Nowy aprioryczny conworld Canisa, HP i Pluura [przygotowania]

Zaczęty przez Canis, Grudzień 23, 2015, 22:21:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pluur

CytatGeneralnie wg Space Engine większość wyspy to płaska pustynia, ale nie musimy się tym przejmować (cała planeta jest pustynna wg gry). Góry masz nienajwyższe na planecie, ale ośmiotysięczniki i tak są dosyć częste.
No i dobrze, chcę góry ale nie za wysokie, po prostu w miarę 'ludzkie' Jak z wyżynami i ewentualnymi depresjami na mym terytorium?

CytatCo się tyczy nocnego nieba - cóż, ewidentnie w moim czasie symulacji trwa u nas na półkuli południowej dzień polarny, i noc zapada na krótko.
To znaczy na ile?

CytatGłówna galaktyka nigdy do końca nie zachodzi, więc nigdy nie jest też jakoś mocno ciemno
Czyli, że w dzień owa jest widoczna? Czy planety, ew. xiężyce są widoczne w dzień ciągle, czy tylko w dane dni, abo w ogóle?

CytatAkurat na tych ziemiach, które zachodzą za wasze terytoria, nic nie żyje. Tam są potężne góry, możecie sobie ten teren podzielić na pół.
Okej, mogę oddać nawet większą część owych gór.

CytatPluur, mam też dla ciebie dobrą wiadomość, zrobiłem symulację z nocy polarnej z mojej wyspy, oto efekt: http://i.imgur.com/jdkfYwH.jpg Powinieneś spokojnie widzieć Drogę Mleczną przynajmniej z bardziej północnych terenów.
To bardzo dobrze! Dziękuję. Będzie widoczny jej obrót w jakiś odstępach czasu, czy nie? I czym jest ta mała plamka u dołu obrazu?

Cytat
Natomiast przyznaję się bez bicia, że za cholerę nie rozumiem o co chodzi w efekcie nachylenia tej planety na oświetlenie planety. Po pierwsze mam wrażenie, że stale jest oświetlone jakieś 65% planety z jakiegoś powodu, a nie pół, a poza tym krótkie pory roku, krótki okres orbitalny (rok) oraz dość poważne nachylenie osi powodują, że planeta się szybko obraca trochę po skosie. Potem będę musiał to trochę przestudiować i jaki to będzie miało wpływ. Wiem jedno - Droga Mleczna będzie dobrze widoczna z półkuli północnej.
Myślę, że tutaj zbytnio lepiej nie kombinować.

CytatZaćmienie słońca nad Pluurowymi ziemiami!
Piękne to i takie mityczne. Jak często dzieją się zaćmienia?

CytatOto gotowa mapa klimatyczna. Należy podejść do tego oczywiście z pewną dozą dystansu:
Główny obszar mojego zainteresowania:

Po za tym myślę, że taką mapę klimatyczną zatwierdzamy.

Cytat: ArturJD w Styczeń 03, 2016, 16:09:26
Druga sprawa: co z prądami morskimi? Wiadomo, że wpływają one istotnie na klimat. Czy można sobie stworzyć "własny" prąd morski na potrzeby swoich ziem, czy potrzebna jest wtedy szersza konsultacja?
Myślę, że każdy sobie, a po ustaleniu tych co chcą dorobimy kolejne

CytatEDIT: i czy dałoby się wpisać gdzieś w jednym poście (może już w osobnym temacie dla jasności?) wszystkie do tej pory wymienione właściwości planety? Wiem, że to trochę roboty, ale skakanie po 7miu stronach tematu nie jest wygodne.
O to!

CytatCiekawa propozycja, HP, ale sie troche pospieszyles. Na pewno chcemy dublowac faune ze znanej nam Ziemi?
Flora i fauna W JAKIMŚ STOPNIU może być tożsama, acz ja osobiście planuję wprowadzić kilka osobników inkszych. Swoją drogą trawa dominuje na naszym globie, czy nie?
  •  

ArturJD

@Canis
Czy Tobie też po wprowadzeniu zmian planeta zrobiła się sraczkowata? Bo mi zniknęły oceany, a Twoje zdjęcia również kolorami planety nie grzeszą. Da się to jakoś poprawić? Czy to błąd w SE?
  •  

Henryk Pruthenia

Pluur, co do gór, to te oba trójkąty bym nie kurczył, zaburzy mi to bardzo klimat. :<

Co do fauny, to ja u siebie opieram ją o tą z Ziemi. Nie widzę powodu, by wrzucać mackozaury czy sraczkodonty.

Canis

Jestem poza domem, jak wroce to ci dam znac, ale nope - kolorow planety nie zmienimy. Ape SE to dla nas tylko worek wskazowek, wezmiemy fotoszopa i zrobimy zdjeciom lifting ;]
  •  

Pluur

CytatPluur, co do gór, to te oba trójkąty bym nie kurczył, zaburzy mi to bardzo klimat. :<
Ale o co konkretnie chodzi? Bo nie zbyt rozumiem.

CytatCo do fauny, to ja u siebie opieram ją o tą z Ziemi. Nie widzę powodu, by wrzucać mackozaury czy sraczkodonty.
A czy jedno, dwa, czy parę źwierząt zaburzy faunę całej planty? Może się tak zdarzyć, ale czy musimy zakładać, że owo wyźre wszystkie inksze wokół?
  •  

Canis

W ogole cisne z sagowania sraczkodontow, ale wrzucania mamutow, ktore sa cliche i ktorymi juz w skyrimie rzygalem... No, ale to nie na moich ziemiach, to raz, a dwa, ze mozemy pojsc za ciosem: megafauna? Wielkie pancerniki i te sprawy. Zgodzilibyscie sie na to?
  •  

Henryk Pruthenia

Otototototo!
Megafauna jest bardzo dobrym rozwiązaniem! Jestem za! Nie boję się, że zje wszystko wokół, tylko wiem, że ktoś może wpaść na pomysł mackowatego hipopotama, i tylko mówię, że takie cóś by się mnie nie ponrawiło.

A, i dodatkowo, mapa ludów na moich terenach. Oczywiście, z chęcią przygarnę jakieś okoliczne plemiona od innych współtwórców! :)
(Uwaga, brązowe u dołu i góry to różne grupy, ot, zapomniało mi się!)
Niedługo opiszę życie poszczególnych plemion, może nawet i języki. Zwierzątka w lasach odpowiadają tym euroazjatyckim z megafauny.
Jak widać, istnieje podział na zasadniczych jedenaście gałęzi, z czego podobne odcienie zielonego tworzą jeden wspólny typ.

Canis

Cytat: Pluur w Styczeń 03, 2016, 16:29:44
CytatGeneralnie wg Space Engine większość wyspy to płaska pustynia, ale nie musimy się tym przejmować (cała planeta jest pustynna wg gry). Góry masz nienajwyższe na planecie, ale ośmiotysięczniki i tak są dosyć częste.
No i dobrze, chcę góry ale nie za wysokie, po prostu w miarę 'ludzkie' Jak z wyżynami i ewentualnymi depresjami na mym terytorium?
Symulator na temat depresji nic ci nie powie, bo zapewne nie wygenerował tego. To nie znaczy, że ich nie ma. Sam możesz je określić.
Wszystkie twoje łańcuchy górskie są otoczone wyżynami. Wcale jest ich niemało również na południu, nawet w pewnej odległości już o gór. Przykro mi, ale zaznaczony obszar w całości ma średnio 2km n.p.m. - to efekt obniżenia przeze mnie poziomu mórz, a nie tego, że te lądy są wysoko położone.

Cytat: Pluur w Styczeń 03, 2016, 16:29:44
CytatCo się tyczy nocnego nieba - cóż, ewidentnie w moim czasie symulacji trwa u nas na półkuli południowej dzień polarny, i noc zapada na krótko.
To znaczy na ile?
2015.04.26 04h06m10s.46 - zachód słońca. Widać zachodzące obłoki Magellana, Droga Mlecza zupełnie niewidoczna.
2015.04.25 09h00m40s.46 - wschód słońca.
2015.04.24 07h57m40s.47 - kolejny zachód słońca.
-19o10'40".25 / 21o26'19".88, gdzieś u ciebie
Lato.

(fuck, puściłem symulację wstecz :DDDDDDDDD)


Cytat: Pluur w Styczeń 03, 2016, 16:29:44
CytatGłówna galaktyka nigdy do końca nie zachodzi, więc nigdy nie jest też jakoś mocno ciemno
Czyli, że w dzień owa jest widoczna? Czy planety, ew. xiężyce są widoczne w dzień ciągle, czy tylko w dane dni, abo w ogóle?
No to zależy co traktujesz jako "główną galaktykę", ja przez to miałem na myśli galaktykę, w której jesteśmy, ta nie zachodzi do końca, ona tylko się obraca po nieboskłonie na horyzoncie.  W dzień jest ona niewidoczna, ponieważ przesłania ją (jej najjaśniejszą część) na horyzoncie gwiazda macierzysta. Droga mleczna za to z -19o10'40".25 / 21o26'19".88 jest w ogóle niewidoczna latem, chyba że pojedziemy mocno na północ.

Cytat: Pluur w Styczeń 03, 2016, 16:29:44
CytatPluur, mam też dla ciebie dobrą wiadomość, zrobiłem symulację z nocy polarnej z mojej wyspy, oto efekt: http://i.imgur.com/jdkfYwH.jpg Powinieneś spokojnie widzieć Drogę Mleczną przynajmniej z bardziej północnych terenów.
To bardzo dobrze! Dziękuję. Będzie widoczny jej obrót w jakiś odstępach czasu, czy nie? I czym jest ta mała plamka u dołu obrazu?[/url]
Galaktyki się nie obracają. Nie w zauważalnym dla człowieka czasie. Ona będzie w stałym miejscu. Ta mała plamka na dole to prawdopodobnie Wielki Obłok Magellana, satelita Drogi Mlecznej, nieregularna galaktyka mająca jakieś 3-4 miliardy gwiazd. Z Ziemi ją słabo widać, my ją będziemy widzieć bardzo dobrze, bo jest zawsze po bezgwiezdnej stronie nieba.

Cytat: Pluur w Styczeń 03, 2016, 16:29:44
CytatZaćmienie słońca nad Pluurowymi ziemiami!
Piękne to i takie mityczne. Jak często dzieją się zaćmienia?
Nie potrafię ci tego wyliczyć, to jest pytanie dla osób znających się na matematyce. Plama cienia jest imponująca, więc z samej tej racji będzie to się częściej zdarzało.

Cytat: Pluur w Styczeń 03, 2016, 16:29:44
Cytat: ArturJD w Styczeń 03, 2016, 16:09:26
Druga sprawa: co z prądami morskimi? Wiadomo, że wpływają one istotnie na klimat. Czy można sobie stworzyć "własny" prąd morski na potrzeby swoich ziem, czy potrzebna jest wtedy szersza konsultacja?
Myślę, że każdy sobie, a po ustaleniu tych co chcą dorobimy kolejne

CytatEDIT: i czy dałoby się wpisać gdzieś w jednym poście (może już w osobnym temacie dla jasności?) wszystkie do tej pory wymienione właściwości planety? Wiem, że to trochę roboty, ale skakanie po 7miu stronach tematu nie jest wygodne.
O to!

Dobry pomysł, wypiszę wszystko potem.

Cytat: Pluur w Styczeń 03, 2016, 16:29:44
CytatCiekawa propozycja, HP, ale sie troche pospieszyles. Na pewno chcemy dublowac faune ze znanej nam Ziemi?
Flora i fauna W JAKIMŚ STOPNIU może być tożsama, acz ja osobiście planuję wprowadzić kilka osobników inkszych. Swoją drogą trawa dominuje na naszym globie, czy nie?
Czasem ty nie chciałeś zajmować się botaniką? Opracuj coś dla nas.
  •  

Canis

Cytat: Henryk Pruthenia w Styczeń 03, 2016, 17:59:36
Otototototo!
Megafauna jest bardzo dobrym rozwiązaniem! Jestem za! Nie boję się, że zje wszystko wokół, tylko wiem, że ktoś może wpaść na pomysł mackowatego hipopotama, i tylko mówię, że takie cóś by się mnie nie ponrawiło.

A, i dodatkowo, mapa ludów na moich terenach. Oczywiście, z chęcią przygarnę jakieś okoliczne plemiona od innych współtwórców! :)
(Uwaga, brązowe u dołu i góry to różne grupy, ot, zapomniało mi się!)
Niedługo opiszę życie poszczególnych plemion, może nawet i języki. Zwierzątka w lasach odpowiadają tym euroazjatyckim z megafauny.
Jak widać, istnieje podział na zasadniczych jedenaście gałęzi, z czego podobne odcienie zielonego tworzą jeden wspólny typ.
Jeszcze raz ci tylko wypiszę wielkimi literami:

  • Nazwa polska bierze źródło z od nazwy używanej przez miejscowy lud lub lud mocno dominujący na danej ziemi. Góry w obszarze zainteresowań HP będą się nazywały tak jak HP zarządzi, nie ja czy Pluur, czy Todsmer.
  • Nazwy wspólnych obiektów (np. nazwa planety, słońca, galaktyk), a także miejscowe wierzenia głównych cywilizacji, podamy w jednym momencie w następujący sposób:
    - nazwę/opis wrzucamy na https://justpaste.it/
    - blokujemy link hasłem
    - podajemy link na forum
    - gdy wszyscy już wrzucą linki, następnie wszyscy podają hasła
    W ten sposób unikniemy wzajemnych inspiracji i każdy wymyśli coś kompletnie osobno. Będzie to dotyczyło tylko naszych największych cywilizacji i zrobimy to na samym początku, potem już będzie można się bawić bez tej czasochłonnej procedury.
Na tym mi naprawdę zależy.

A sama mapka klimatyczna fajna, mi się podoba.
  •  

Canis

Cytat: ArturJD w Styczeń 03, 2016, 17:02:48
@Canis
Czy Tobie też po wprowadzeniu zmian planeta zrobiła się sraczkowata? Bo mi zniknęły oceany, a Twoje zdjęcia również kolorami planety nie grzeszą. Da się to jakoś poprawić? Czy to błąd w SE?
No cóż... generalnie instrukcja jest taka:
1. Ściągnij SE 0.9.7.2
2. Zrób patcha do 0.9.7.3
3. W okienku "Find object" wpisz RS 8414-5-7-615188-1 5
4. Zaznacz planetę i kliknij ESC, weź Editor, Edit planet
5. Wprowadź następujące zmiany:
- model atmosfery: Earth
- mainFreq = 0.278
- seaLevel = 0.619
- mareFreq = 0.001
- mareDensity = 0.000
- riversFreq = 0.000

6. Kliknij "update"

Zieleni niestety nie dodasz, a jak zwiększysz promień planety, to ci się zaburzy wszystko przez poziom mórz. Co gorsza, nie da się zmian jeszcze zapisać. Dlatego tak forsuję, byśmy zostali przy małej planecie, a nie przy zbliżonej rozmiarami do Ziemi. Domyślnie wygenerowana ta planeta przypomina Marsa.

  •  

Henryk Pruthenia

Podasz mi zdjęcia z nocy i dnia nieba z mojego obszaru? 

Pluur

CytatSymulator na temat depresji nic ci nie powie, bo zapewne nie wygenerował tego. To nie znaczy, że ich nie ma. Sam możesz je określić.
Wszystkie twoje łańcuchy górskie są otoczone wyżynami. Wcale jest ich niemało również na południu, nawet w pewnej odległości już o gór. Przykro mi, ale zaznaczony obszar w całości ma średnio 2km n.p.m. - to efekt obniżenia przeze mnie poziomu mórz, a nie tego, że te lądy są wysoko położone.
No okej, co do tego obszaru to nie planuję tam czegoś większego pod względem cywilizacyjnym.

Cytat2015.04.26 04h06m10s.46 - zachód słońca. Widać zachodzące obłoki Magellana, Droga Mlecza zupełnie niewidoczna.
2015.04.25 09h00m40s.46 - wschód słońca.
2015.04.24 07h57m40s.47 - kolejny zachód słońca.
-19o10'40".25 / 21o26'19".88, gdzieś u ciebie
Lato.
Czyli żadne wielomiesięczne dni, czy noce polarne? To dobrze.

CytatNo to zależy co traktujesz jako "główną galaktykę", ja przez to miałem na myśli galaktykę, w której jesteśmy, ta nie zachodzi do końca, ona tylko się obraca po nieboskłonie na horyzoncie.  W dzień jest ona niewidoczna, ponieważ przesłania ją (jej najjaśniejszą część) na horyzoncie gwiazda macierzysta. Droga mleczna za to z -19o10'40".25 / 21o26'19".88 jest w ogóle niewidoczna latem, chyba że pojedziemy mocno na północ.

Galaktyki się nie obracają. Nie w zauważalnym dla człowieka czasie. Ona będzie w stałym miejscu. Ta mała plamka na dole to prawdopodobnie Wielki Obłok Magellana, satelita Drogi Mlecznej, nieregularna galaktyka mająca jakieś 3-4 miliardy gwiazd. Z Ziemi ją słabo widać, my ją będziemy widzieć bardzo dobrze, bo jest zawsze po bezgwiezdnej stronie nieba.
Dziękuję za wyjaśnienie.

CytatNie potrafię ci tego wyliczyć, to jest pytanie dla osób znających się na matematyce. Plama cienia jest imponująca, więc z samej tej racji będzie to się częściej zdarzało.
Hm jakbym cosik poczytał to może bym to ogarnął.

CytatCzasem ty nie chciałeś zajmować się botaniką? Opracuj coś dla nas.
Oj nie, na tym się w ogóle nie znam, a pomysł zarzuciłem tak by chociaż flora była inksza od naszej. Na potrzeby swych terenów może ogarnę z 3 roślinki i 3 źwierzaczki, ale wątpię bym się na nich skupiał bardziej.
  •  

ArturJD

Cytat: Canis w Styczeń 03, 2016, 18:22:36
Cytat: ArturJD w Styczeń 03, 2016, 17:02:48
@Canis
Czy Tobie też po wprowadzeniu zmian planeta zrobiła się sraczkowata? Bo mi zniknęły oceany, a Twoje zdjęcia również kolorami planety nie grzeszą. Da się to jakoś poprawić? Czy to błąd w SE?
No cóż... generalnie instrukcja jest taka:
1. Ściągnij SE 0.9.7.2
2. Zrób patcha do 0.9.7.3
3. W okienku "Find object" wpisz RS 8414-5-7-615188-1 5
4. Zaznacz planetę i kliknij ESC, weź Editor, Edit planet
5. Wprowadź następujące zmiany:
- model atmosfery: Earth
- mainFreq = 0.278
- seaLevel = 0.619
- mareFreq = 0.001
- mareDensity = 0.000
- riversFreq = 0.000

6. Kliknij "update"

Zieleni niestety nie dodasz, a jak zwiększysz promień planety, to ci się zaburzy wszystko przez poziom mórz. Co gorsza, nie da się zmian jeszcze zapisać. Dlatego tak forsuję, byśmy zostali przy małej planecie, a nie przy zbliżonej rozmiarami do Ziemi. Domyślnie wygenerowana ta planeta przypomina Marsa.



Canisie, jesteś kochany, ale ja to wszystko zrobiłem :D tylko mi zniknęły oceany, myślałem, że to jakiś bug, ale widzę że Ty też tak masz kiedy zwiększasz rozmiar planety.

Ale chyba jednak nie otrzymałem tego samego układu ziemi co Ty, zapewne jest to generowane losowo. Czy mógłbyś mi w takim razie podesłać conieco z nocnego nieba? ^^ Chyba, że to wynik mojego nieogarnięcia i powinienem otrzymać dokładnie to samo, wtedy zbesztaj mię srogo.
  •  

Canis

Cytat: ArturJD w Styczeń 03, 2016, 18:54:54
Cytat: Canis w Styczeń 03, 2016, 18:22:36
Cytat: ArturJD w Styczeń 03, 2016, 17:02:48
@Canis
Czy Tobie też po wprowadzeniu zmian planeta zrobiła się sraczkowata? Bo mi zniknęły oceany, a Twoje zdjęcia również kolorami planety nie grzeszą. Da się to jakoś poprawić? Czy to błąd w SE?
No cóż... generalnie instrukcja jest taka:
1. Ściągnij SE 0.9.7.2
2. Zrób patcha do 0.9.7.3
3. W okienku "Find object" wpisz RS 8414-5-7-615188-1 5
4. Zaznacz planetę i kliknij ESC, weź Editor, Edit planet
5. Wprowadź następujące zmiany:
- model atmosfery: Earth
- mainFreq = 0.278
- seaLevel = 0.619
- mareFreq = 0.001
- mareDensity = 0.000
- riversFreq = 0.000

6. Kliknij "update"

Zieleni niestety nie dodasz, a jak zwiększysz promień planety, to ci się zaburzy wszystko przez poziom mórz. Co gorsza, nie da się zmian jeszcze zapisać. Dlatego tak forsuję, byśmy zostali przy małej planecie, a nie przy zbliżonej rozmiarami do Ziemi. Domyślnie wygenerowana ta planeta przypomina Marsa.



Canisie, jesteś kochany, ale ja to wszystko zrobiłem :D tylko mi zniknęły oceany, myślałem, że to jakiś bug, ale widzę że Ty też tak masz kiedy zwiększasz rozmiar planety.

Ale chyba jednak nie otrzymałem tego samego układu ziemi co Ty, zapewne jest to generowane losowo. Czy mógłbyś mi w takim razie podesłać conieco z nocnego nieba? ^^ Chyba, że to wynik mojego nieogarnięcia i powinienem otrzymać dokładnie to samo, wtedy zbesztaj mię srogo.
Wersję masz odpowiednią? 0.7.9.3?
  •  

Spiritus

W ogóle, jak z prajęzykami i prakulturami? Próbujemy robić wspólnie jakieś parę rodzin, czy każdy sobie rzepkę skrobie? Mi osobiście pasowałyby obie opcje.
No i Canis, jak każdy rad ujrzałbym niebo w moim obszarze xd.
  •