Ciekawe zasłyszane formy

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Październik 04, 2011, 03:26:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

Τόλας

"(...) osobiste powódki (...)", zamiast pobudki lub powody. Najpewniej przypadkowe połączenie, ale i tak ładne.

dziablonk

#721
Wykład studenta politechniki o systemie ochrony pszczół: "w miedzie" od miód (jak przód - na przedzie).
Dziwno wam, iżem ja to tako pomieszany?
Jak ciećwierz przyszedłem w płatczyska ubrany.
  •  

Ainigmos

Cytat: Kazimierz w Luty 19, 2023, 17:36:14Moja babcia: bakałażan
Skąd ten - jak sądzę - gwarowy pełnogłos, czyżby wschodniosłowiański wpływ? :) 
Słownictwo nie może upodobnić się do poharatanego wykorzeniającymi wtrętami drzewa bez korzeni - oto hasło czyścielskiego słowodzieja
  •  

dziablonk

Dziwno wam, iżem ja to tako pomieszany?
Jak ciećwierz przyszedłem w płatczyska ubrany.
  •  

Ainigmos

#724
Cytat: Tolasz w Listopad 14, 2022, 00:23:47Cytat: ,,Jeszcze kilka lat na karuzeli, bo nadal jest atrakcyjna fizycznie, a potem już staropanieństwo i »wychowywanie« psyna."  :-)
I na dodatek jeszcze wyraz psiecko, który żartobliwie skontaminował się z wyrazów pies i dziecko, aby oznaczał niańczonego i wyręczanego we wszystkim wbrew jego naturze psa jak małe bezradne dziecko jako jeden z przejawów bambinizmu.
Słownictwo nie może upodobnić się do poharatanego wykorzeniającymi wtrętami drzewa bez korzeni - oto hasło czyścielskiego słowodzieja
  •  

dziablonk

może to coś ma wspólnego ze śląskim psińco - 1. psie łajno 2. nic, figa z makiem 3. rzecz bez wartości.
Dziwno wam, iżem ja to tako pomieszany?
Jak ciećwierz przyszedłem w płatczyska ubrany.
  •  

Τόλας

Cytat: Ainigmos w Sierpień 17, 2023, 23:03:35
Cytat: Tolasz w Listopad 14, 2022, 00:23:47Cytat: ,,Jeszcze kilka lat na karuzeli, bo nadal jest atrakcyjna fizycznie, a potem już staropanieństwo i »wychowywanie« psyna."  :-)
I na dodatek jeszcze wyraz psiecko, który żartobliwie skontaminował się z wyrazów pies i dziecko, aby oznaczał niańczonego i wyręczanego we wszystkim wbrew jego naturze psa jak małe bezradne dziecko jako jeden z przejawów bambinizmu.
Oraz kocórka. XD
  •  

Świętopełk Kowalski

Moja babcia:

rekirnaracja - reinkarnacja

narkotyzykować - narkotyzować

Wanderowcy - Wagnerowcy

pipipipi

Niedawno zdarzyło mi się słyszeć w telewizyjnym programie The Voice of Poland gdy jakaś uczestniczka mówiła że śpiewała typowe szlagry niemieckie. Nieźle, myślałem że to kolejne słowo w którym dawno zanikło ruchome e. Aczkolwiek może mało słyszałem.
Discuck Inc.
Demokracja to ustrój w którym dwóch profesorów marksistowskich uniwersytetów może przegłosować menela spod budki z piwem - Zbyszek_Z
Są na tym świecie rzeczy które się filologom nie śniły.
  •  

Towarzysz Mauzer

A jak się gado na Ślónsku?
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

pipipipi

Na Ślónsku? W sumie nie wiem bo jestem z zupełnie innego regjonu w Polsce, ale nie przypominam sobie bym kiedykolwiek wcześniej słyszał to w odmianie innej niż szlagiery więc uznałem że się zalicza. Może byłem w błędzie.
Discuck Inc.
Demokracja to ustrój w którym dwóch profesorów marksistowskich uniwersytetów może przegłosować menela spod budki z piwem - Zbyszek_Z
Są na tym świecie rzeczy które się filologom nie śniły.
  •