Nowy aprioryczny conworld Canisa, HP i Pluura [przygotowania]

Zaczęty przez Canis, Grudzień 23, 2015, 22:21:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Parę pytań:
Co robimy z tymi pęknięciami? Ja bym je ignorował. Ewidentnie nie są to rzeki.
Secundo: postaram się jakoś poczytać co i jak z klimatem,  by móc pokolorować mapkę wg stref i pod to ustawimy roślinki.  Co wy na to?

Canis

Jestem za. Możemy zignorować te pęknięcia, a mapy przerobić na podstawie wygenerowanych map na własne potrzeby, ale prosiłbym bez drastycznych zmian. Zamierzam jeszcze korzystać ze Space Engine w naszym roleplayu.

Co do zagrabiania sobie terenów, niestety nie mam zbyt wielu miejsc do popisu, jeśli chciałbym tropikalny kawałek kontynentu, dużo mórz i wysp do żeglugi. HP, czy mógłbym się ustawić na morzach na zachód od twojego półksiężyca i zrobić tam ojczyzny swoich cywilizacji? Chciałeś kontynentalną potęgę, a w ten sposób również nasze cywilizacje będą mogły oddziaływać ze sobą.

Pluur niech sobie coś weźmie, jeżeli mapki mu odpowiadają oczywiście.

Zostawmy wolne lądy na wypadek gdyby ktoś jeszcze chciał się dołączyć do conworldingu.
EDIT: Jestem w stanie zrobić coś z rzekami, które nazwałeś pęknięciami, jak coś.
  •  

Henryk Pruthenia

#17
Hmmmm, a możesz uneutralnić tę dużą wyspę na północy?
Z krótkich przemyśleń,  to sądzę,  że mój obszar klimatem powinien przypominać Europę,  mam nawet Golfsztorm! Ten kawałek u północy ze względu na swoją otwartość powinien przypominać Syberię i Chiny. Wyspy na północy to coś od Islandi na Grenlandii kończąc.  Obszary przy morzu wewnętrznym to ciekawe miejsce. Powinno być tam wilgotno i cieplusio. Naprawdę,  wyjątkowy klimat.  To dalej na południe w klatce gór jak dla mnie powinno być dość jałowym miejscem. Brrrr. Obszar wewnątrz nad jeziorem po morze na wschodzie i na zachodzie mój półksiężyc to najprawdopodobniej pustyniejące stepy. Nie wiem co dokładnie będzie tuż za moimi górami na wschód.  Muszę znaleźć analogiczne miejsce na Ziemi. Wyspy na zachodzie na północy powinny być dość chłodne. Jeżeli nikt się nie obrazi ukradnę jak będzie jeszcze wolne step.

Canis

Cytat: Henryk Pruthenia w Grudzień 28, 2015, 00:36:32
Hmmmm, a możesz uneutralnić tę dużą wyspę na północy?
Którą dużą wyspę na północy? Tę poza moją ramką? Jeśli tak - to oczywiście, nawet jeżeli żeglarze któregoś z moich państw tam dotarli, to nie kontrolują tego miejsca. PS. z tego co widzę, twój półksiężyc to są jakieś wyżyny.
  •  

Henryk Pruthenia

Ta duża w lewym rogu u góry w ramce. Ta wyspa pod Twoją kontrolą de facto blokuje mi dostęp do otwaryego oceanu.

Canis

Ach, tą! Pewnie, niech będzie to neutralna ziemia. Ale też zakładam, że nasze populacje będą za małe na jakąś skuteczną blokadę całego oceanu. Tym bardziej, że zamierzam mieć tylko jedną cywilizację, która osiągnęła maksymalny dopuszczalny limit rozwoju technologicznego (silnik parowy - zapewne tylko w pojedynczej pracowni). Pasi?
  •  

Henryk Pruthenia


Canis

To pomyśl nad swoim zasięgiem kontroli i zaznacz na mapce i potem Pluur niech też to zrobi.
  •  

Pluur

  •  

Canis

  •  

Otok

Zapowiada się ciekawie :D jeżeli zechcecie, chętnie pomogę przy planecie, klimacie, roślinkach itp.
  •  

Pluur

Nie zbyt wiem jaką rozpiętość ma mieć ta Pruteniowa potęga kolonialna, jak ów naszkicuje swe wpływy ja dostosuję do nich swą cywilizację
  •  

Canis

Spoko.
Jedynie nie ma co się za mocno przywiązywać może jeszcze do map, bo zamierzam usunąć rzeki i trochę doszlifować łańcuchy górskie.

Pruthenia: rzeki, które nazwałeś "pęknięciami", mogą się wydawać duże, bo cała planeta jest sporo mniejsza od Ziemi.
  •  

Pluur

  •  

Canis

http://i.imgur.com/4KhmzwB.jpg
Na tym zrzucie ekranu masz różne parametry. To, czy będziemy się ich słuchać czy nie, to oczywiście kwestia konwencji i umowy między nami. Tu mamy planetę wielkości 7524,94 km, czyli 0,59 rozmiarów Ziemi - to jest nieco ponad pół Ziemi.
  •