Zapotrzebowanie, prośby, zamówienia

Zaczęty przez Canis, Wrzesień 26, 2011, 08:31:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mścisław Bożydar

#60
Oj, własniem zauważył, że nie skończyłem pisać lekcji ukraińskiego xD
Chętnie bym ją dokończył, ale nie wiem czy jest zapotrzebowanie. Jest? :D
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Henryk Pruthenia

Ja bym może je jakoś ogarnął... Wydrukuję je jak będę jechał na Suwalszczyznę.

Mścisław Bożydar

A to spoko.
(a wczoraj nie mówiłeś, że ten pomysł umarł?)
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Henryk Pruthenia


Mścisław Bożydar

Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Henryk Pruthenia

#65
O kurwa.
A co z jutrém?

(tylko nie mów, że jutro jest... To nie może być prawdą!)

Mścisław Bożydar

Wybacz, Karolu. Muszę to powiedzieć:
Jutro będzie... (chwila ciszy pełna napięcia)... jutro.
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Henryk Pruthenia

Załamałeś wsię moję żyźń.
Czas umiérać.
Oł jea.

Noqa

Jest na sali ktoś chętny uczyć arabskiego? :)
Córaz bardziej mnie ten język interesuje i takie wprowadzenie byłoby fajną rzeczą.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Hapana Mtu

Arabskiego?
CytatA teraz zrobimy mały dialog. Państwo będą sobie nawzajem zadawali takie pytanie:
هل أنت خلخال حار؟
Czy jesteś gorącą bransoletką na nogę?
I odpowiadamy:
أنا خلخال حار. و أنت؟ هل أنت خلخال حار؟
Jestem gorącą bransoletką na nogę. A ty? Czy ty też jesteś gorącą bransoletką na nogę?
Arabski jest bardzo fajny, byleby nie musieć się go uczyć, mówić w nim i mieć z nim żadnej styczności...
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Noqa

A czyżbyś ty musiał się go uczyć, mówić w nim i/lub mieć z nim jakąś styczność? :>
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Hapana Mtu

Tak, niestety...
Jestem po roku nauki w wersji ultrahard. Nb. pani arabistka twierdzi, że robi nam wersję lajt, ale roboty z tym mam więcej niż z węgierskim, fińskim i tureckim razem wziętymi (i gwoli ścisłości niż z japońskim w wersji hard), a efektów tego wysiłku brak... Dlatego osobiście odradzam ten język.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Noqa

Może kwestia tego, że jednocześnie robiłeś też węgierski, fiński, turecki i japoński :P Swoją drogą całkiem imponująco, gdzie się uczysz?
Ja planuje sobie, że może spróbowałbym za rok, gdy już chiński i hiszpański trochę ugruntuję. To co mówisz brzmi nawet trochę zachęcająco, jako wyzwanie :P
A może ty byś zrobił jakieś parę mini-lekcji? Chyba, że całkiem cię już arabski brzydzi.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Hapana Mtu

Mogę coś skrobnąć, jeśli znajdę czas, ale za wiele z tego nie wyniknie. Problem w tym, że po roku wałkowania moja znajomość gramatyki arabskiej jest mniejsza, niż była moja znajomość japońskiej, gdy po trzech dniach nauki kan tknęliśmy pierwszą czytankę. W japońskim nie ma liczb (w sensie podwójnej i mnogiej), w arabskim liczby to mordęga, w japońskim nie ma rodzaju, w arabskim rodzaj jest wszędzie, w japońskim dla zbudowania konstrukcji dzierżawczej wystarczy głupie の, w arabskim dzieją się cuda na kiju a wyjątek goni wyjątek... Dlatego nauka arabskiego to jak drałowanie pieszo przez pustynię, gdy te inne języki to jak przejazd 新幹線em.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Noqa

Jakbyś pokazał, co tak w arabskim odrzuca też nie byłoby źle ;-)
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •