x

Zaczęty przez Ghoster, Styczeń 14, 2015, 00:10:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ghoster

x
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia

Dlaczego w drugiej i trzeciej tabelce nad ogonem są wszędzie te trzy kreśki? I czy przy omawianiu poszczególnych znaków, mógłbyś też te tabeleczki z omawianymi rzeczami zaznaczonymi kolorem wstawić? Sądzę, że będzie to bardziej czytelne.

A co do samego dzieła, to estetycznie naprawdę piękne, ale i od strony budowy - bardzo mnie zainteresowało. No niestety, na abdżadach się nie znam, i być może są tam i takowe cuda, ale dla mnie to coś bardzo interesującego. Czekam na tabelki z kolorami, bo szczerze mówiąc, to z chęcią bym się czegoś takiego nauczył.

Ghoster

x
#2
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia

Okej, dobrze, po prostu trochę źle odczytałem.
Tak, chodzi o pozoznaczanie, co jest literą, a co którym diakrytykiem, ogonem, etc.

Ghoster

x
#4
[...........]
  •  

ShookTea

Przedostatnia litera 3 linii?

(Inne wersje, co do których miałem wątpliwości: 8 litera 3 linii i 2 litera 2 linii)
  •  

rovaniemmi

Cytat: Ghoster w Styczeń 14, 2015, 12:14:31
Swoją drogą: w tym tekście znajduje się jedna "litera" (symbol może bardziej), której nie opisałem; chce się komuś go znaleźć (podpowiedź: to nie jest ta tylda będąca odpowiednikiem myślniku w łacince)?

Ten, jak ty to zwiesz, "ogon" na samym końcu tekstu?



Przypadkowo pochwaliłem.
  •  

Ghoster

x
#7
x
  •  

Τόλας

A czy istnieje wersja maqabry do rycia w glinie, abo i też do wykuwania w kamieniu (np. nagrobki), abo i też do stosowania w rzemiośle ludwisarskim i grawerniczym?
bo odmiana "papierowa" wygląda całkiem-całkiem, z estetycznego puŋktu widzenia.
  •  

Ghoster

x
#9
[...........]
  •  

Τόλας

Żebym mógł używać maqabry w moim konlangu, brakuje mi liter na [j] i [t͡ɕ]/[t͡ʃ]; [ŋ] od biedy mógłbym zapisywać Gą.
No ale dopóki nie opracujesz jakiejś kwadratowej wersji pisma, w której da się robić np. szablony, zostanę przy tradycyjnych alfabetach.
A próbowałeś pisać tym w stylu "wołkiem'orząc" czyli bustrofedonem? aż się prosi...
  •  

Ghoster

x
#11
[...........]
  •