AAR - Extented Timeline EU4 z althistowymi zmianami.

Zaczęty przez CivilixXXX, Grudzień 15, 2018, 21:06:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

CivilixXXX

Gra jest w trybie obserwatora, od 58 r.

Zmiany w historii:
1. Większe rozpowszechnienie i liczebność Słowian.
2. Małe państwo słowiańskie w Tybecie. Zagonieni tam przez Hunów.
3. Niepodległy Egipt i Judea.
4. Państwa Hunów i Bułgarów.
5. Więcej państw w Afryce.

Skrót wydarzeń w liście (do 113r.).

63 - Koniec wojny rzymsko-partyjskiej. Podział Rzymu. Chrystianizacja zachodniego Rzymu.
65 - Bunt rzymski.
69 - Egipski podbój Kusz. Bizancjum traci wschodnią Cyrenajkę wobec Egiptu. Koniec rzymskiego buntu. Rzymianie tracą Brytanię, Galię Północną, Galicję, większość Italii i Mauretanii. Rzym z powrotem pogański.
73 - Wojna alemańsko-rzymska.
74 - Wojna bizantyjsko-egipska.
77 - Koniec wojen w Egipcie i Rzymie. Byzantium odzyskuje części ziemi utracone w 69 r. Status quo w wojnie germańsko-rzymskiej. Judea upada.
79 - Słowianie podbijają Południowe Bułgarów Nadwołżańskich. Han atakuje Xionghu.
81 - Wojna bizantyjsko-słowiańska.
86 - Status quo w wojnie bizantyjsko-słowiańskiej.
88 - Druga wojna germańskich plemion z Rzymem. Rzym traci Burgundię.
89 - Galowie pokonują Pikardię i Lorraine.
90 - Słowianie Tybetańscy podbijają Bhutan.
94 - Bizantyjska Szlachetna Wojna.
95 - Byzantium załącza Suez. Rzym traci Portugalię do Galicji.
97 - Koniec drugiej wojny germańsko-rzymskiej. Rzym kończy się pokonany i rozbity. Druga inwazja Han na Xionghu.
100 - Wojna eturyjsko-rzymska.
103 - Upadek Pomorza.
104 - Rzym traci ziemie w Afryce. Stworzenie papiestwa w Barium.
112 - Rzym traci środkową Iberię.

Mapa Europy w roku 100.
Sei Kryoutxtuo Ki
  •  

Henryk Pruthenia

Zagraj Słowianami i załóż Królestwo Propanu-Butanu!

Borlach

Wielka Partia! Tylko Babilon trzeba z powrotem przyłączyć do Rze... Partii
Generalnie ciekaw jestem jak się sytuacja rozwinie. A Słowianie w Tybecie przeszli na Buddyzm?
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

CivilixXXX

Jak na rok 130, Partia już prawie podbiła Babilon. Słowianie w Tybecie radzą sobie dobrze. Nie przeszli na Buddyzm, religia ta nie jest specjalnie w tamtych regionach rozpowszechniona. Następne informacje będą z roku 150.
Sei Kryoutxtuo Ki
  •  

agentcooper

Ile trwa u Ciebie rok, tak w przybliżeniu? Ja kiedyś tego próbowałem i tylko nabijałem absurdalny rachunek za prąd, bo w jeden dzień mijało może 100 lat xD
  •  

CivilixXXX

W godzinę robię ok. 40 lat. Jednakże, nie mam dużo czasu na granie, więc idzie to dość wolno.
Sei Kryoutxtuo Ki
  •  

CivilixXXX

#6
3 zrzuty ekranu z roku 150. Niestety, jakiś glicz pokolorował ziemie nieskolonizowane na ruziowo.




W Europie jedynią ważniejszą zmianą jest dalszy rozpad Rzymu, sporo zmieniło się w Tybecie. Palia (Słowianie Tybetańscy, zaznaczeni na ciemnoniebiesko) zdobyli sporo ziem.
Sei Kryoutxtuo Ki
  •  

Borlach

No proszę, a Stary Egipt wciąż istnieje! Wyznaje chrześcijaństwo, czy wciąż własną wiarę?
Poza tym, wciąż czekam na partyjski podbój Babilonii. Swoją drogą, co to za państwo - znaczy jakiej religii i kultury?   
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •