Zapotrzebowanie, prośby, zamówienia

Zaczęty przez Canis, Wrzesień 26, 2011, 08:31:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hapana Mtu

Jeśli to rozmówki Wiedzy Powszechnej (autorstwa V. Mandrika), to jest w nich podobno od groma błędów (do czego zresztą sam autor w prywatnych rozmowach się podobno przyznaje).
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Mścisław Bożydar

Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Hapana Mtu

Jeden znany mi błąd to to, że przy wymowie autor konsekwentnie podaje:
i, í [i]
y, ý [i] [y]
a powinno być:
i, y [ɪ]
í, ý [i]
- to już nie jest taoistyczna fonetyka typowa dla rozmówek, tylko pomieszanie fonemów. Osoby znające islandzki lepiej ode mnie twierdzą, że takich niespodzianek ich tam dużo więcej. Choć ostatnio wyszło nowe wydanie, więc może coś poprawili.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Suedpreussen

Ktoś chętny na ciąg dalszy niemieckiego? Mógłbym coś napisać o tworzeniu liczby mnogiej i innych ciekawych rzeczach, które by was ciekawiły :)
  •  

stadoszatanow

Jakby ktoś był zainteresowany to duolingo dzisiaj wrzuciło kurs szwedzkiego ;)
Is fearr Gaeilge briste, ná Bearla cliste!
  •  

Henryk Pruthenia


Suedpreussen

  •  

stadoszatanow

Cytat: Henryk Pruthenia w Listopad 26, 2014, 18:53:50
Wrzuciło?

Udostępniło, otworzyło, przygotowało :P Tak czy inaczej, można robić :P O ile dobrze widzę, następny w kolejce wędzierski.

Is fearr Gaeilge briste, ná Bearla cliste!
  •  

ArturJD

Słuchajcie, jaki podręcznik byście mogli zaproponować do nauki koreańskiego? Chodzi mi o jakiś dostępny, najlepiej ładnie wydany, a nie taki z internetu.
  •  

Mahtlactli Omome Tochtli

Może ten Romualda Huszczy i dwóch-Koreanek-o-niezapamiętywalnych-nazwiskach. Nie znam koreańskiego, ale znam profesora Huszczę i jest megamózgiem. A podręcznik czytałem, sprawia wrażenie fajnego.
  •  

elslovako

Rumuński, ktoś coś?

I jest ktokolwiek zainteresowany duńskim?
  •  

Towarzysz Mauzer

Idą mi zaliczenia i siedzę w papierach, no i mógłbym zrobić przy okazji wprowadzenie w słoweński, podobno uczę się trzeci rok, choć skutki dosyć marne, walę strasznie dużo serbokroatyzmów. Tak czy owak, ktoś by się pisał? Mam sporo notatek, a SCS tymczasowo zapakowany w pudło.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

zabojad

Zawsze chętny na słoweński :) zwłaszcza, że mało polskojęzycznych źródeł do nauki
Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •  

Wercyngetoryks

ChWDChRL
  •  

Suedpreussen

Chętnie bym się czegoś dowiedział o rumuńskim i duńskim, elsovaku.
Sam może coś skrobnę o niemieckim w ferie.

EDYT:
Wciąż czekam na rosyjski :)
  •