Zapotrzebowanie, prośby, zamówienia

Zaczęty przez Canis, Wrzesień 26, 2011, 08:31:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ghoster

#75
[...........]
  •  

Aureliusz Chmielewski

Hmm, jeśli chodzi o liczbę chętnych, to i ja jestem za takimi lekcjami. Ciekaw tego języka jestem już od dłuższego czasu! :D
The n-word
  •  

Hapana Mtu

Jesteście niesamowici. Chyba muszę sobie przypomnieć, jak się pisało z arabskiej klawiatury.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Noqa

Początek możesz robić na romanizacji.
Sama nauka czytania abdżadu chyba by trochę zajęła i proponowałbym robić to równolegle.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Hapana Mtu

پِسْمُ يَسْتْ نَيْوَتْوَيْشِ - پُتَمْ دُپِرُ شِ زَچْنِ زَبَوَ
łacinka
pismu yast naywatwayši - putim dupiru ši začni zabawa
[Zamknij]
My na zajęciach nie korzystaliśmy z romanizacji, a znajdowanie, kopiowanie itd. tych wszystkich literek z kropkami, kreskami i czym tam jeszcze to mordęga. Zresztą, zaczynanie od transkrypcji kończy się tym, że ḥ myli się z خ.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Ghoster

#80
[...........]
  •  

Asgair

Wiem, że trochę off-top, ale w mojej prywatnej transkrypcji:
' b t þ j ħ x d ð r z s š ṣ ḍ ṭ ẓ (albo S D T Z) c g f q k l m n h w y a i u ā ī ū
Służę również własnym układem klawiatury, wydaje mi się bardziej intuicyjnym od typowego, choć różniącym się od powyższego rozwiązania. Większość znaków odpowiada klasycznym znakom łacinki. Co do reszty, ع zapisuje się przez wstukanie na klawiaturze <o>, hamzę przez <p> (chyba od pause ;)), خ przez <c>, ش przez <x>, emfatyczne przez kombinację z shiftem, międzyzębowe jako t+alt, d+alt, šaddę przez <v>, nunację przez kombinację samogłoska+shift, ة przez <e>, itd. Tak się jakoś przyzwyczaiłem ;)
  •  

Ghoster

#82
[...........]
  •  

CookieMonster93

Niedługo zacznę studiować niderlandzki i to się zmieni. XD ]:->

A arabski jest ciekawy, choć jakoś mnie doń nie ciągnie.
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Aureliusz Chmielewski

Ma ktoś odpowiednią wiedzę, by przedstawić podstawy węgierskiego? Byłbym za, gdyż ostatnio napaliłem się na ten język i myślę czy nie iść na jakiś kurs. :D
The n-word
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

tob ris tob

Ja po wycieczce na Węgry sformułowałem jeden wniosek:
Myślisz, że węgierski jest dziwny? To przed wyjazdem do tego kraju pomyśl sobie, że jest 10 razy dziwniejszy - on i tak okaże się jeszcze bardziej pokręcony.

Nota bene czy w węgierskim pisanym naprawdę nie ma różnicy między à i á (a tak właściwie, to jest tam pionowa kreska)?
Dzień dobry :-)
  •  

Aureliusz Chmielewski

Węgierski nie jest dziwny, ale trudny pod względem gramatyki. Dlatego właśnie chciałbym trochę bliżej poznać ten język :D
The n-word
  •  

Towarzysz Mauzer

A i ja byłbym zainteresowany jakimiś rozmówkowymi podstawami, jadę we wrześniu na 2 tygodnie do Budapesztu i strasznie mi dziwnie, że jadę do kraju, gdzie absolutnie-absolutnie nie będę rozumiał otoczenia.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Henryk Pruthenia

No, dla konlangera to najgorsza emocja...