Niedorzeczowniki i rzeczowniki-duchy

Zaczęty przez Wedyowisz, Marzec 22, 2015, 14:34:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

spitygniew

Tak jak napiał Wedyowisz, wspomniana znajoma użwya tego w znaczeniu "bycie/chodzenie boso", np. na drzwiach jej pokoju wisi kartka "tylko bosak" (przyznam, że miałem problem ze zrozumieniem tego w pierwszej chwili), i o swoich bosych spacerach po lesie (ogólnie jest specyficzną osobą) mówi "zrobić bosak".
P.S. To prawda.
  •  

Wedyowisz

Cytat: spitygniew w Marzec 24, 2015, 19:47:09np. na drzwiach jej pokoju wisi kartka "tylko bosak" (przyznam, że miałem problem ze zrozumieniem tego w pierwszej chwili)

Czy jesteś przeciwniczką stosowania innych przyrządów w abordażu?
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Ghoster

#18
[...........]
  •  

Towarzysz Mauzer

CytatTak jak napiał Wedyowisz, wspomniana znajoma użwya tego w znaczeniu "bycie/chodzenie boso", np. na drzwiach jej pokoju wisi kartka "tylko bosak"
A jednak występ w Tańcu z gwiazdami zrobił swoje.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Dynozaur

Żywiec, pomijając nazwę miasta i markę piwa.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Henryk Pruthenia

No nie wiem, coś mi się kojarzt ze slangiem wędkarzy.

Towarzysz Mauzer

Otóż w skupie żywca nie skupują bynajmniej piwa!
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Wedyowisz

Podorędzie co już to wspominałem, ale ktoś mi to wypieprzył razem z offtopem vilenoprutheniastym, pazucha
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Noqa

Żywiec to żywe (jeszcze nie ubite) zwierzęta hodowlane, co w tym dziwnego?

Zawsze mi się wydawało, że pazucha to  taka poła. Ale chyba to bardziej moje wyobrażenie.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Todsmer

Ja jak wyżej, jeśli chodzi o pazuchę.
  •  

tob ris tob

Wg szukacza nikt nie wspomniał... dla niepoznaki. Ponoć archaiczne, ale wciąż dziwne.
Dzień dobry :-)
  •  

Ghoster

#27
[...........]
  •  

Noqa

Rzeczowniki pół-duchy, czyli takie, które jeszcze są dla nas jasne: serio i funkcjonujący bardziej jak przysłówek gratis
A właściwie to może i darmo
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

elslovako

Ani widu, ani słychu nie uświadczymy już raczej w języku mówionym.
  •