Czy podane zdanie jest logiczne i poprawne?

Zaczęty przez coupe, Maj 10, 2016, 15:12:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

coupe

Witam, piszę z zapytaniem w sprawie pewnego zdania. Jest to wyrwany kawałek tekstu piosenki, który chcę umieścić na ciele jako tatuaż. Jednak mam wątpliwości co do poprawności. Czy zdanie może brzmieć "Wszystkie złe doznania uczą wytrwałości." Jest poprawnie ułożone? Czy słowo "wszystkie" jest może w tym przypadku już niepotrzebne?
pozdrawiam
  •  

Obcy

#1
Cytat: coupe w Maj 10, 2016, 15:12:02
Witam, piszę z zapytaniem w sprawie pewnego zdania. Jest to wyrwany kawałek tekstu piosenki, który chcę umieścić na ciele jako tatuaż. Jednak mam wątpliwości co do poprawności. Czy zdanie może brzmieć "Wszystkie złe doznania uczą wytrwałości." Jest poprawnie ułożone? Czy słowo "wszystkie" jest może w tym przypadku już niepotrzebne?
pozdrawiam

Tak, jest ok. Słowo wszystkie podkreśla, że nie chodzi o jakieś tam najczęściej spotykane doznania czy też ogólną, ale nie stuprocentową sprawdzalność prawdziwości zwrotu, tylko właśnie chodzi o bezwarunkowość i siłę każdego doznania. Bez tego słowa zostaje nieco zatracony sens cytatu.




BTW jednak coraz bardziej jestem przekonany co do potrzeby zmiany domeny niniejszej witryny na coś typu conlanger i lekkiej zmiany nazwy niniejszego forum.
  •  

coupe

Otóż to. Też wydawało mi się, iż słowo "wszystkie" daje temu zdaniu jeszcze większą moc i pokazuje dobitnie, że bez wyjątków chodzi o każde złe doznania.
  •