Pytania różne a rozmaite

Zaczęty przez Mścisław Bożydar, Sierpień 16, 2011, 23:29:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rémo

Cytat: CookieMonster93 w Lipiec 10, 2012, 21:06:09
Deklaracje maturalne (co zdajesz) składa się pod koniec września w III klasie LO :-) Wstępne dane się składa pod koniec drugiej klasy, ale to chyba tylko informacyjnie, dla picu. :D

Nie chodzi mi, że już się szykuje :D haha Tylko, że to jedno technikum w moim miasteczku a niemieckiego nie cierpię i nie chcę go zdawać, więc to kolejny powód by iść do Liceum...
Pozdrawiam! :)
  •  

żuwaczky

Cytat: Rémo w Lipiec 10, 2012, 21:12:01
Cytat: CookieMonster93 w Lipiec 10, 2012, 21:06:09
Deklaracje maturalne (co zdajesz) składa się pod koniec września w III klasie LO :-) Wstępne dane się składa pod koniec drugiej klasy, ale to chyba tylko informacyjnie, dla picu. :D

Nie chodzi mi, że już się szykuje :D haha Tylko, że to jedno technikum w moim miasteczku a niemieckiego nie cierpię i nie chcę go zdawać, więc to kolejny powód by iść do Liceum...
Po drodze się naucz, że liceum pisze się z małej. I tylko też.
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: Rémo w Lipiec 10, 2012, 20:16:10
Ja mam jeszcze takie pytanie. Jeśli pójdę do Technikum w którym jest niemiecki i angielski to będę musiał zdawać maturę z niemieckiego?  ;-D (jeśli będę chciał zdawać maturę, oczywiście)

nie chcę się jakoś na starość szarogęsić, ale czy to jest pytanie dotyczące lingwistyki ogólnej?
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Henryk Pruthenia

Tylko akurat było początkiém nowego zdania...
Dziwna składnia.

Widsið

Język - i generalnie przedmioty, które chcesz zdawać na maturze - nie ma nic wspólnego z tym, co oferuje twoja szkoła. Możesz wybrać dowolne przedmioty, które oferuje MEN, z tym, że musisz się liczyć z dojazdem, jeśli w twoim mieście nie da się utworzyć komisji. Moja koleżanka z Wałcza jechała do Koszalina zdawać hiszpański :)
  •  

Rémo

Cytat: Widsið w Lipiec 11, 2012, 00:28:48
Język - i generalnie przedmioty, które chcesz zdawać na maturze - nie ma nic wspólnego z tym, co oferuje twoja szkoła. Możesz wybrać dowolne przedmioty, które oferuje MEN, z tym, że musisz się liczyć z dojazdem, jeśli w twoim mieście nie da się utworzyć komisji. Moja koleżanka z Wałcza jechała do Koszalina zdawać hiszpański :)

Dzięki za informację. Z dojazdem pewnie nie byłoby za dużo problemów.  :-)
Pozdrawiam! :)
  •  

Rémo

Przepraszam, czy ktoś z bardziej ogarniętych we Francuskim ludzi może mi podpowiedzieć co znaczy:

Je suis avec toi. - Ja też z ? xD
Pozdrawiam! :)
  •  

CookieMonster93

Cytat: Rémo w Lipiec 11, 2012, 16:51:26
Przepraszam, czy ktoś z bardziej ogarniętych we Francuskim ludzi może mi podpowiedzieć co znaczy:

Je suis avec toi. - Ja też z ? xD

Żartujesz, czy Ty tak na poważnie?
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: CookieMonster93 w Lipiec 11, 2012, 16:55:02
Cytat: Rémo w Lipiec 11, 2012, 16:51:26
Przepraszam, czy ktoś z bardziej ogarniętych we Francuskim ludzi może mi podpowiedzieć co znaczy:

Je suis avec toi. - Ja też z ? xD

Żartujesz, czy Ty tak na poważnie?

ale przecież jemu nie chodzi o język francuski, tylko o jakiś Francuski.
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Rémo

Dzięki za pomoc, już wiem o co chodzi.
Pozdrawiam! :)
  •  

Todsmer

Google Translate podpowiada: "Jestem z tobą."
Poważnie nie wiedziałeś, jak odmienia się zaimek "ty" w francuskim?
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Todsmer

Nie wiem, nie znam francuskiego.
  •  

Rémo

Przepraszam za zamieszanie, po prostu jakoś mi to zdanie z głowy uciekło. Musiałem tu napisać, żeby mi się przypomniało. xD

Cytat: tqr w Lipiec 11, 2012, 17:18:17
Google Translate podpowiada: "Jestem z tobą."
Poważnie nie wiedziałeś, jak odmienia się zaimek "ty" w francuskim?

We francuskim są zaimki akcentowane i nieakcentowane. ^^
Pozdrawiam! :)
  •  

Noqa

Czemu nie miałoby się "toi" nazywać odmianą "tu"? Przeciez rożnica jest właśnie przypadku.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •