Język nešši [Kyon]

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Styczeń 07, 2016, 22:00:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Dzięki!

I za to też dzięki! Będzie tego więcej oczywiście :) I będę niedługo dodawał też znaki do słownika.

Tak? Dziwne. Ja przy tworzeniu sylabariusza nie miałem z tym problemu. Póki co też nie było dubletów graficznych.

Kiedyś-kiedyś. Języka na pewno mam zamiar się nauczyć (i pisać weń!)

Pluur

CytatDzięki!

I za to też dzięki! Będzie tego więcej oczywiście :) I będę niedługo dodawał też znaki do słownika.
Proszę i czekam!

CytatTak? Dziwne. Ja przy tworzeniu sylabariusza nie miałem z tym problemu. Póki co też nie było dubletów graficznych.
To podziwiam. Ja nawet przy tworzeniu tego pisma do olseskiego łapałem się na podobne znaki, szczególnie w szybszym zapisie.
W ogóle te pismo to taki runy 2.0

CytatKiedyś-kiedyś. Języka na pewno mam zamiar się nauczyć (i pisać weń!)
Ano to czekamy.
  •  

Henryk Pruthenia

O, a kiedy będzie owe pismo gotowe do końca? Chcę oprzeć o nie pismo nuaryjskie na pewno. Chodzi Ci o neszyjskie? W wersji pisanej wygląda zdecydowanie drobniej i przyjemniej :)

Pluur

CytatO, a kiedy będzie owe pismo gotowe do końca?
Borlach dodał już owę protopismo. W tym tygodniu skupiłem się na bojkowskim, aczkolwiek dzisiaj natchnęło mnie zaś na olseski, więc może za pismo się wezmę w tym miesiącu ;)

CytatChodzi Ci o neszyjskie? W wersji pisanej wygląda zdecydowanie drobniej i przyjemniej :)
Owszem. Różni się sporo?
  •  

Henryk Pruthenia

Okkk. To może zastanowię się jeszcze nad zwyczajną dyfuzją idei. Lub po prostu zapożyczenie pisma ze źródła. Ale to trzeba przemyśleć jeszcze.

Bardzo. Elementy górne, o ile nie są to "skrzynki", są dwa razy mniejsze zazwyczaj. Ale paint nie daje mi za dużo możliwości :D
A pudełeczka potrafią być na prawdę małe.

Pluur

CytatOkkk. To może zastanowię się jeszcze nad zwyczajną dyfuzją idei. Lub po prostu zapożyczenie pisma ze źródła. Ale to trzeba przemyśleć jeszcze.
Poczekaj po prostu ;) Chętnie zobaczę potomka mego pisma ;) Wiesz, zresztą widziałeś, trzon jest, jedyne co bym chciał w nim zmienić, to te podobne sobie znaki.

CytatBardzo. Elementy górne, o ile nie są to "skrzynki", są dwa razy mniejsze zazwyczaj. Ale paint nie daje mi za dużo możliwości :D
A pudełeczka potrafią być na prawdę małe.
Hmm, chętnie zobaczę dłuższy tekst tym pismem w wersji elektronicznej i pisemnej ;)


  •  

Henryk Pruthenia

Na razie nie mam czasu aż tyle, by się tym zająć, więc siłą rzeczy zaczekam.

Oba będą, i to też nie jakoś długo będzie trzeba czekać - już zdecydowałem się na zasady ortografii i będę mógł coś napisać :)


Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Sierpień 11, 2017, 23:20:38
Na razie nie mam czasu aż tyle, by się tym zająć, więc siłą rzeczy zaczekam.

Oba będą, i to też nie jakoś długo będzie trzeba czekać - już zdecydowałem się na zasady ortografii i będę mógł coś napisać :)
ok ok
  •  

Henryk Pruthenia

Tonę w morzu moich łez

Tonę w morzu moich łezŠīn uose šenen andase ā́sseseši
Dzikie wiatry gną mój maszt
I z każdym ruchem
Pogłębiają moją tęsknotę

Witaj, mój brzegu
Witaj, cicha falo
Tonę w morzu moich łez
Ħáin ī́kti kūmo šenen šātnat-a
Klīamnum sī́atti
Uomori šenen uskīrmit

Šīn lī́se tešet, šenen tísti!
Šīn lī́se tešet, šōn sanna!
Šīn uose šenen andase ā́sseseši

Henryk Pruthenia

Dodałem mały słowniczek imion wraz z zapisem!
Proszę! :)

Henryk Pruthenia

#55
Opisałem pismo neszyjskie i jego zasady. Mniej więcej. Po prostu nie mam pomysłu jak opisać zasadę kolejności - to jest do zapisu nagłosu pierwszeństwo mają znaki sylab zamkniętych (więc VC-CV, a nie V-C-CV), i do tego dochodzą modyfikatory samogłosek (długość), i inne. To jeszcze muszę wziąć w jakieś ludzkie słowa.
Opisałem też klasyfikatory oraz ich główne znaczenia. Dodałem też przykłady dla logogramów - dodatkowo w słowniku zapisuję każde słowo z danego logogramu.

Myślę też nad jakimś samouczkiem - który będzie głównie dla mnie, bo chcę tym językiem umieć się posługiwać i pisać - miałby też swoje funkcje - szyfr, i to jaki! Ale przy okazji bardzo ładnie brzmi, ładnie wygląda, ma ciekawą gramatykę - no i się z nim zżyłem.

Borlach

Heh, gdy dałeś tego linka do piosenki na jutjubach to przez chwile miałem nadzieje że to nagranie tego neszyjskiego tekstu XD

Co do imion to taka malutka sugestia - mógłbyś może dodać jakieś typowo polskie imiona typu Bolesław, Radosław czy inny Stanisław. A co do samego pisma to jak mówiłem, probsy, bo mnie by się nie chciało bawić w takie sylabiczno-logograficzne, mechanika działania wydaje mi się strasznie skomplikowana, chociaż swoją logikę ma i wygląda świetnie! xd   
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Oj, chciałoby się! Ale może postaram się,  w końcu nie jest trudny jakoś, więc kto wie?

Z polskimi imionami jest taki problem, że są złożone, a neszyjski nie zna w ogóle złożeń. A pismo będzie dalej rozwijane.
Oj ma logikę, tylko nie wiem jak to przekazać, by przerazić ludzi tylko trochę :D

Pluur

CytatOj, chciałoby się! Ale może postaram się,  w końcu nie jest trudny jakoś, więc kto wie?
Rób!

CytatDodałem mały słowniczek imion wraz z zapisem!
Proszę! :)
A Adrian? :(
  •  

Kazimierz

CytatDodałem mały słowniczek imion wraz z zapisem!
Proszę! :)
Nie ma Kazimierza  :-(,
ale czuję się doceniony:
Cytatkocovisan ādar - język kotsowiski
  •