Zapotrzebowanie, prośby, zamówienia

Zaczęty przez Canis, Wrzesień 26, 2011, 08:31:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dynozaur

Coraz gorzej ci wychodzą te multikonta, Canis xDDDDD

Nawet się kurde nie starasz xD
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Canis

Cytat: Dynozaur w Listopad 05, 2016, 22:03:50
Coraz gorzej ci wychodzą te multikonta, Canis xDDDDD

Nawet się kurde nie starasz xD
Co? :)
  •  

spitygniew

Dynek, wejdź proszę w tryb odstraszania...
P.S. To prawda.
  •  

Pluur

Cytat: spitygniew w Listopad 06, 2016, 13:27:37
Dynek, wejdź proszę w tryb odstraszania...

Przypadkowo polubiłem :C
  •  

Draco332

Cytat: Dynozaur w Listopad 05, 2016, 22:03:50
Coraz gorzej ci wychodzą te multikonta, Canis xDDDDD

Nawet się kurde nie starasz xD
I tak właśnie witają nowych użytkowników, wystarczy że wejdą to od razu biorą ich za multikonta innych użytkowników XD
  •  

Úlfurinn

Ja mogę utworzyć kurs języka islandzkiego oparty na kursie z icelandiconline.is. Podana przeze mnie strona oferuje poznanie islandzkiego na poziom biegły, jednak nauka przy użyciu tej strony jest bardzo czasochłonna i po prostu trudna. Mogę stworzyć kurs w oparciu o moje notatki z zeszytu, dzięki czemu znacznie ułatwię naukę tego pięknego języka.
Język może się przydać przy tworzeniu conlangów, islandzki posiada silny puryzm językowy (komputer - tölvan; telefon - síminn to tylko najprostsze przykłady), ponadto jest praktycznie niezmieniony od ok. 800 lat.
smrt zidum
  •  

Widsið

Cytat: Úlfurinn w Grudzień 17, 2016, 00:23:50
ponadto jest praktycznie niezmieniony od ok. 800 lat.
Bzdura :) Ale kurs chętnie zobaczę :)
  •  

Todsmer

Cytat: Widsið w Grudzień 17, 2016, 00:54:06
Cytat: Úlfurinn w Grudzień 17, 2016, 00:23:50
ponadto jest praktycznie niezmieniony od ok. 800 lat.
Bzdura :) Ale kurs chętnie zobaczę :)
Od strony pisowni niewiele, przynajmniej literacki, prawda? Są wzajemnie zrozumiałe.

Ale, z drugiej strony, żywe skamieniałości nie istnieją. Nigdy i nigdzie. Najwyżej ewolucji brakuje nowych mutacji, bo populacja jest zbyt mała.

Cytat
Ale kurs chętnie zobaczę :)
I see what you did there ;)
  •  

Úlfurinn

Cytat: Widsið w Grudzień 17, 2016, 00:54:06
Cytat: Úlfurinn w Grudzień 17, 2016, 00:23:50
ponadto jest praktycznie niezmieniony od ok. 800 lat.
Bzdura :) Ale kurs chętnie zobaczę :)

Cóż, to może mam idiotyczne źródła, albo źle zrozumiałem taką informację...
...Swoją drogą, teraz jak patrzę, co powypisywałem dzisiaj w nocy to aż mi się śmiać chce.
smrt zidum
  •  

Widsið

Cytat: Todsmer w Grudzień 17, 2016, 03:56:26
Od strony pisowni niewiele, przynajmniej literacki, prawda? Są wzajemnie zrozumiałe.
[/quote[
W pewnym stopniu tak, ale jednostronnie - Islandczyk rozumie staronordyjskie teksty, ale osoba rozumiejąca staronordyjskie teksty nie połapie się w tekstach islandzkich.

Cytat
Cytat
Ale kurs chętnie zobaczę :)
I see what you did there ;)
:D
[/quote]

CytatCóż, to może mam idiotyczne źródła, albo źle zrozumiałem taką informację...
Albo powielono tam znany stereotyp, że "skoro wygląda tak jak 800 lat temu, to nic się nie zmieniło", a zmieniło się dosyć sporo: przypływ nowego słownictwa, dosyć abstrakcyjne dyssymilacje (współdzielone zresztą z zachodnią Norwegią, co pokazuje, skąd przybyli pierwsi osadnicy), zabawy ze składnią, masa przesunięć semantycznych, zmiany w morfologii... Jak napisałem wyżej, o ile Islandczyk być może zrozumie teksty staronordyjskie, to i tak nie ma pojęcia, jak to się wtedy wymawiało i będzie zaskoczony słownictwem i składnią.
  •  

Obcy

Dalej języka rosyjskiego brak, a zaawansowanych w tym języku na PFJ-ce jest z trochę osób.
  •  

Henryk Pruthenia

Да не будет.
Пока.
Но для тебя именно я не начну ничего.
В России пидарисов нету, чувак. И твоих <<мускулистов>> не надо, и что еше вдобавок? Старая Европа Марии? Иди нах!

Obcy

#282
Już cztery lata ludzie proszą... Uże czitiri goda...

BTW jak już, to mię należy zwać пидорас...
  •  

Úlfurinn

Ja mógłbym spróbować zrobić kurs rosyjskiego, ale w życiu jeszcze czegoś takiego nie robiłem. xD
smrt zidum
  •  

Henryk Pruthenia

Tak na serio, to zrobię do końca roku. Jeżeli się we wrześniu przypomnicie, to zrobię.