Najdziwniejsze nazwy miejscowości w Polsce

Zaczęty przez Dynozaur, Luty 25, 2015, 20:54:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ainigmos

#135
Kujawsko-pomorskia wieś Ciućmanija o sanskryckawej nazwie, i to daleko na północny zachód od Indii.
Słownictwo nie może upodobnić się do poharatanego wykorzeniającymi wtrętami drzewa bez korzeni - oto hasło czyścielskiego słowodzieja
  •  

Wedyowisz

стань — обернися, глянь — задивися
  •  

elslovako

  •  

Kazimierz

  •  

Kazimierz

  •  

elslovako

  •  

elslovako

(Prawie) dwie nazwy ze świętokrzyskiego: Kuby Młyny i Majków Anna. Ta druga nazwa pojawia się jedynie na drogowskazie, chociaż oficjalnie Anna jest częścią Majkowa.
  •  

Siemoród

Cigacice, gdzie znajduje się zielonogórski port lotniczy. Tuż po wojnie były to Cygaczyce - ktoś się orjentuje, która z tych rekonstrukcyj jest poprawna? Bo spółczesna wygląda jak nazwa jakiegoś miasta na półwyspie Iberyjskim.
Niech żyje Wolny Syjam!
  •  

Dynozaur

#143
NMP wystawia białą flagę w kwestji tej nazwy xDDDD

Nie podają też zbyt wielu zapisów historycznych, najstarszy pochodzi z 1823 i głosi Tschichertzig.

I. Żuraszek-Ryś (która zajmowała się tematem nazw w pow. zielonogórskim - nie jest to jednak praca najwyższej jakości, mojem zdaniem) podaje jeszcze zapisy: 1308 Cigaciz, Cigacz. Tylko w takim razie, dlaczego autorzy NMP je pominęli? Zapisy te zdają się wskazywać na słuszność rekonstrukcji obecnej, ale wciąż nie wiadomo, od czego ta nazwa mogłaby pochodzić (Żuraszkówna-Rysiowa też wystawia białą flagę).
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Widsið

Cytat: Siemoród w Wrzesień 11, 2017, 00:09:46
Cigacice, gdzie znajduje się zielonogórski port lotniczy. Tuż po wojnie były to Cygaczyce - ktoś się orjentuje, która z tych rekonstrukcyj jest poprawna? Bo spółczesna wygląda jak nazwa jakiegoś miasta na półwyspie Iberyjskim.
Tam znajduje się zielonogórski port rzeczny. Port lotniczy znajduje się w Nowym Kramsku koło Babimostu :)
  •  

spitygniew

P.S. To prawda.
  •  

poloniok

  •  

spitygniew

P.S. To prawda.
  •  

poloniok

  •  

Widsið

Ja wiem? Inne nazwy drzew i ich derywaty też brzmią dziwnie? Brzeziny albo Jedlina np.?
  •