Nowy aprioryczny conworld Canisa, HP i Pluura [przygotowania]

Zaczęty przez Canis, Grudzień 23, 2015, 22:21:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

Widsið

Chętnie bym dołączył, gdyby Todsmer uprzejmie odstąpił mi kawałek swojego terytorium (fioletowy prawie-równoległobok). Myślałem o małej konfederacji miast-państw na poziomie 4.
 •  

Todsmer

 •  

Widsið

Będę więc wdzięczny za widok nieba z północnego wybrzeża tego śródlądowego morza, co to się w moim czworoboku mieści. Nie ogarniam tego SE zupełnie o.O
 •  

Henryk Pruthenia


ArturJD

 •  

Canis

Zrobi się jutro, mam nadzieję do 13, dziś poszedłem w gości po czym sam miałem gości (do 2 w nocy).
 •  

Canis

Ząłaczam mapę z uaktualnionymi obszarami zainteresowań i w .png a nie w .jpg. Mam nadzieję, że ładniej to wygląda, ale jakieś drobne tereny jednym pozabierałem, innym dałem. Mam nadzieję, że nie będzie zastrzeżeń (w końcu musiałbym przerysowywać wszystko od początku), ale jakby co, dajcie znać.
http://i65.tinypic.com/27zi4pc.png

Pory roku: To najpierw potrzebowałbym matematyka, który wyliczy gdzie jakie pory roku będą. Najlepiej mając SE w rękach.

Widsið
Nocne niebo ze wskazanego miejsca:
http://i.imgur.com/6ISRd9h.jpg
http://i.imgur.com/gCKqnY8.jpg
http://i.imgur.com/KQR7N4z.jpg
http://i.imgur.com/bykiNhb.jpg
http://i.imgur.com/VnwfPsL.jpg
http://i.imgur.com/lZwgiKH.jpg
http://i.imgur.com/QoXCvSO.jpg
http://i.imgur.com/qNGbFV7.jpg
http://i.imgur.com/WFYuGue.jpg - noc, strona bezgwiezdna. Data dzisiejsza. Gazowy olbrzym z licznymi księżycami wstał, doskonale go widać.

Henryk Pruthenia
http://i.imgur.com/h1AwnaU.jpg - przy obecnej dacie zdarzyło się, że cała macierzysta galaktyka zaszła i wszędzie jest strona bezgwiezdna...
http://i.imgur.com/gGDwCop.jpg - ale zanim do tego doszło, dwie inne znane nam galaktyki: Andromedy...
http://i.imgur.com/0pi0jVa.jpg - ...i trójkąta (totalnie niewidoczne bez teleskopów)
http://i.imgur.com/eYouK6I.jpg - czarna noc!
http://i.imgur.com/A3gQltc.jpg
http://i.imgur.com/lCUx5AR.jpg - zmierzch jądra galaktycznego
http://i.imgur.com/JgScex8.jpg - jak u naszego wodza, po stronie bezgwiezdnej wschodzą gazowe olbrzymy z księżycami
http://i.imgur.com/Ag6GNTL.jpg - znowu strona gwiezdna

ArturJD
U ciebie obecnie gdy zapada zmierzch, rodzima galaktyka już od razu zachodzi. Podobnie Droga Mleczna i Obłoki Magellana. Wschodzi za to księżyc. Odbite od niego światło jest silne, gdyby nie on, to w ogóle byłoby czarno, jak niebo traci gwiazdy. Mowa cały czas o półkuli północnej. Na moich i Pluurowych ziemiach, z kolei, galaktyka rodzima póki co w ogóle nie zachodzi, kręci tylko bączki na niebie. Poza tym, widok jest podobny jak u kolegów.
http://i.imgur.com/xhrzPvx.jpg
http://i.imgur.com/FEJmTtl.jpg
http://i.imgur.com/fdphpy8.jpg
http://i.imgur.com/wflJRc6.jpg
 •  

Obcy

A jakie macie pory roku? W normalnym przypadku na półkuli północnej jest przeciwieństwo półkuli południowej, a w strefie międzyzwrotnikowej, zwłaszcza blisko równika sprawa ciut się komplikuje, chyba że jest jeszcze związek między gwiazdami a porami roku lub pory roku są nazwane np. od okresowych zjawisk typu monsun.

