nazwa. Wymawiam ją niepoprawnie, ale zdałem sobie sprawę, że z dźwiękiem, którego nie umiem przetranskrybować na IPA.
[nɔː?θɾɒp]
W miejscu oznaczonym znakiem ? wymawiam niedociągnięte [ɾ], które przez krótkość wymowy przypomina trochę głoskę uderzeniową. Moim zdaniem jest to aproksymant, a więc wg definicji z IPA powinno to być [ɹ]. Ale że to w języku angielskim najczęściej oznacza głoskę dziąsłową lub zadziąsłową, to pojaśnię, że chodzi mi o dźwięk przyzębowy. Mamy więc aproksymant przyzębowy uderzeniowy? xD
Jest na to symbol lub kombinacja symboli?
  •  

Noqa

Czy xʰ == ħ? O ile coś takiego jak xʰ jest w ogóle możliwe.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Ghoster

#339
[...........]
  •  

Noqa

Bo zastanawia mnie pewien dźwięk, który mi się produkuje przy chińskim i chyba u mojej Chinki słyszę. Jest to podobne do
  • , ale jednak różne od polskiego, jakby bardziej... przydechowe. Przeglądałem nagrania i właśnie [ħ] brzmiało najpodobniej (choć może [χ] bardziej, na północ od podniebienia miękkiego jest dla mnie tylko ląd tajemniczy i nieprzenikniony)
    Chyba, że coś mylę i taki dźwięk pojawia się tylko przy [xʷ].

    Zwłaszcza pierwsza wymowa
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Noqa w Lipiec 20, 2012, 19:54:15
Bo zastanawia mnie pewien dźwięk, który mi się produkuje przy chińskim i chyba u mojej Chinki słyszę.
Téż kupię sobie Chinkę ^^

Noqa

Podobno dołączają za darmo broszurkę "Z elipsą na ty" ;-)
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Ghoster

#343
[...........]
  •  

Noqa

Jakie są zasady zapisu nostratycznego? Chodzi mi o te zawierające ∇, A, ǹ, |, ļ. Chodzi mi o to, jakim to w przybliżeniu dźwiękom ma odpowiadać i o co w ogóle w tym chodzi.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •