Witajcie

Zaczęty przez SchwarzVogel, Styczeń 04, 2016, 21:29:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

SchwarzVogel

Od jakiegoś czasu interesuję się trochę etymologią i językami w ogóle, więc postanowiłem dołączyć do forum.

Na początek chciałem powiedzieć, że znajoma pisze pracę o angielskiej pisowni, ortografii na przestrzeni wieków, więc postanowiłęm trochę jej pomóc. Oczywiście pytając w różnych miejscach o poradę, dotyczącą książek, opracowań itd.

Czy znacie jakieś pozycje podobne np. do "Historii Języka Polskiego" Klemensiewicza, tyle że dotyczące oczywiście angielskiego?

Mówiące o dziejach używania łacińskiego pisma do zapisywania języka, zmian w sposobie oddawania głosek, itd.



Nie wiem gdzie umieścić taki wątek, więc żeby nap dzień dobry nie zaśmiecać, wrzucę tutaj. :D


  •  

Henryk Pruthenia


Widsið

Cytat: SchwarzVogel w Styczeń 04, 2016, 21:29:41
Od jakiegoś czasu interesuję się trochę etymologią i językami w ogóle, więc postanowiłem dołączyć do forum.

Na początek chciałem powiedzieć, że znajoma pisze pracę o angielskiej pisowni, ortografii na przestrzeni wieków, więc postanowiłęm trochę jej pomóc. Oczywiście pytając w różnych miejscach o poradę, dotyczącą książek, opracowań itd.

Czy znacie jakieś pozycje podobne np. do "Historii Języka Polskiego" Klemensiewicza, tyle że dotyczące oczywiście angielskiego?

Mówiące o dziejach używania łacińskiego pisma do zapisywania języka, zmian w sposobie oddawania głosek, itd.



Nie wiem gdzie umieścić taki wątek, więc żeby nap dzień dobry nie zaśmiecać, wrzucę tutaj. :D
Seria "Cambridge History of the English Language" (dostępna w pełnym wydaniu sześciotomowym i w jednotomowym skrócie) i bibliografia tamże to najlepszy możliwy start.
  •  

Wedyowisz

стань — обернися, глянь — задивися
  •  

SchwarzVogel

Cytat: Widsið w Styczeń 04, 2016, 23:55:06
Cytat: SchwarzVogel w Styczeń 04, 2016, 21:29:41
Od jakiegoś czasu interesuję się trochę etymologią i językami w ogóle, więc postanowiłem dołączyć do forum.

Na początek chciałem powiedzieć, że znajoma pisze pracę o angielskiej pisowni, ortografii na przestrzeni wieków, więc postanowiłęm trochę jej pomóc. Oczywiście pytając w różnych miejscach o poradę, dotyczącą książek, opracowań itd.

Czy znacie jakieś pozycje podobne np. do "Historii Języka Polskiego" Klemensiewicza, tyle że dotyczące oczywiście angielskiego?

Mówiące o dziejach używania łacińskiego pisma do zapisywania języka, zmian w sposobie oddawania głosek, itd.



Nie wiem gdzie umieścić taki wątek, więc żeby nap dzień dobry nie zaśmiecać, wrzucę tutaj. :D
Seria "Cambridge History of the English Language" (dostępna w pełnym wydaniu sześciotomowym i w jednotomowym skrócie) i bibliografia tamże to najlepszy możliwy start.


Dzięki, przekażę i zobaczymy, co z tego będzie.
  •  

Pingǐno

Witaj CzarnyPtoku.

W zasadzie jestem na razie na anglistyce, więc nie omieszkam skorzystać z informacji :P
Choć wielbicielem literatury nie jestem - wolę już audiowizualne prace naukowe.
  •  

SchwarzVogel

Czy możecie coś polecić o najnowszej historii angielskiego?

Zmianach w wymowie i pisowni pod wpływem Internetuff i innych przekaziorów?
  •  

Pingǐno

Cytat: SchwarzVogel w Styczeń 19, 2016, 23:35:07
Czy możecie coś polecić o najnowszej historii angielskiego?

Zmianach w wymowie i pisowni pod wpływem Internetuff i innych przekaziorów?

Poszukaj w tym wątku: http://jezykotw.webd.pl/f/index.php?topic=787.0
  •