[NOSTALGIA] Dziesiąte urodziny PFJ w październiku!

Zaczęty przez Canis, Styczeń 29, 2015, 10:36:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

Canis

17 października nasze forum będzie obchodzić dziesiąte urodziny. Wobec tego mam pytanie:

Napiszcie swoje wnioski z pracy PFJ w starych czasach, w średnich czasach, i w obecnych czasach. Nowsi użytkownicy mogą napisać co sądzą o starym forum i co sądzą o naszej pracy teraz.

Ja swoje wnioski muszę jeszcze ogarnąć, ale jedno rzuciło mi się w oczy:
Stare PFJ: Conlangi, tematy: 536, posty: 10472
Nowe PFJ: Conlangi, tematy: 297 (341 z inspiracjami), posty: 5857 (7733 z inspiracjami)

Stare PFJ: Lingwistyka, tematy: 337, posty: 11031
Nowe PFJ: Lingwistyka, tematy: 210, posty: 16659
  •  

Canis

Conlangerzy wspominający początki społeczności
Dobra, skasujcie ten temat.
[Zamknij]
  •  

Ghoster

#2
[...........]
  •  

Obcy

Stary wątek, ale muszę odpowiedzieć.

Oj, nieładnie zapominać o dziesiątych urodzinach, ja tam tylko spóźniłem się tylko o 11 dni  xDDDDD
  •  


Canis

No trochę żal, że wszyscy mieli wywalone, to też przestałem się interesować... przywiązałem się już do PFJ. Niech nam dalej służy.
  •  

ShookTea

Ja wiem, że mam gówno do powiedzenia, że nic ciekawego nigdy nie pokazałem i że co chwilę pokazuję, jak mało wiem, ale...

problem tutaj tkwi w niepohamowanym niczym chamstwie. Zastanawiacie się wszyscy, czy "nowych" odstrasza rejestracja, jakieś kody, czy może to, że dawne posty Kota są podpisane "ojapierdolę", ale ja widzę problem w waszym (w sensie większości, ale nie wszystkich) chamstwie.

Nawet nie próbujcie ściemniać, że chamstwa tu nie ma, bo byle debil go zauważy. Ot, przykład: ja go zauważyłem.
I nie próbujcie też wciskać kitu w stylu "to część naszej kultury", bo częścią kultury tego forum jest Marta, Gardłowe R, Jeden Użytkownik i aspulizm, a nie to gówno, w którym się lubujecie.

Pozdrawiam, teraz zacznijcie obrzucać mnie błotem.
  •  

Canis

#7
Nie w "naszym", tylko w Dynozaura chamstwie. Narobił kwasu i został ci niesmak związany z forum. To zrozumiałe, i minie, mam nadzieję. Nie przejmowałbym się tym, tylko robił swoje. To forum tematyczne, więc jest co robić, nie warto się przejmować wybrykami.
inb4 post pełen wulgaryzmów i obelg
to uczucie gdy ja nigdy nie dostanę wiązanki mimo że też dużo robiłem psikusów na forum swego czasu
  •  

Pingǐno

#8
Teraz mi jakoś głupio :c
Właśnie, byłbym zapomniał!

I zgadzam się z poprzednimi dwoma postami. Niezdrowym jest może ocenianie każdego według własnego widzimisię i wytykanie wad, bo to dosyć dziecinne, ale faktycznie nie dziwię, że to forum zawsze było jakieś zgorzkniałe i czasami tu straszyło trollingiem rodem z 4chana (może przesadzam trochę). 
Ja nie poszedłem sobie dlatego, że HaPe był dla mnie be i niedobry, bardziej chodziło o to, że nie udawało mi się na tym forum spełniać swoich zainteresowań, bo albo w większości gadano o nowych cyrylicach dla polskiego, jerach, nosówkach w starych słowańskich dzień w dzień, plus poziom tego lingwistycznego bełkotu był dla mnie trochę za wysoki.
A nowi użytkownicy to zazwyczaj młodzi ludzie, takie mam wrażenie i wydaje mi się też, że tacy będą bać się, że nie potrafią powiedzieć na zawołanie, czym są klityki, advanced vowels albo polisemantyzm.
Plus z odrobiną żalu patrzę na tę zmianę z Conlangera na Polskie Forum Językowe. Fajnie byłoby, jakby polscy konlangerzy częściej współpracowali z zagranicznymi, których z resztą jest tak samo mało.
#uczucia #żal
  •