Menu główne

WikiKyon

Zaczęty przez Canis, Luty 17, 2016, 22:27:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

Canis

http://jezykotw.webd.pl/wiki/Wielkie_Imperium_Ajdyniria%C5%84skie

Em, ten artykuł jest piękny i wszystko fajnie, ale co z prawami autorskimi tych grafik?
  •  

Borlach

#31
Z tego co wiem to nie są chyba objęte żadnymi restrykcjami. Oby. Nigdzie nic nie widziałem o zastrzeżonym użytku, jeden ma znak wodny twórcy ale też nigdzie nie widziałem praw zastrzeżonych, wszystko jest chyba legitnie. Oby x2
Ale jeśli są lub będą jakieś problemy, czy coś przeoczyłem, to mogę usunąć 
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Caraig

A nie lepiej w przypisie dać linka do źródła obrazu (zapewne są z czyjegoś deviantarta czy cuś)?
  •  

Canis

A skąd je wziąłeś? Bo to nie są po prostu linki opisane jako "wyglądałoby mniej-więcej tak jak tu", tylko upload całych grafik bez źródła czy słowa o autorze, jakie prawa, itd... to siedzi u nas na serwerze teraz.

Jak znam życie, to są DeviantARTa, a jako ktoś kto tam siedzi od 2005 roku, dobrze wiem jakiej piany artyści potrafią dostać.
  •  

Borlach

Dokładnie, grafiki z Devianarta i Pinteresta wziąłem.

Eh, to jak tak sprawa stoi, to cóż począć? Mogę wkleić linki do źródła, żaden problem
Edit: serio aż takie kwasy się działy przez użycie grafik?
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Canis

Cytat: Borlach w Sierpień 26, 2017, 22:45:05
Edit: serio aż takie kwasy się działy przez użycie grafik?
Stary, nie masz pojęcia. Nie mówię o postrzelonych indywiduach, artyści masowo dostają wścieklizny na takie rzeczy i potrafią naprawdę daleko się posunąć już nawet nie tylko o kasę, ale zwyczajnie z zemsty.
  •  

Borlach

Dobra, pododawałem przypisy do grafik, zarówno w artykule o Imperium jak i w pobocznych (znaczy zalążki artykułów o miastach i Rodzie Żysudrydów). Mam nadzieje że jest ok
Ale nie dodałem źródeł do obrazków zwierząt, korony, chątrizhara i skrina z Malediwów - jest tyle wyników w wyszukiwarce że ciężko jest znaleźć autora. Korona i kilka zwierząt było wzięte z wikipedii, więc chyba nie powinno być problemu

W ogóle ciekawostka - na Pintereście uzbierała mi się tablica prawie 350 grafik które w jakimś stopniu reprezentują moje wyobrażenie Ajdyniru   
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Borlach

Może wie ktoś jak sprawić aby pismo mongolskie na naszej wiki wyświetlało się od góry do dołu, tak jak powinno, a nie od lewej do prawej?
Bo chciałem aby kauradzki był zapisywany pismem mongolskim, ale jakoś nie wychodzi, nie wyświetla się ono poprawnie a przez to jest nie czytelne.

Ewentualnie jak można zwiększyć rozmiar czcionki?
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Widsið

Cytat: Borlach w Wrzesień 05, 2017, 11:04:36
Może wie ktoś jak sprawić aby pismo mongolskie na naszej wiki wyświetlało się od góry do dołu, tak jak powinno, a nie od lewej do prawej?
Bo chciałem aby kauradzki był zapisywany pismem mongolskim, ale jakoś nie wychodzi, nie wyświetla się ono poprawnie a przez to jest nie czytelne.

Ewentualnie jak można zwiększyć rozmiar czcionki?
Trzeba by zrobić do tego specjalny szablon. Czcionkę powiększa się standardowymi znacznikami HTML.
  •  

Pluur

Pozwoliłem sobie dodać opcję sortowania do tabeli państw Kyonu.
  •  

Henryk Pruthenia

Widsid, nie zmieniaj cały czas tych wielkich liter na małe.

Widsið

A po co one wszędzie są?
  •  

Henryk Pruthenia

A czemu nie?
No i zmieniasz też nazwy własne na małą.

Widsið

E, pozmieniałem rasy tylko, a to żadne nazwy własne, nawet jak odnarodowe, typu ,,ajdyniriański".
  •  

Henryk Pruthenia

Chodzi mi o religie.