Z czasem też jest nieco gorzej, bo może wasza planeta jest różnie odległa od Słońca w różnych porach roku, tak jak na Ziemi.
 •  

Canis

Cytat: Obcy w Styczeń 07, 2016, 14:54:48
A jakie macie pory roku? W normalnym przypadku na półkuli północnej jest przeciwieństwo półkuli południowej, a w strefie międzyzwrotnikowej, zwłaszcza blisko równika sprawa ciut się komplikuje, chyba że jest jeszcze związek między gwiazdami a porami roku lub pory roku są nazwane np. od okresowych zjawisk typu monsun.

Z czasem też jest nieco gorzej, bo może wasza planeta jest różnie odległa od Słońca w różnych porach roku, tak jak na Ziemi.
Tu ogólnie jest cyrk.
http://s23.postimg.org/knlb56om1/ayy.jpg
 •  

Pluur

CytatPytam ponownie o rodziny językowe, bo choć najprawdopodobniej będę coś majstrował z Pluurem (i tak chciałem, żeby moi ludzie pochodzili pierwotnie z gór), to chcę zobaczyć, co ogólnie sądzicie o pomysłach wspólnych rodzin/języków.
Główną rodzinę językową tworzę samodzielnie, języki dość podobne do siebie, albo nawet jeden język z wieloma dialektami. Resztę mogę współtworzyć, albo wywodzić z wspólnych rodzin językowych - głównie północne terytoria i północna wsypa

CytatNa moich i Pluurowych ziemiach, z kolei, galaktyka rodzima póki co w ogóle nie zachodzi, kręci tylko bączki na niebie. Poza tym, widok jest podobny jak u kolegów.

Jako, że też prosiłem poproszę jeszcze z parę fotków z zaznaczonego przeze mnie obszaru: http://imgur.com/O8LEBE6
 •  

Canis

Roger that, wrzucę dziś w nocy lub jutro około 13. Z datą dzisiejszą.
Chyba, że mnie dunder świśnie.
Nie, Todsmer, please! ;_;
 •  

ArturJD

Dziękuję Canisie, doceniam wysiłek!

Udało mi się uporać z SE i mogę już buszować po naszej planecie. I zrozumiałem na czym polega nietypowość tego kąta nachylenia.

Zdjęcia fajne, właściwie moje niebo ma wszystkie ciekawe elementy. Co ciekawe są jakby "dwa słońca", bo jednym z nich jest ta gromada gwiazd.

BTW jak wygenerowałeś tę mapę? Jestem dość nowy w SE i jeszcze wszystkiego nie ogarnąłem. Próbowałeś to odpalać na wersji 0.9.7.4 beta? Czy poczekasz na pełny update?
 •  

Canis

Wersji 0.9.7.4 jeszcze nie ma (chyba że wyszła dziś). Poprzednimi razy, gdy wychodziła nowa wersja, ziarno generowania świata się zmieniało. Naszej planety nigdy byśmy nie odnaleźli. Dlatego choć zainstaluję sobie 0.9.7.4 jak wyjdzie, to na potrzeby naszego conworldu zignorujemy nową wersję.

Eksport map możesz zrobić zaznaczając planetę, klikając ESC, wybierając Edit czy Editor czy co tam jest i Export planet. Jeśli komuś się uda wyeksportować mapę w rozdzielczości ponad 2K - byłoby ekstra.
 •  

Canis

No dobrze, dzieci, moim zdaniem ogólnie jesteśmy gotowi do ataku. Szczerze mówiąc to jedyne, co mnie jeszcze zatrzymuje, to fakt, że dziwnie będzie nazywać nowy temat "Nowy aprioryczny conworld"... chciałoby się mu nadać jakąś konkretniejszą nazwę.
 •  

Henryk Pruthenia