Pytania różne a rozmaite

Zaczęty przez Mścisław Bożydar, Sierpień 16, 2011, 23:29:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rémo

Cytat: Henryk Pruthenia w Lipiec 29, 2012, 18:26:42

«Latém dzieją się dziwne rzeczy»
«Lêtém dziêją się dziwne»

To!  :-D
Pozdrawiam! :)
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Henryk Pruthenia

Feles... dlaczego miałaby być szwa dla jaci?
W ogólę myślę nad dwoma znakami dla jaci - téj, która przeszła w «a», oraz téj, która przeszła w «e».
Czyli:
«Latém dzieją się dziwne rzeczy»
«Lætém dziæją się dziwne rzeczy»
«Lâtém dziêją się dziwne rzeczy»
«Lätém dziëją się dziwne rzeczy»
«Lǎtém dziěją się dziwne rzeczy»

Chiba wybiorę tę wersję z cyrkumflexém, ale ǎ/ě téż fajnie wygląda... ;3

Feles

Cytat: Henryk Pruthenia w Lipiec 29, 2012, 19:23:13
Feles... dlaczego miałaby być szwa dla jaci?
A dlaczego nie? Zdarza się w natlangach i wyglądem przypomina zarówno ‹a› i ‹e›.
«Lǝtém dziǝją się dziwne rzeczy»

CytatW ogólę myślę nad dwoma znakami dla jaci - téj, która przeszła w «a», oraz téj, która przeszła w «e».
O, to może osobny też znak dla przegłoszonego *e?

A zresztą...
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Henryk Pruthenia

Zdarza się w natlangach i wygląda iiber nie słowiansko. I jest cholernie brzydkie. Równie dobrze mógłbyś dać «ngh». W wjetnamskiém jest wszak!

PS: To co wysłałeś, racja, jest etomologijne, ale przy okazji cholernie brzydkie...
Nigdy żaden Twój konlang/konskript mnie się nie spodobał. W Tobie nie ma za grosz artyzmu, dlatego je omijam. Racja, mają ciekawe cechy, ale nie są to dzieła, które wyglądają. Zawartość może fajna, ale pudełko ufajdane.

Więc proszę, jeżeli ja coś proszę, to Ty nie nabijaj sobie postów bo i tak nie trafisz mnie w gust...
Dziękuję za uwagę :)

Noqa

Cytat«Lǝtém dziǝją się dziwne rzeczy»

Dla mnie najładniejsze, fajny samodzielny znak, bez jakichś kropeczek czy daszków.

Ale już jak musisz to lepszy odwrócony cyrkumfleks. Kropeczki są do bani.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Vilène

Cytat: Henryk Pruthenia w Lipiec 29, 2012, 21:28:25
PS: To co wysłałeś, racja, jest etomologijne, ale przy okazji cholernie brzydkie...
Nigdy żaden Twój konlang/konskript mnie się nie spodobał. W Tobie nie ma za grosz artyzmu, dlatego je omijam. Racja, mają ciekawe cechy, ale nie są to dzieła, które wyglądają. Zawartość może fajna, ale pudełko ufajdane.
...powiedział masowy producent arcynudnych slawlangów.
  •  

Todsmer

Cytat: Noqa w Lipiec 29, 2012, 21:40:32
Dla mnie najładniejsze, fajny samodzielny znak, bez jakichś kropeczek czy daszków.
Ja z kolei mam kłopot z odróżnieniem ǝ od e.
  •  

Rémo

Haha  ;-D Już widzę siebie piszącego ǝ...
Pozdrawiam! :)
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Vilén w Lipiec 29, 2012, 21:43:30
...powiedział masowy producent arcynudnych slawlangów.
Dziękuję ^^

Nie tworzę je, by były ciekawe. Tworzę je z nudów, dla zabicia z nudów, by brzmiały słowiansko, swojsko, i takie tam duperele.
Ale sądzę, że to i tak to lepsze niż język kotów, krów, czy innech chujów mujów...


W ogóle, skąd pochodzi «chuje muje»
Te «muje»... jakie słowo zostało zniekształcone?

Vilène

Cytat: Henryk Pruthenia w Lipiec 29, 2012, 21:54:00
W ogóle, skąd pochodzi «chuje muje»
Te «muje»... jakie słowo zostało zniekształcone?
,,chuje"

http://www.google.pl/search?q=m-reduplication
  •  

spitygniew

Cytat: ★ Vilén w Lipiec 29, 2012, 21:43:30
...powiedział masowy producent arcynudnych slawlangów.
Nie wiem, nigdy ich nie czytam, ale raz Heniek mi w autobusie opowiadał o jednym, i nawet nie taki nudny... Ale i tak ich nie przeczytałem.

Co do tej jaci: zastanawiałem się nad <ä> (o ile ona ma wartość szeroką, nie taką jak w łużyckich) , bo w końcu polski trochę zerżnął z niemieckiej ortografii, ale z tego co pamętam, te a umlaut jest wstawione późno, bo długo było używane po prostu <e>.
P.S. To prawda.
  •  

BartekChom

Cytat: Henryk Pruthenia w Lipiec 29, 2012, 19:23:13W ogólę myślę nad dwoma znakami dla jaci - téj, która przeszła w «a», oraz téj, która przeszła w «e».

W swojej bardzo etymologicznej ortografii używam æ dla jaci nieprzegłoszonej i æ̈ dla przegłoszonej. Wstawiając te dwie literki miałbyś
«Læ̈tém dziæją się dziwne rzeczy»
W sumie nic innego sobie nie wyobrażam, bo pewnie byłby diakrytyk, który nie wpływa na wymowę.
  •  

Fanael

Ma ktoś jakiś pomysł, jak w cyrylicy można przedstawić /pf/ i /kx/ bez pakowania się w dwuznaki?
  •