Autor Wątek: dobry wieczór :-)  (Przeczytany 1422 razy)

Offline Toyatl

dobry wieczór :-)
« dnia: Marzec 15, 2015, 18:24:06 »
nazywam się Grzesiek, jestem lingwistycznym naturszczykiem i od dłuższego czasu przeglądam sobie to forum. no i czasem znajduję, czego szukam. :-) powolutku tworzę swój alternacyjny konlag, może jak się trochę rozwinie, to go tu umieszczę.
coś o sobie? lubię czarny kolor i czarny humor, 17 jest moją ulubioną liczbą, a alfabet grecki - pismem.  8-)

Offline Noqa

Odp: dobry wieczór :-)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2015, 18:28:54 »
Witaj, zawsze to miło zobaczyć tu kogoś nowego :)
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.

Offline CookieMonster93

« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2015, 18:33:55 »
Również witam i mam nadzieję, że ci się tu spodoba. :-)

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderatór
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Konlangi: Ziemskie, Kyońskie, Adnackie; autor neszszszczyzny
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2015, 18:46:24 »
Witam i ja!
Po niku pomyślałbym żeś actekofil.

Offline Towarzysz Mauzer

« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2015, 18:48:59 »
Witamy i czekamy na ciekawy opis języka, bośmy odrobinę tu wypaleni twórczo i przytłoczeni ciężkim bagażem doświadczeń językoznawczych ;). Jako odpowiedzialny zgred i administrator, polecam zaczynanie zdań dużą literą - generalnie to forum otwarte na ortograficzne nowinki, ale dłuższe teksty są chyba czytelniejsze, gdy zdania im mają wyraźny początek.

Henryków actekofil zabrzmiał mi jak nazwa jakiegoś przyjemnego leku na kaszel, hm.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ

Offline Toyatl

« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2015, 19:14:05 »
Witam i ja!
Po niku pomyślałbym żeś actekofil.
jasne, że tak.  szczególnie -tl jest śliczne.  ale uczciwie stawiając sprawę, to słowo zaczęło łazić mi po głowie po spożyciu dawki C2H5OH z dodatkiem CO2 i chmielu.  :-D   inspirująca substancja, tylko trza umieć ją stosować.

Offline Toyatl

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2015, 19:29:57 »
Jako odpowiedzialny zgred i administrator, polecam zaczynanie zdań dużą literą - generalnie to forum otwarte na ortograficzne nowinki, ale dłuższe teksty są chyba czytelniejsze, gdy zdania im mają wyraźny początek.
ok.  przyjąłem do wiadomości.  no ale nawyk - rzecz święta.

Offline Spiritus

« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2015, 19:43:18 »
Jŏ ciã richtich witōm tukej sam, ty nŏsz nowy giździe pierōński! Miyło mie fest.
To jest nawet zabawne, że na tym forum można sobie spokojnie pisać w cyrylicy, hangylu czy w ogóle w innym języku, ale jak ktoś zaczyna pisać zdanie z małej litery, zaraz pojawiają się wąty xd.

No cóż, mam nadzieję, że jakoś się oswoisz ze specyfiką forum.
QVIS·SVM

Offline Ghoster

« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2015, 19:44:28 »
To naprawdę żaden problem wcisnąć shift od czasu do czasu, staraj się tego przestrzegać, bo w sumie to jestem bardzo wdzięczny Conlangerowi za to, że jego użytkownicy naprawdę starają się pisać poprawnie (nawet jeśli wielu sprzeciwia się pewnym obowiązującym cechom ortografii - zazwyczaj słusznie zresztą) i nigdy nie musiałem tu doświadczać walki z tym co czytam a tym, co wiem o ortografii polskiej.

Witam, czekam na konlang, za alternacje zawsze propsy.

Edit:
Za nieznajomość hangylu można winić tylko siebie - za niemiłe uczucia związane z czytaniem nieortograficznego tekstu można już kogoś. xd
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2015, 19:46:50 wysłana przez Ghoster »

Offline Mścisław Bożydar

• Πατριάρχης Γλώσσοποιίας
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2015, 16:16:54 »
Toyatl, nie ucieknij od razu
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?