Zapotrzebowanie, prośby, zamówienia

Zaczęty przez Canis, Wrzesień 26, 2011, 08:31:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

Fanael

Zna ktoś szfecki na tyle, by być w stanie napisać kurs?
  •  

Towarzysz Mauzer

CytatCzy może ktoś ma jakąś mapkę z izogłosami (słowiańskie dialekty). Cóź, ostatnie takiego coś zobaczyłam na wykładzie terenowym w instytucie, ale tam jakoś niechętnie udzielili jakichkolwiek wyjaśnień.
Właśnie zawalam uczenie się na egzamin, bo znalazłem Mały atlas gwar polskich. Jest też Ogólnosłowiański atlas językowy. Wadą takich wydawnictw dla nas, śmiertelników, jest ogromna ilość wiadomości bez wyłuszczenia tych najbardziej podstawowych (bo są uznawane za oczywiste). Ale ile ciekawostek można wygrzebać!
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Todsmer

,,Mały", 13-tomowy atlas... Ciekawe jak wygląda ,,wielki atlas" :P
  •  

Toivo

Cytat: Fanael w Czerwiec 14, 2013, 21:53:36
Zna ktoś szfecki na tyle, by być w stanie napisać kurs?
Jag. Tylko że z czasem słabo, ale jakby było zainteresowanie, to może bym znalazł czas na skrobnięcie kilku lekcji.
  •  

zabojad

Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •  

Pluur

A może by ktoś z włoskim spróbował?

~mamy na forum kogoś kto umie po włosku?
  •  

zabojad

Toivo: ja bym był chętny na szfecki.
btw. zna/ma ktoś notatki scs i byłby w stanie przygotować lekcję/ notatki?
Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •  

Towarzysz Mauzer

Cytatbtw. zna/ma ktoś notatki scs i byłby w stanie przygotować lekcję/ notatki?
Jeśli ktoś nie ma lepszych, to w sumie mogę pociągnąć w wakacje parę lekcji na bazie moich notatek pt. aoryst+imperfectum+participia dla żółtodziobów (inne tematy też są, no ale one są przystępniejsze same w sobie).

Ja zaś bardzo sobie ostrzę zęby na wykład zdań względnych i w ogóle podrzędnych w tureckim. Ale może pojęczę też w stosownym dziale ;).
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Dynozaur

Ja nie mam notatek z SCSa, ale co umiem, to umiem.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Toivo

Cytat: zabojad w Czerwiec 30, 2013, 10:05:02
Toivo: ja bym był chętny na szfecki.
To już 2 osoby, w takim razie mogę w wolnej chwili coś sklecić. A w jakiej formie by wam odpowiadało? Raczej jak lekcje, czyli z dialogami itp., raczej jak gramatyka, czyli dużo suchego materiału na raz, a może w formie pytań (waszych) i odpowiedzi?
  •  

zabojad

Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •  

Henryk Pruthenia

A ja ostatnio kupiłem sobie podręcznik do szwedzkiego. Obaczym co będzie, ale chętnie uzupełnię braki.

Ghoster

#177
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia

Mogę poprowadzić.
Mam trochę zamieszanie, albowiem praca + studia + przeprowadzka, ale dałoby się.

Ale jaki to ma być kurs?
Bo leksykalno-gramatyczny trochę słabo, od tego są słowniki tematyczne, a tak, to mogę gramatykę rozjaśnić co i jak i kiedy. + przykłady.
Trochę o akcencie mogę pomówić, i różnych dziwnych konstrukcjach, wymowę rozjaśnić, oraz z jakich słowników korzystać (bo większość to kpina i nadaje się do tłumaczeń, ale nigdy do przyswajania).

Ghoster

#179
[...........]
  •